- Преподавателю
- История
- Ежелгі Қазақстан тарихы Алғашқы адамның пайда болуы (6 класс)
Ежелгі Қазақстан тарихы Алғашқы адамның пайда болуы (6 класс)
Раздел | История |
Класс | 6 класс |
Тип | Конспекты |
Автор | Алдабергенова Г.Б. |
Дата | 02.03.2016 |
Формат | docx |
Изображения | Есть |
Өткізген: Алдабергенова Г
Пәні: Қазақстан тарихы
Алғашқы адамның пайда болуы
Класc: 6 ә, б, в
Мақсаты:
Адамзат баласының шығуы мен қалыптасуы туралы мәлімет беру
Питекантроп,синантроп сөздерінің мәнін түсінуге үйрету
Өзгенің пікірімен санаса білуге тәрбиелеу
Уақыты: 5, 7 қыркүйек
Оқыту нәтижесі:
1. Адамзат баласының шығуы мен қалыптасуы туралы білетін болады
2.Питекантроп,синантроп сөздерін мәнін түсінуді үйренеді
3.Өзгенің пікірімен санаса біледі
Негізгі идеясы:
Адамзат тарихы өзінің әлеуметтік-экономикалық дамуында ұзақ кезеңдерге яғни тас дәуірі, қола дәуірі және темір дәуірі болып үш кезеңге бөлінеді. Қазақ халқының негізін құраған алғашқы адамдар бастапқы кезеңде тобыр болып, бірте-бірте рулық-тайпалық,қауымдастық жүйемен өмір сүрді.
Табыс критериі
Барлық оқушылар:
Оқушылардың көпшілігі:
Жекелеген оқушылар:
Уақыт
Мұғалімнің іс-әрекеті
Оқушының іс-әрекеті
Ресурстар
2 минут
3 минут
5 минут
15 минут
10 минут
5 минут
3 минут
Оқушылармен сәлемдесу,оқушыларды ұйымдастыру,сабаққа дайындығын тексеру
Топқа бөлу
Миға шабуыл (Суреттер сөйлейді); (3- минут)
Тақтада суреттер беріледі зейін салып көре отырып , төмендегі сұрақтарға жауап беріп көріңіз:
II-Топтық жұмыс(Мәтінмен жұмыс)
Сіздің тобыңызда 5 рөлді: көшбасшы, баяндамашы, хатшы, уақыт сақшысы және бақылаушыларды анықтаңыз. Жұмыс төмендегідей жоспармен жүреді: таныса отырып, үш топқа бөліп мәтінді оқып талқылайды.
III- Жұптық жұмыс(Домино әдісі)
Конвертті ашып ішінде қиындыларды , құрастырып тапсырма орындалады
ІҮ. Жеке жұмыс. Блум таксономиясы
«Дейін-кейін» кестесі
Тренинг бойынша сәлемдесіп, ынтымақтастық орта қалыптастырады.
Оқушылар Палеолит,мезолит,неолит деп жазылған таратпалар арқылы үш топқа орналасты
1-сұрақ . Кім туралы айтылып не туралы көрсетілді?
2 -сұрақ. Негізгі мәні , айтар ойы неде?
1-топ: Алғашқы адамдардың пайда болуы, 2-топ: Адамның шығу тегі туралы 3-топ: Ежелгі адамдардың түсінігі.Әр топтың бақылаушысы соңында бағалау парағын жүргізеді (әр топқа 1-минут).
Бақылаушының бағалау парағы
№
Бағалау өлшемдері
Көш
басшы
Хатшы
Баяндамашы
Уақыт сақшысы
1
Тақырыптың ашылуына үлес қосуы
2
Өз міндетін
атқаруы
3
Құнды идеяның айтылуы
1.Алғашқы адамдар қалай аталған?
2.Адамдардың шығу тарихы?
3.Алғашқы адамдардың қоныстануы?
Ойлау деңгейлері
Тапсырмалар
Оқушының жауаптары
Білу
Алғашқы адамдар қалай аталған?
Түсіну
Олдувэй,ашель , мустье сөздері нені білдіреді?
Қолдану
Алғашқы адамдардың қоныстануы?
туралы тірек-сызба құрастырыңыз.
Талдау
Табиғат пен адамның айырмашылығы неде?
Жинақтау
Кесте.толтыруАлғашқы адамдардың пайда болуы
Адамның шығу тарихы
Бағалау
Тобыр,терімшілік
еген сөздерді қалай түсінесіңдер , сөйлем құраңыз
РефлексияКейінгі тапсырмалар
Алғашқы адамдардың пайда болуы, адамның шығу тегі туралы ежелгі адамдардың түсінігі
Кейінгі оқу
Адамзаттың даму тарихының ерекшелігі
Суреттер
Ватман , маркер, т.б
АКТ
Қосымша тапсырма: 2 минут
§ 1-2 Алғашқы адамның пайда болуы
Хронологиялық кесте жасау
Не сәтті өтті?
Не сәтсіз өтті?
Нені жақсартуға болады?
Мен өз дағдымда нені дамыта алдым: Нені өзгертуге болады?