Ашық сабақ Бейнелеу өнері Сәндік қолданбалы өнер (6 сынып)

Раздел Изобразительное искусство и Мировая художественная культура (ИЗО и МХК)
Класс 6 класс
Тип Другие методич. материалы
Автор
Дата
Формат docx
Изображения Нет
For-Teacher.ru - все для учителя
Поделитесь с коллегами:

Сабақтың тақырыбы: Сәндік - қолданбалы өнер

Сабақтың мақсаты:

Білімділік: Оқушыларға қазақ халқының сәндік-қолданбалы өнер туралы мағұлмат бере отырып таныстыру.

Тәрбиелік: Оқушыларды өнерге, әсемдікке, сұлулыққа, тазалыққа,ұқыптылыққа тәрбиелеу.

Дамытушылық: Оқушылардың шығармашылық қабілетін дамыту.

Сабақтың типі: Жаң сабақ

Сабақтың түрі: аралас

Сабақтың әдісі: Түсіндіру, сұрақ-жауап, тотық, тірек сызба

Көрнекілігі: Интерактивті тақта

Пәнаралық байланыс: Ән-әуез пәні

Сабақтың барысы:

Ұйымдастыру кезеңі

Психологиялық дайындық

Мақсатымыз, білім алу,

Міндетіміз, еңбектену

Беске қолды жеткізу.

Үй тапсырмасын сұрау

Егер шығармада табиғат бейнеленсе, қай жанр түріне жатады?

Егер шығармадағы басты әсерлегіш құрал сызық, штрих, дақ болып келсе, қай жанр түріне жатады?

Қазір қай мезгіл?

Қызығушылығын ояту

«Сәттілік тілеу»

Бейнелеу өнерінің жанрлары Кескіндеме Мүсін НатюрморСәндік-қолданбалы өнер Графика Портрет

Жаңа сабақ

Сәндік -қолданбалы өнер. Бұл өнер түрінің басты міндеті-Біздің тұрмысымызды безендіру. Баяғы заманнан бері адамдар өз тұрмысына қажетті заттар: Ыдыстар мен жиһаздар, еңбек құралдары қару- жарақтар жасады., кілем тоқып киім тікті. Қазақ халқының сәндік -қолданбалы

қолданбалы бұйымдары ою-өрнектермен, құлпырған айшықты бояу түстерімен белгілі. Олай болса, қазақтың ұлттық ойындарының бірі «Асық ойыны» Қоржынның ішінен асықты алып сұраққа жауап беру. Бір топтан ер бала шығып дәл тигізіп, мергендігін көрсету керек. Қазақтың ұлттық аспаптарының бірі- Домбыра ән айту.

5.Практикалық кезең

Ережемен таныстыру.

Суреттерді көре білу.

Ойға сақтау

Қағаз бетіне түсіру.

Суреттердің ашылуы.

Топқа қоржын суретін салу.

Топқа домбыра суретін салу

Топқа ою-өрнек суретін салу.

Әуенді тыңдай отырып, сурет салу. Балалардың суретін тексеріп, мадақтап марапатау.

6.Жаңа сабақты бекіту.

Біздің тұрмысымызды безендіру не деп аталады?

Қазақтың ұлттық ою-өрнектерін ата?

Қыш құмыраны неден жасаған?

7.Үйге тапсырма беру

Тұрмысқа қажетті заттарды бейнелеу.

8. Бағалау

Оқушыларды бағалау.

© 2010-2022