Сабақ жоспары Шыншылдық адамдықтың белгісі

Раздел Классному руководителю
Класс 1 класс
Тип Другие методич. материалы
Автор
Дата
Формат docx
Изображения Нет
For-Teacher.ru - все для учителя
Поделитесь с коллегами:

Өзiн-өзi тану сабағының жоспары


Мектеп: Сатыбалды негізгі жалпы білім беретін мектебі

Тақырып: Шыншылдық -адамдықтың белгісі

Сабақ - 22

Құндылық: Ақиқат

Қасиеттер: Шыншылдық, адалдық, адамгершілік.

Мұғалiм:Қойшыбаева Лайла Амангелдиевна

Класс:1

Оқушылар саны: 8

Сабақ мақсаты. Шындық ,адалдық, адамгершілік құндылықтарының маңыздылығын ашу.

Міндеттері:. шындық пен өтірікті ажырата білуге үйрету, өзара адал қарым-қатынас жасау іскеліктерін дамыту, шыншыл, адал болуға тәрбиелеу

Ресурстар:(құралдар, мәлiметтер)

Оқулық, дәптер, топшамалар

Сабақ барысы:

  1. Ұйымдастыру кезеңi.

  2. Тыныштық сәтi.(баяу әуен)Теңізге саяхат. :

Балалар, денелеріңді түзу ұстап, бастарыңды жоғары көтеріп, ыңғайланып отырыңдар. Көздеріңді жұмсаңдар да болады. Ауаны терең жұтып, еркін тыныс алыңдар. Өздеріңнің тыныс алуларыңды бақылап, бақытқа, махаббат пен тыныштыққа толы таза, шипалы ауаның тұла бойларыңа толғанын сезініңдер. Ал енді көздеріңді ашсаңдар да болады.

  1. Үй тапсырмасын тексеру.

Ә.Табылдиевтің «Ағайынды екі қыз» әңгімесі оқуға берілген болатын
1.Шыншылдық дегенді қалай түсінесің?
2.Сеніңше шыншыл бала қандай болады?
3.Шындық не үшін керек деп ойлайсыңдар?

Сабақ барысын талқылау:

  1. Дәйек сөз.

«Шыншылдық жақсылыққа жетелейді»

. Шындық неге жеткізеді?

Ал өтірік ше?

Шындықты қалай түсінесіңдер ?


  1. Әңгiмелеу (сұхбат).

Аңыз әңгіме: «Өріктің дәні»

Балалардың анасы қара өрік сатып әкеліп ,оны түскі астан кейін балаларға бермекші болды.Оларды жуып ,ыдысқа салып қояды .Ваня ешқашан қара өрікті жеп көрмеген жәй иіскеп көрді.олар оған өте ұнады. Оны қатты жегісі келді.Қара өріктің қасынан арлы-берлі өтіп жүріп,шыдамай біреуін жеп қойды. Анасы түскі астың алдында, өріктің біреуінің жоқ екенін көріп, ікесіне сыбырлап айтты.Түскі ас ішіп отырып, әкесә балаларынан сұрайды .

-Мұнда өріктің біреуі жетіспейді, ешқайсысың өрікті жемедіңдер ме?

Балалары:

-Жоқ, -деп айтты.

Ваня қызарып кетті :

-Мен де жегем жоқ.

Сонда әкесі:

-Сендердің біреуің жеп қойдыңдар.Бұл жақсы емес.Ол өрікте дән бар,егер мен оны жей алмай жұтып қойсаңдар,оладам біркүнен кейін өледі.Мен содан қорқам

Ваня бозарып кетіп былай дейді.

-Жоқ мен дәнді терезеден лақтырып жібердім.Бәрі күлді,Сәкен болса жылап жіберді.

-Балалардың анасы қандай жеміс әкелді?

-Ваня неге дұрыстықты әкесіне айтпады?

-Ваня дұрыстықты мойындауына не себеп болды?


  1. Шығармашылық жұмыс, топтық жұмыс. .

1.Нұрсауле анасының жақсы көретін моншағын үзіп алды?

2.Анасы Айбарға балыққа жем ал деп ақша берді.Ол ақшаны ойыншыққа жұмсап қойды?


  1. Топпен ән айту «Балдырғандар әні»

Сөзін жазған: О.Әубәкіров Әнін жазған: Ш.Қалдаяқов
Қуанышқа бөленген әр күніміз,
Бақыттымыз балалар барлығымыз.
Қайырмасы

Өмір тым жайдары
Қызықтың қайнары
Мектебіміз жайнады \рет\
Біз Отанның балдырған ұлдарымыз,
Әдептілік, шыншылдық ұранымыз.


  1. Үй тапсырмасы.

Жауапты іс» деген мәтінді оқу;
ә\ Дәптерде берілген «Мақал мәтелдерді оқыңдар. Олардың мағынасын түсініп, жаттап алыңдар» деген тапсырманы орындау ұсынылады.


  1. Соңғы тыныштық сәтi.

Көздерімізді жұмамыз,бүгінгі өткен сабақты ой елегінен өткізіңдер, бұл сабақ сендердің өмірлеріңе сабақ болсын, тек жақсы, шындық нәрселер ойлауға тырысыңдар, сонда ғана айналамыз жақсылыққа, шындыққа толары сөзсіз. Енді көздеріңізді ашсаңдар да болады. Жауапты іс» деген мәтінді оқу;



© 2010-2022