Воспитательный час в 1 классе

Раздел Классному руководителю
Класс 1 класс
Тип Конспекты
Автор
Дата
Формат docx
Изображения Есть
For-Teacher.ru - все для учителя
Поделитесь с коллегами:

Підготувала і провела

вчитель початкових класів

Козачкова Юлія Вікторівна

Виховна година у 1 класі Ми - маленькі бджілки.

Ціннісне ставлення до праці

Торезький навчально-виховний комплекс

«Загальноосвітня школа І - ІІ ступенів № 13 - д/с»Воспитательный час в 1 классе

Воспитательный час в 1 классе



Ми - маленькі бджілки .

Мета:

  • формувати в учнів уявлення, що праця є першоосновою життя для людини;

  • з'ясувати сутність поняття «працьовита людина»;

  • виховувати в учнів розуміння ролі праці в житті суспільства й людини, повагу до людей праці; любов до праці;

  • розвивати свідоме ставлення до праці як вищої цінності; формувати працелюбність особистості, готовність до подальшого життя.

Обладнання: мультимедійний комплекс, шкільні речі, 2 портфеля, пластилін, шнурки, малюнки із зображенням знарядь праці, 12 носових хустин.

Дійові особи: Бджілка, Зозуля, Мама, Син, Орися, Хлопчик, Дівчинка, Іринка.

Попередня робота: роздати дітям для вивчення слова вірша та ролі для інсценувань.

Очікувані результати: довести до відома дітей, яке важливе місце в житті людини займає праця; оформлення фотовиставки «Як я допомагаю вдома».

Хід заходу:

Учитель: Темою нашого сьогоднішнього заняття є «Ми - маленькі бджілки» (слайд).

Як ви думаєте, про що ми будемо говорити? Чому саме з бджілками ми себе порівнюємо?

(відповіді дітей)

У народі кажуть: «Бджола мала, а й та працює» (слайд)

- Як ви розумієте зміст прислів'я?

(відповіді дітей)

Учитель: Діти, сьогодні ми з вами поговоримо про працю. Праця, труд, робота - це все синоніми, вони означають одне і те ж - працювати. Народна мудрість вчить: «Без труда нема плода». А наш український народ дуже працелюбний, любить свою землю, вміє на ній працювати, кожен клаптик землі викохає, випестить, обсадить квітами, садами засадить. Та не тільки на землі трудитись уміє, а й всяку роботу знає! Все вміє і дітей своїх змалечку до праці привчає, та ще й приказує: «На дерево дивись, як родить, а на людину, - як робить!». Це тому, що з роботящою людиною легко й добре жити. Послухайте вірш.

Читають напам'ять діти:

Все від праці у світі цьому:

Залізниці, шляхи, мости.

Пам'ятай! На шляху земному

Вік трудитись повинен ти!

Бо у праці є дужі крила,

Що підносять людину ввись!

Ось поглянь навкруги, дитино, -

Всюди люди доклали рук!

Мчить ракета до зір невпинно,

Чути ніжний сопілки звук.

Всюди праця, важка робота,

Щоб в житті досягти мети.

Як трудитися є охота,

То людиною станеш ти!

Куй залізо, поки гаряче,

Змалечку працювати вчись!

Де б не був, як не жив, одначе,

У житті своїм не лінись.

Бесіда за прочитаним.

1. До чого закликає нас цей вірш?

2. Як називають людину, яка любить працювати?

Зараз давайте зазирнемо у світ комах та птахів. Подивіться інсценізацію «Зозуля і бджілка» і подумайте, який же приклад нам слід брати з бджілки.(слайд)

Інсценізація.

Звучить спів птахів. Летить бджілка, сідає біля букета квітів. Виходить з-за дерева зозуля і звертається до бджілки.

Зозуля.

Бджілко! Сядь спочинь зі мною.

Любо, мило спочивати

в холодку весною.

Бджілка.

Подивися, все працює

На широкім світі,

І у лісі, і у полі,

І в ясній блакиті.

