- Преподавателю
- Классному руководителю
- Әдебиет пәнінен Күріш туралы сыр тақырыбы
Әдебиет пәнінен Күріш туралы сыр тақырыбы
Раздел | Классному руководителю |
Класс | - |
Тип | Рабочие программы |
Автор | Шарипова Г.А. |
Дата | 03.11.2014 |
Формат | docx |
Изображения | Нет |
Сыныбы | пәні | мерзімі | Шарипова Г.А. | ||||
Тақырыбы | Күріш туралы сыр. Б. Исаев. | ||||||
Мақсаты | Тақырыбы мен идеясын аша білу, өз желісінде әңгімелеу.Көркем әдеби сөйлеу тілдерін дамыта түсу.Топтық жұмыстар арқылы бірлесіп жұмыс атқаруға, бір - бірімен тіл табыса білуге, бірін - бірі сыйлауға үйрету. Еңбекке баулу.
| ||||||
Күтілетін нәтиже | Тақырыбы мен идеясын аша біледі, өз желісінде әңгімелейді.Көркем әдеби сөйлеу тілдерін дамиды.Топтық жұмыстар арқылы бірлесіп жұмыс атқарады, бір - бірімен тіл табыса біледі, бірін - бірі сыйлауға үйренеді | ||||||
Білім | Тапсырма | Мұғалімнің іс-әрекеті | Оқушының іс-әрекеті | Модуль | Ресурс | ||
Білу ( 5мин) | Өлеңді оқушылармен бірге қимылмен көрсету, мазмұнын талдау. « Топтастыру» арқылы « еңбеккорлық » сөзіне түсініктеме беру. Мағынаны тану. Жаңа сабақпен таныстыру. Автор жайында білгендерін сұрап, көрнекіліктер арқылы толықтыру. | Сәлемдеседі,назарларын Сабаққа аударады, оқушыларды топқа бөледі, сұрақтар береді, үй жұмысын тексереді. Мәтінмен танысты-ру. а) Мәтінді тізбектей оқу, артынан сөздік жұмысын атқару.
| Сәлемдесіп оқу құралдарын дайындайды, топқа бөлінеді,үй жұмыстарын талқылайды Сөздік жұмысын жазады: Бәтуаласады - уәделеседі, келіседі. Талғажау болар - тамақ қылар. | Топтық жұмыс, Оқыту мен оқудағы жаңа тәсілдер. | Тақта, стикерлер, оқулық | ||
Түсіну 5мин | Өлеңді өз беттерінше оқу Бір- бірімен бірігіп, жеке,жұпта, топта орындайды | Түсіндіреді, бағыт береді | Жеке, жұпта, топта жұмыс жасайды, ой өрісін дамытады, бір- бірімен бірігіп орындайды | Топтық жұмыс
| Дәптерге орындайды | ||
Қолдану 30 мин | 4.Мағынаны тану. ә)Мәтіндегі басты кейіпкерлерге талдау жасау. Әрқайсысына сипаттама беру. жинақтап алу, ойда сақтау. б) Сұрақ-жауап алу арқылы бекіту.
| Сыныптағы кейбір оқушылармен жеке жұмыс жүргізіледі, тақтада есеп шығартылады. Талдау жасау - Агроном қандай мамандық иесі? - Мәтінде айтылған оқиға Қазақстанның қай аймағында болған? - Қарт диқан неге кейіді? Диқан үшін қастерлі зат не еді? - Қарт диқанның арманын кім орындады?т.с.с. | 4.Мағынаны тану. ә)Мәтіндегі басты кейіпкерлерге талдау жасайды. Әрқайсысына сипаттама береді, жинақтап алып, ойда сақтайды б) Сұрақ-жауап алу арқылы өздерін тексереді
| Жеке жұмыс, жас ерекшеліктеріне қарай оқыту қолданылады | Алдын-ала дайындалған сұрақтар | ||
Талдау 5 мин | б) Сұрақ-жауап алу арқылы бекіту. Сергіту сәті:музыка әуеніне билеу | Тапсырма береді. | Әр жұп бір-біріне сұрақтар қойып, тексереді Музыка әуеніне билейді | Өз орнында жұмыс жасайды | Сұрақтар | ||
Жинақтау 1 мин
Рефлексия
| 5.Ой түйіндеу Оқушылар жұмысын тыңдау қорытындылау. Өтілген сабақ туралы өз ойларын жаздыру. Дәптерге қысқаша ойын жазғызу, қортындылау | Оқушымен кері байланыс орнатады. | Рефлекция жазады, мұғалімге береді. | Жеке жұмыс | Стикерге жазып, өз ойын жеткізу. | ||
Бағалау 2мин Үйге тапсырма | Өзін өзі бағалау, үйге:74, 75 - бет. Қазіргі Сыр өңірінде дәнді дақылдардың қайсысы көбірек егілетінін анықта. Сипаттап жаз. | Формативті бағалау | Күнделіктеріне баға қойдыртады | Топтағы жұмыстарын қорытынды-лайды. | Күнделік, оқулық |