- Преподавателю
- ИЗО, МХК
- «Наурыз мерекесі»
«Наурыз мерекесі»
Раздел | Изобразительное искусство и Мировая художественная культура (ИЗО и МХК) |
Класс | - |
Тип | Рабочие программы |
Автор | Асылханкызы Б.А. |
Дата | 08.03.2014 |
Формат | docx |
Изображения | Нет |
Бейнелеу өнері 1- сыныпа 15.03.2014 жыл.
Сабақтың тақырыбы: Наурыз мерекесі.
Сабақтың мақсаты:
Білімділігі: тақырып бойынша жан-жақты мәлімет бере отырып,
сауатты сөйлеу мен сурет салуға үйрету;
Дамытушылық: Оқушылардың наурызға деген қызығушылықтарын оятып, танымдық көзқарастарын
қалыптастыру;
Тәрбиелігі: өз елін, жерін сүюге, мемлекеттік тілді құрметтеуге,
қоғамдық ортада өзін-өзі ұстауға тәрбиелеу;
Сабақтың түрі: пысықтау сабағы
Сабақтың әдісі: түсіндіру, сұрақ-жауап, топтық жұмыс
Сабақтың көрнекілігі: кітап, сөздік, инт. тақта, суреттер
Пәнаралық байланыс: орыс тілі
Күтілетін нәтиже: наурыз мерекелері туралы өз ойларын айта
білу;
Сабақтың барысы:
І. Ұйымдастыру бөлімі
- Оқушылармен амандасу - Кезекшінің мәліметі
ІІ. Үй тапсырмасын тексеру
1 - тапсырма («Аққу» мәтінін мазмұндау). Қатемен жұмыс.
Таңдаған бір құс туралы күшейткіш үстеулерді қатыстырып, әңгіме жазу.
ІІІ. Жаңа сабақ
1 - тапсырма. Сөздікте берілген етістіктермен себеп үстеулерді қатыстырып, сөйлем
құраңдар.
өткізу, сыйлау, шақыру, дайындау, құрметтеу
2 - тапсырма. Диалогты оқып, өзара сөйлесіңдер. Үстеулерді теріп жазып, морфологиялық
талдау жасаңдар.
- Наурызда қандай мерекелер бар?
- Наурызда Аналар мерекесі мен Наурыз мейрамы бар.
- Осы мерекелер қалай өтеді?
- Осы мерекелер жақсы, көңілді өтеді.
3 - тапсырма. Сөздерді тиісті орнына қойып, сөйлемдер құраңдар.
1. Анама, сыйлаймын, гүл, мен.
2. Әпкеме, сатып, алып, бұйымдар, бердім, зергерлік.
3. Кітап, сыйладым, қарындасыма.
Ережемен жұмыс
Үстеу - заттың, қимылдың жай-күйін, мезгілін, т.б. білдіретін сөз табы.
Себеп үстеу - іс-қимылдың себебін көрсететін үстеудің түрі. Мысалы: шарасыздан, амалсыздан, бостан-бос, құр босқа, т.б.
ІV. Бекіту бөлімі
Сұрақтар қою арқылы бекіту
V. Үйге тапсырма
«Наурыз мерекесі» туралы үстеулерді қатыстырып, сөйлесу құрау.
VІ. Бағалау бөлімі
Сабаққа қатысы бойынша бағалау
VІІ. Сабақты қорытындылау