Ось несе горобчик гусінь

Діток годувати.

Ось комашка травку тягне

Хатку будувати.

Зозуля.

Бджілко, будем слухати з тобою,

Як степи співають,

Як шумлять широкі ріки,

Як вітри гуляють.

Бджілка.

Прощавай, немає часу!

Треба мед збирати,

Треба кожну квітку в полі

Мені облітати.

Учитель: Тож який приклад нам треба брати з цієї працьовитої комашки?

(відповіді дітей)

  • Завжди працювати учить нас і народна мудрість.

  • Діти, а які прислів'я та приказки про працю ви знаєте?

(відповіді дітей)

  • Прочитайте прислів'я, написані на екрані…(слайд)

  • Як ви розумієте їх зміст?

Учитель: А зараз вашій увазі ще одна інсценізація, яка називається «Василько - невмійко»(слайд)

Інсценізація вірша «Василько - невмійко»

З'являються мама і син.

Мама

То впаде тарілка,

То впаде горнятко,

А Василько тільки

Скосить оченята:

Син.

Я ж казав, не вмію.

Мама.

А мала Орися:

Орися

Найлегше не вміти,

Спробуй научися.

Це ж не важко зовсім,

Подивись,як треба…

Виростеш невмійком,

Що ж то буде з тебе!

Учитель: Я впевнена, що в нашому класі таких Васильків немає.

  • А яку роботу виконуєте вдома ви?

  • Давайте разом переглянемо, як ви працюєте. Увага на екран.

(слайд)



  • Чи постійно ви допомагаєте старшим?

  • Ось зараз ми це перевіримо.

Змагання «Роби все сам».

Діти об'єднуються в команди. У кожному конкурсі бере участь один представник від команди. Після закінчення змагання підраховуються бали.

Завдання для гравців.

  1. Складання в портфель підручників.(хто швидше і якісніше)

  2. Ліплення вареників з пластиліну.

  3. Зав'язування шнурків .

  4. Назвати знаряддя праці за малюнками.

  5. Поскладати носові хустинки (хто якісніше)

Поки журі підбиває підсумки змагань, діти інсценують вірш О. Сенатович «Іринчина робота».

Інсценізація

Дівчинка. Ходить містом поговір.

Хлопчик. Є в Іринки робот ІР.

Дівчинка. Стелить постіль залюбки.

Хлопчик. Чистить гарно чобітки.

Дівчинка. Коли треба, то з крамниці хліб несе ще й паляниці.

Хлопчик. Дуже любить посуд мити,Поливати в хаті квіти.

Дівчинка. То й не дивно, що Іринка

Чепурненька, мов картинка!

Хлопчик. Ходить містом поговір…

Та Іринка в крик …

Убігає Іринка.

Іринка.

Не вір!

Ні, я робота не маю,

То сама я прибираю,

І сама усе роблю,

Бо роботу я люблю!

Журі оголошує результати. Нагороджує переможців.

Підсумок заняття: Сьогодні на занятті ми з вами багато говорили про працю. Діти, подумайте, яке місце вона займає в житті людини? (Відповіді дітей)

  • Тож що є основою життя? (Праця).



  • Уявіть собі, що раптом усі люди на землі перестали працювати. Що б тоді сталося?(Відповіді дітей).

Учитель: Так, дійсно. Машини не їздять, потяги не ходять, фабрики, заводи стоять, їсти нічого, вдягти нічого, бо тканину ніхто не робить, одяг не шиють, не печуть, не варять, а все, що було раніше - скінчилося... Таке навіть страшно уявити! Краще нехай такого ніколи не буде, а ви, дітки, теж привчайтеся змалку працювати, бо праця - всьому основа.

У народі кажуть: «Землю сонце прикрашає, а людину - праця».Воспитательный час в 1 классе

Любі діти! Будьте у своєму житті працьовитими бджілками, хай ваша праця завжди вас прикрашає, як землю сонце, приносить користь. Вчіться отримувати від праці задоволення.





© 2010-2022