Бейнелеу өнері пәнінен қысқа мерзімді сабақ жоспары тақырыбы Мүсін өнері

Раздел Изобразительное искусство и Мировая художественная культура (ИЗО и МХК)
Класс 5 класс
Тип Конспекты
Автор
Дата
Формат docx
Изображения Нет
For-Teacher.ru - все для учителя
Поделитесь с коллегами:

Қысқа мерзімді сабақ жоспары

Мүсін өнері- бейнелеу өнерінің бір түрі (Жемістің мүсіні)

Мектеп: Шаған жалпы орта білім беретін мектебі

Күні:

Мұғалімнің аты-жөні: Таңатаров Нұртас Тілепұлы

Сынып: 5

Қатысушылар саны:

Қатыспағандар:

Сабақ мақсаттары

Барлық оқушылар:

Оқушылар мүсін өнері жайында мағлұмат алады. Жемістердің мүсін жасап үйренеді.

Оқушылардың көпшілігі:

Оқушылардың сыни ойлауы, қиялы артады.

Кейбір оқушылар:

Әр түрлі пішінді заттар мен бұйымдарды дұрыс бейнелеуге үйренеді.

Осыған дейін меңгерілген білім

Түрлі түсті қағазбен жұмыс жасау

Сабақ барысы

Сабақ кезеңдері

Сабақтағы жоспарланған әрекет

Ресурстар

Сабақтың басталуы

0-5 минут



6-10

Сабақтың ортасы

11-17









18-25





26-28



29-35









36-40



41-45

Психологиялық ахуал

Психологиялық дайындық

Біз балдырған баламыз,

Құстай қанат қағамыз.

Дүниені аралап,

Оқып білім аламыз.

Оқушылар дөңгелене тұрып, бір- біріне сәттілік тілейді.

Қызығушылықты ояту

Бейнелеу өнерінің өздеріне таныс жанрлары туралы білетінін айтқызу.

Жемістер суреттері арқылы топтарға бөлінеді

Мағынаны тану

Мүсін - бейнелеу өнерінің ерекше түрі. Мүсінді үш жағынан кеңістікте көруге болады. Мүсін жасау ерекшелігіне байланысты бірнеше түрге бөлінеді: кеуделік мүсін, тұлғалық мүсін (статуя) және жартылай көлемді мүсін (барельеф -рельеф). «Мүсін» атауы латынның «қашау» деген сөзінен шыққан. Адамның кеудеден жоғары тұлғалық келбеті бейнеленген мүсін бюст немесе кеуделік мүсін деп аталады. Адамның тұтас бойымен бейнеленген мүсін тұлғалық мүсін (статуя) деп аталады. Жартылай көлемде бейнеленген мүсін барельеф және рельеф деп аталады. Мүсінші деп қарапайым сазбалшықтан бастап мәрмәр тасқа дейін меңгерген, әр түрлі мүсіндерді сазбалшықтан илеп, ағаштан шауып, тастан қашап жасайтын адамды айтамыз.

Суретпен жұмыс жүргізеді. Топта талқылайды, пікірлеседі. Түйінді ой айтады.

Ермексаздан мүсін жасауда оқушылар әр түрлі көлемді формасы бар әр алуан заттар пішіндеуге үйренеді.Мүсін сабағының басты міндеті - бейнені айқын көру, көрген затты дұрыс елестете білу, жабыстыру, созу, жұмырлау, илеу тәсілдерін меңгереді.

Сергіту сәті

Дене қимылдарын музыка ырғағымен жасау.

Оқушылардың бойлары сергиді, шаршағандары

басылады.

Ой толғаныс

Мүсін сабағына балаларды қызықтыра отырып, олардың ойлау және елестету белсенділігін арттыруға көңіл бөлемін. Ермексазбен жұмыс істейді. Ең алдымен саз балшықты илеп, жұмыр етіп алады, сонан кейін сопақшалап созу арқылы алмұрттың пішінін жасайды.

Мүсін өнері туралы білгендерін ортаға салады. Ермексазбен жұмыс істейді. Әр топ өздерінің қолдарындағы жемістер мүсінін жасап үйренеді. Ең алдымен саз балшықты илеп, жұмыр етіп алады, сонан кейін сопақшалап созу арқылы алмұрттың пішінін жасайды. Біртіндеп ұсақ бөлшектерін жасау арқылы алмұрттың толық көлемді мүсінін

жасап шығарады.

Үйге тапсырма

Басқада жемістерді мүсіндеп келу.

Үй тапсырмасын күнделіктеріне жазып алады.

Бағалау

Оқыту үшін бағалау және оқуды бағалау

Оқушылар топ ішінде және қарсылас топтарын бағалайды.

Кері байланыс

Оқушылардың бүгінгі сабақты қаншалықты түсінгендерін, сабақтан алған әсерлерін жабыстырған стикерлер арқылы білемін.

Оқушылар сабақтан алған әсерлерін стикерлерге жазып, смайликтерді таңдап, қалаған нұсқаға жабыстырады.

Оқулық

Оқушылардың альбомы

Қарындаштар, бояулар

Сабақ соңында

Оқушылар жұмыс орындарын жинастырады

Қосымша ақпарат

Қортынды бағалау

Сабақтың қандай екі аспектісі жақсы өтті

1.

2.

Қандай екі нәрсе сабақты жақсартатын еді

1.

2.

Мен сабақ барысында сынып және жекелеген оқушылар туралы келесі сабаққа дайындалуыма көмектесетін қандай деректерді білдім?


© 2010-2022