Сабақтың тақырыбы: Ертегілер еліне саяхат

Раздел Изобразительное искусство и Мировая художественная культура (ИЗО и МХК)
Класс 5 класс
Тип Другие методич. материалы
Автор
Дата
Формат docx
Изображения Есть
For-Teacher.ru - все для учителя
Поделитесь с коллегами:

Сабақтың тақырыбы: Ертегілер еліне саяхатСабақтың тақырыбы: Ертегілер еліне саяхатСабақтың тақырыбы: Ертегілер еліне саяхатСабақтың тақырыбы: Ертегілер еліне саяхатСабақтың тақырыбы: Ертегілер еліне саяхат

Сабақтың мақсаты: 1. Ертегілермен таныстыра отырып, мазмұнына қарай иллюстрациялық суреттер салуға үйрету.

2. Оқушылардың икемдігін, сурет салу шеберлігін арттыру. Ой- өрісін, қиялын, елестету, бейнелеу қабілетін дамыту.

3. өнерге деген сүйіспеншілігін арттыру, мейірімділікке, әсемдікке баулу.

Көрнекілігі: иллюстрациялар, түрлі суреттер, ертегі кітаптар, сурет салуға қажетті құрал- жабдықтар.

Түрі: саяхат сабақ


Әдіс тәсілі:түсіндіру, сұрақ- жауап, жекелеп, топтап жұмыс жасау.

І. Ұйымдастыру кезеңі.

ІІ. Жаңа білімді меңгеруге даярлау.

Пән аралық байланыс: ана тілі, орыс тілі, дүниетану.

Сабақтың жоспары:

ІІІ. Жаңа сабақты меңгеру.

ІV. Сөздікпен жұмыс.

V. Өз бетінше жұмыс.

VІ. Қорытынды.

VІІ. Бағалау.

VІІІ.Үйге тапсырма.

Сабақтың барысы:

І. Ұйымдастыру кезеңі:

Оқушыларды түгендеп, сабаққа даярлықтарын тексеру, сабақтың мақсатымен таныстыру.

ІІ. Жаңа білімді меңгеруге даярлау.

  1. Сендер қандай кітап оқығанды жақсы көресіңдер?

  2. Ертегілер туралы не білесіңдер?

  3. Сендерге қандай ертегілер ұнайды?

  4. Ол ертегілер несімен ұнайды?

ІІІ. Жаңа білімді меңгеру.

1.Ертегілір туралы әңгімелеу.

Ертегілер

Қиял-ғажайып хайуанаттар


тұрмыс-салт



Кім айтады, жалпы ертегілер қалай басталады?

Тақтаға ертегі кейіпкерлерін ілеміз.

Біз сендермен көп жүрдік пе, әлде аз жүрдік пе бір уақытта ертегілер

еліне келіп жеттік.

Ал енді балалар:

1.Сендер қай ертегілердің кейіпкерлерін кездесіп тұрсыңдар?

2. Осы кейіпкерлердің барлығын біз жақсы көреміз бе?

3. Бұларды қалай бөлуге болады?

4. Оларды түріне қарай бөлеміз бе, жоқ әлде ісіне қарай бөлеміз бе?

5. Жағымды кейіпкерлерге кімді жатқызамыз?

6. Жағымсыз кейіпкерлерге кімді жатқызамыз?

7. Сендер өздерің қай кейіпкерлерге ұқсағыларың келеді? Неге?

Бұл кейіпкерлерді біз енді қағаз бетіне түсірейік. Қарап отырсаңдар кейіпкерлердің барлығы көңілсіз сияқты. Қалай ойлайсыңдар? Себебі олар түссіз, әппақ.Сол себепті де, бізге берілетін тапсырма, кейіпкерлердің суретін салып алғаннан соң, түрлі- түсті бояуларды қолдана отырып, әдемілеп өз түстеріне бояуымыз қажет.

Ал сонымен біз суретті салдық. Ол жұмысымыз енді тек сурет болып қана есептелмейді. Бұл жұмысымыз енді бейнелеу өнері тілінде иллюстрация деп аталады екен. Суретімізді бастамас бұрын сөздік дәптерімізді аламыз.

ІV. Сөздікпен жұмыс.

Иллюстрация дегеніміз- ертегі мазмұнына арналып салынған сурет.

V. Өз бетінше жұмыс.

Әр оқушы өзі таңдаған ертегісі бойынша жұмыс жасайды. Суретті салу ережелерін еске түсіреміз.

VІ. Қорытынды.

Ертегілердің барлығы қалай аяқталады?

Ия ертегілердің барлығында зұлымдық, жамандық кетеп, жақсылықпен аяқталады. Кейіпкерлер бақытты болып, армандарына жетеді.

Ертегілер біздерді тек жақсылыққа жетелейді, жақсы, мейірімді адам болуға тәрбиелейді.

VІІ. Бағалау.

VІІІ. Үйге тапсырма.

Өз ойымыздан ертегі құрап, суретін салып келу.


© 2010-2022