Открытый урок по ИЗО на тему Каля - Маля (средн. звено)

Раздел Изобразительное искусство и Мировая художественная культура (ИЗО и МХК)
Класс 6 класс
Тип Другие методич. материалы
Автор
Дата
Формат doc
Изображения Нет
For-Teacher.ru - все для учителя
Поделитесь с коллегами:

5-7 - сыныптар

Мектепшілік шара

Сабақтың тақырыбы: КАЛЯ - МАЛЯ

Сабақтың мақсаты:

1. Оқушының сыни тұрғыдан ойлау арқылы логикалық ойлауларын жетілдіруге түрлі тапсырмалар арқылы ықпал жасау.

2. Түрлі материалдарды құрастырып, композиция құрастыруға үйрету, қабілеттерін дамыту.

3. Эстетикалық тәрбие беру, суретші шығармалары арқылы оқушыларды әсемдікке, сұлулыққа тәрбиелеу.

Өзара білім алмаса алатын тиянақты шешім қабылдай білуді меңгерту.

Сабақ нәтижесі: Топта жұмыс жасауға дағдыланатын болады. Ойлана отырып, шығармашылықтарын дамытады.

Құрал- жабдықтар: магниттіктақта, плакат, маркер, фото қиындылары.

Көрнекіліктер: суреттер,слайдтар

Әдісі: топпен жұмыс,топтастыру, сын тұрғысынан ойлау сұрақтарын қолдану,АКТ, формативті бағалау.

Сабақ кезеңдері

Мұғалім іс-әрекеті

Оқушы іс-әрекеті

1

Сабақ барысы

Ұйымдастыру кезеңі

3 мин

Оқушылармен сәлемдесу

Қатысушыларға ұнаған ою-өрнекткрді таңдатып, түрлерін анықтау арқылы 3 топқа бөлінеді.

Топ ережесін айту.

Бүгінгі сабақта 3 топ бір - біріне баға береді. Берілген критерий бойынша.

Оқушылар өз еріктерімен 3 топқа бөлінді.

2

Білімдерін қайталау

3 мин.

Топтарға бейнелеу өнері бойынша білімдерін қайталауға тест сұрақтары таратылады Топтар бір- бірін бағалайды.

Дайындықтарын көрсетеді.


3

Ойлан тап кезеңі.

5 мин.

Әр топқа бір- бір суретші портреті таратылады. Суретшілер туралы слайд көрсетіледі.-Суретшінің аты кім

- Қай салада бейнелеуді ұнатады

- Қандай шығармаларын білесіңдер (дайын суреттер беріліп, дұрыс анықтау сұралады) Топтар бір- бірін бағалайды.

Суретші портреттерін көріп ой айтады.

4

Қыл қалам ойыны. 7 мин.

Тақтада әр топқа арналған А-3 форматы ілінеді. Стикерлерге жасырылған кез келген ертегі аттарын тандайды. Тақтадағы форматқа топ мүшелері ертегінің негізгі кейіпкерін бейнелейді.

Шарты: әр топ мүшесі кейіпкердің бір мүшесін ғана кезекпен бейнелейді.

Топтар бір- бірін бағалайды.

Сыни ойланып, жауабын шешеді.

Постер құрастырып, қорғайды.

Қызығады, құлшынады.

5

Сергіту сәті

2 мин

Музыка әуенімен жаттығулар жасату.

Оқушылар барлығы жасайды.

6

Үй тапсырмасы

бойынша практикалық жұмыс

3 мин

Біздің дизайнерлік өнеріміз (Топтар бір оқушыны сәнді киіндіріп, шаш үлгісін жасап, бетіне макияж жасайды, бірақ ерекше күлдіргі КАЛЯ-МАЛЯға келтіру шарт.)

Топпен жұмыс жасап, бірігіп шешеді.

Ұқсатып сәндеуге тырысады.

7

Қорытындылау

2 мин

Топтар бағасына толықтыру енгізу.

Әр топтан жақсы жұмыс жасаған оқушыларды мадақтау.

Формативті бағалау

Мадақтау

9

Рефлексия

Бағдаршам әдісі

Бағдаршам түстес дөңгелектерді көтереді.

10

Бағалау

Әр топтан жақсы жұмыс жасаған оқушыларды мадақтау.

Мадақтау

© 2010-2022