- Преподавателю
- История
- Поурочный план истории на тему Жаңа экономикалық саясат
Поурочный план истории на тему Жаңа экономикалық саясат
Раздел | История |
Класс | 11 класс |
Тип | Конспекты |
Автор | Амантай Ж.А. |
Дата | 31.01.2017 |
Формат | docx |
Изображения | Нет |
Тақырыбы | 11-сынып Жаңа экономикалық саясат | ||||
Мақсаты | XX ғ басындағы Қазақстан Кеңес үкіметінің жүргізген Жаңа экономикалық саясат туралы түсіндіру.Жан-жақты мәлімет бере отырып,білімдерін толықтыру. Тақырып бойынша дұрыс ойлау, сөйлеу қабілетін, ой өрісін дамытуға дағдыландыру.
| ||||
Жалпы мақсат | Тақырыпты түсініп оқи білуге баулу. Тілін, сөздік қорларын дамыту арқылы сабаққа деген қызығушылығын арттыру | ||||
Күтілетін нәтиже | Оқушылар жаңа тақырып жайлы малғұматтар алады ол туралы оқып үйренеді.. | ||||
7 модульдің қолданылуы | «Сыни тұрғыдан ойлауға уйрету» | ||||
Қолданылатын әдіс-тәсілдер | Миға шабуыл,фишбоун,сәйкестендіру тесті,ассоциация құру. | ||||
Қолданылатын ресурстар | Тақта,карта | ||||
Ұйымдастыру кезеңі
| Салемдесу,оқушыларды түгендеу,оқушылардың назарын сабаққа аудару.
| Оқушылардың мұндағы мақсаты тақырыпты ашып,талдау,сұрақ-жауап арқылы талдау,қорытынды жасау. | |||
Сабақ кезеңдері | Тапсырма | Мұғалімніңіс-әрекеті | Оқушылардыңіс-әрекеті | ||
Білім Қызығушылық тарын ояту | «Миғашабуыл» сұрақ жауап | Үй тапсырмасын сұрау. Тест сұрақтар беріледі. «Зымыран сұрақтар» Әдісі арқылы сұрақтар қойылады 1)Азамат соғысы дегеніміз не? 2)Азамат соғысының салдарлары 3)Әскери комуниз саясаты 4)Азамат соғысы жылдарындағы халықтық жағдай 5)Азық-түлік салғырты
| Оқушы берген тапсырманы орындау 1. Қай жылы ақ гвардияшылар Орал қаласын алды? А) 1916 ж 27 наурыз Ә) 1917 ж 28 наурыз Б) 1918 ж 29 наурыз 2. Атаман Дутов қай жылы Орынборды құрды? А) 1918ж Ә) 1919ж Б) 1920ж 3. Чапаев дивизиясы қай жылы Оралды босатты А) 1919 ж Ә) 1920 ж Б) 4. Қай жылы Орал майданы жойылды? А) 1919 ж Ә) 1920 ж Б) 1921ж 5. Қай жылы Семейде Колчак үкіметі жойылды? А)1921 ж Ә) 1925ж Б) 1923ж | ||
Түсіну | «Спираль әдісі» оқулық мәтінмен жұмыс жасау.Жаңа экономикалық саясаттың мәні: | Оқушыларға жұмыс барысында оқулық мәтінмен жұмыс жасайды.Ой қозғау арқылы жаңа сабақтың негізгі тақырыбы мен мағынасын аштыру. | Оқушылардың мұндағы мақсаты берілген сұрақтарға жауап беріп,өз ой пікірлерімен санаса білу. | ||
Қолдану | Тақырыпқа сәйкес тапсырма орындау.Фишбоун әдісі. | Жаңа тақырып төңірегінде тапсырмалар беріледі.Алғашқы тарихи деректерге сүйене отырып,тиімді дәлелдер арқылы ойларын жеткізеді. | Жұптың пікірлерін тыңдау,өз ойлары мен пікірлерін айту,ортаға салу. | ||
Талдау | Тақырыпқа байланысты Ассоциация құру
| Жаңа тақырыпты толықмеңгерту мақсатында оқушыларға ассоциация құру арқылы тапсырмалар беріледі.Бұл әдіс арқылы оқушы тақырыпты түсінеді,ойланады,қорытындылайды. | Берілген жаңа тақырыптыталқылайды, өз ойларын ортаға салады,тексереді. | ||
Жинақтау | «Кім жүйрік ойыны» арқылы сабақты жинақтаймын.
| Білімдерін жинақтау үшін тест таратылады,сол сұрақтарға жауап беріп тақырыпты жинақтайды. | Тақырыпқа қатысты тестке жауап беріп,тақырыпты қалай түсінгендерін көрсету арқылы сабақты жинақтайды. | ||
Бағалау | Кері байланыс: (білемін,білгім келеді,білдім) | Бағалау |
| ||
Уйгетапсырма беру | Оқу,мазмұнын айту,сұрақтарға жауап беру.Тест жазу. |
|