Сынып сағат Автобуспен, троллейбуспен жолда жүру ережелері

Раздел Классному руководителю
Класс 3 класс
Тип Другие методич. материалы
Автор
Дата
Формат docx
Изображения Нет
For-Teacher.ru - все для учителя
Поделитесь с коллегами:

Сабақ жоспары

Поурочный план

The plan of the lesson

Күні\Дата\Date:18.01.2016.

Сынып/Класс/Class: 3 Б

Пән\Предмет\Subject: Тәрбие сағаты

Сабақтың тақырыбы\Тема занятия\Theme: Автобуспен, троллейбуспен жолда жүру ережелері

Сабақтың типі\Тип занятия\Type of the lesson: Аралас

Сабақтың түрі\Вид занятия\Kind of the lesson: Жаңа сабақ

Мақсаты\Цели занятия\Objectiyes:

1.білімдік\образовательная\educational. Оқушылардың жолда жүру ережелері туралы білімдерің толықтыра отырып, автобус және троллейбуспен жүру ережелерімен танысытыру.

Жолда жүру ережесін есте сақтауға, оқушыларға жол белгілерін неше түрі бар, оны білу не үшін қажет, бағдаршамның, жол белгілерінің атқаратын қызметі қандай екенін үйрету

2. дамытушылық\развивающая\ developinq. Жолда жүру ережелерін есте сақтау арқылы білгендерін пайдалана білуді тұрақты дағдыға айналдыру

3. тәрбиелік\воспитательная\brinqinq-up. Оқушыларды жол ережелерін бұлжытпай орындауға , сақтыққа тәрбиелеу

Көрнекі құралдар\оборудование\Resources: презентация, бейнематериал,суреттер

Әдістер:түсіндірмелі, сұрақ-жауап, көрнекілік.

Сабақ барысы

Мұғалімнің әрекеті

Оқушының әркеті

Күтілетін нәтиже

Ұйымдастыру кезеңі



Миға шабуыл



Жаңа сабақ









Жол белгілерін білейік...

Жұмбақтар әлемі













Шығармашылық тапсырма

Қорытындылау.











Бағалау.

Амандасу, оқушыларды түгендеу.

Сәлеметсіздер ме, Арманға алда күткен асығамыз,
Біз қалай толқын атпай басылармыз.
Жол жүру ережесін жақсы біліп,
Сақтыққа тұра алатын жас ұланбыз! (Хормен)

Доғасын сымға сүйреп жолға шығар.
( трамвай)

Көше бойлап аяңдайды,
Адам тасып аялдайды. (Автобус)

Сабақ тақырыбымен,мақсатымен таныстыру.

Автобус - жүргізушінің орнын қосып есептегенде отыратын орны 8-ден артық, жолаушылар тасымалдауға арналған автомобиль.Үлкен класты автобус - ұзындығы 10,5 метрден 12 метрге дейінгі автобус.Қалалық автобус - қала ішінде және қала маңындағы бағытта жүреді.

Алғашқы троллейбус Германияда Вернер фон Сименстың арқасында жасалған. Ең алғашқы троллейбус 8 доңғалақты арбадай болған. 1882 жылы АҚШ Шарль ван Депуле «тролейбустық ролик жасаған».Алғашқыда олар тек поездың вагондарына комекші ретінде орнатылған, кейіннен адам таситын қоғамдық көлікке айналды.

Жол белгілерінің түрлерін 66үсундіру.Автобус белгілерің жаттату.

1. Ала таяқ ұстаған,
Жол тәртібін нұсқаған
Өміріңді күзеткен,
Ысқырықпен түзеткен. (милиционер)
2. Көше бойлап аяңдайды,
Адам тасып аялдайды. (автобус)
3. Көліктің қаншасын үстінен өткізген,
Іргеден басталып алысқа жеткізген. (жол)
4. Жоқ өзінде бас та, ауыз да, құлақ та,
Бақырайған үш көзі бар бірақ та. (бағдаршам)
5. Екі аяқты, бір басты,
Жүгіреді тым қатты. (велосипед)
6. Өзі тым күшті,
Аяғы тісті. ( трактор)
7. Төрт аяғы домалақ,
Адамсыз жүрмейді. ( машина)
8. Екі ағасы қашады,
Екі ініс қуады. ( машина дөңгелектері)
9. Бір тұлпар су ішпейді, жем жемейді,
Ескеріп ешбір адам емдемейді.
Жүк емес жануарға жүз адам да,
Шылбырын сымға байлап тез жөнейді. (трамвай)
10. Арқаным бар тым ұзын,
Ала алмайсың бір үзім.
Табыңдаршы балалар
Бұл жұмбақтың шешуін. (жол



1. Қоғамдық транспорттан шыққаннан кейін көшеден қалай өту керек?
2. Жол таңбасы қандай екі түрге бөлінеді?
3. Жаяулар өтпесі қалай белгіленеді?
4. Бағдаршамдв сигналдар қалай орналасқан?
5. Жол белгілері қандай топқа бөлінеді?
6. Балалардың суреті салынған белгі қайда орнатылады?
7. Оқушылардың велосипедпен көшеде және жолда қай жастан жүруіне рұқсат етіледі?
8. Велосипедпен жолға шығарда нені тексеру қажет?
9. Көшеден, жолдан қай жерде өтуге болады?
10. Габариттік оттар қай кезде жанады? (фарлар)
11. Жүргізушілер сыртқы жарық приборларын не үшін қосады?
12. «Тротуар» деген сөз нені білдіреді?

Белсенді қатысқан оқушыларға ынталандыру жұлдызшаларын беру.



Өлең жолдарын хормен оқу.



Жұмбақ жауаптарын шешу.















Жұмбақ шешін жылдам табу.













«Қиялдағы автобус» суретін салады.

Сұрақтарға толық, нақты жауап береді.

Оқушы назары сабаққа аударылады.



Логикалықойлауы дамиды.



Білімдері тереңдетіледі.











Логикалық оулауы, жылдамжауап беру дағдысы дамиды.











Қиялдары, қол дағдысы дамиды.

Алған білімдерін қорытындылауды үйренеді.



© 2010-2022