Қысқа мерзімді жоспар Финикия мен палестина дүние тарихы 6-сынып

Раздел История
Класс 6 класс
Тип Другие методич. материалы
Автор
Дата
Формат docx
Изображения Нет
For-Teacher.ru - все для учителя
Поделитесь с коллегами:

Танысқан : Оқу ісінің орынбасары
Абдуллаев А

Мектеп: Т.Боралдай н.о.м МКМ-сі

Күні:16.02.2016ж

Мұғалімнің есімі: Абдуллаева Булбул

СЫНЫП: 6

Қатысқандар саны:6

Қатыспағандар саны:-

Тақырып

Ежелгі Финикия мен Палестина

Сабақ негізделген оқу мақсаты (мақсаттары)

Оқушыларға Финикия мен Израил-иудейлік мемлекеттерінің қалыптасуы және Шығыс Жерорта теңізі халықта
рының ежелгі мәдениеті жайлы баяндап ,тарихи танымын кеңейту

Сабақ мақсаттары

Барлық оқушылар: Ежелгі Финикия мен Палестина мемлекеттерінің картада орналасқан жерін көрсетіп , оқулықтағы мәліметтерді оқиды

Оқушылардың басым бөлігі: : Финикия мен Палестина патшалығының ішкі және сыртқы саясатын салыстырып талдайды

Кейбір оқушылар: жаңа тақырыпты өткен сабақтарымен салыстырып ойларын тұжырымдай алады.

Тілдік мақсат

Оқушылар: тарихи деректерді қолдана білуге дағдыланады

Негізгі сөздер мен тіркестер- еврей , иудей, хананей ,фенеху

Сыныптағы диалог/жазылым үшін пайдалы тілдік бірліктер:


  • Discuss the chart that is created. Which is the most popular fruit choice? How do we know?

  • Has every learner's choice been recorded? How can we check?

  • Ask learners if they can think of other questions that we might have investigated. If ideas are not forthcoming, 'lead' the discussion by suggesting - what else could we have put in the basket? What other things could we try, to see if people have favourites? What other questions could we have asked about our fruit basket?

  • Take ideas and ask - What do you think the result might be? What would the pictogram look like?

Талқылауға арналған тармақтар:

1.Финикия патшалығы қалай қалыптасты?

2.Финикия мен Палистинатын табиғат жағдайлары қандай еді?
3.Финикия неге қала мемлекеттер деп аталды? Олардың даму ерекшеліктері қандай?
4.Сүлеймен патша кезінде қандай өзгерістер жасалды?

Сіз неліктен ... екенін айта аласыз ба?

Сендер израйль мен иудейліктердің одағы ,неге ұзаққа созыла алмағанын айта аласыңдар ма?

Жазылым бойынша ұсыныстар:керекті мәліметтерді дәптерге жазады

Алдыңғы тақырып

Хетт патшалығы

Жоспар

Жоспарланған уақыт

Жоспарланған жаттығулар (төменде жоспарланған жаттығулармен қатар,

ескертпелерді жазыңыз)

Ресурстар

Басталуы

10 мин

Ұйымдастыру кезеңі
Оқушыларды түгенднеу. Сағаттың тілімен орын ауыстырып отырғызу
Тарихи жаңалықтар. Оқушылар бір аптада дүниеде болған оқиғаларды айтып отырады .
Үй тапсырмасын пысықтау мақсатында сұрақтар беріледі:

ТАРИХ сөзі жазылған қимада әріпті таңдап , әр әріптің артында жасырылған сұрақтарға жауап береді
Т Хетт мемлекеті өмір сүрген аймақ қалай аталады?
А Хетт мемлекетін үш жағынан қандай теңіздер қоршап жатты?
Р Хеттердің құрылыс өнерін кімдер үйренді?
И. Хеттердің басты байлығы ?
Х Хеттердің діні түсініктері бойынша табиғаттың анасы кім?
Жаңа сабақты ашу (Сурет арқылы )
Түсіндіру мақсатын айқындау
Бағалау парақшасын таратып ,бағалау критерийлерін айқындау.

Т. Төлебаев
Р. Құсайынова
М. Дәкенов
Алматы
«Атамұра»
2015ж
сурет
қимақағаз

Ортасы
28 мин

Мәтінмен жұмыс.
Оқушылар жұптасып берілген тақырып бойынша ізденіп , диалог арқылы әңгімелесіп ортақ тұжырым жасап,критерииге сай жұптардың тұжырымдамаларын бағалайды.
1- Жұп.Финикия қала мемлекеттері
2-жұп Израйль -иудейлік мемлекет
3- жұп Шығыс Жерорта теңізі халықтарының мәдениеті.
Венн диаграммасын толтырады

Т. Төлебаев
Р. Құсайынова
М. Дәкенов
Алматы«Атамұра»
2015ж
флипчярт
сурет
қимақағаз

Аяқталуы
7 мин

Сәйкесін тауып жазады
Израил Иерусалим
Иудей Самария
Хананей Финикия
Пелестим ежелгі тұрғындар
Алфавит Египеттіктер атаған
«Иә» немесе ``Жоқ``әдісі (Келісем егер келіспесе түсіндіріп дәлелдейді )
1.Финикия мен Палестинм жерлері Жерорта теңізінің шығыс жағын алып жатыр.
2.Палестинаның солтүстігін кешіп өтетін Иордан өзені Қара теңізге құяды .
3.``Фенкеху`` сөзі египеттің ``ағаш кесеуші`` сөзінен шыққан. 4.Б.з.б. II м.ж соңында Тир қаласы күшейді.
5.Израйл-иудейлік мемлекет Сүлеймен патшның кезінде құрылды.
6.Израйл-иудейлік мемлекет Сүлеймен патшаның кезінде гүлденді.
7.Вавилон патшалығы Израилді талқандады.
8.Финикиялықтар мәдениетінің ірі жетістігі алфабиттік жазу жүйесі.
9.Дәуіт патша елді 12 аймаққа бөлді.
10.Валл - көктем құдайы.

Бағалау .Бағалау парақшасы

Қимақағаз
Бағалау парақшасы

Қосымша ақпарат

Саралау - Сіз қосымша көмек көрсетуді қалай жоспарлайсыз? Сіз қабілеті жоғары оқушыларға тапсырманы күрделендіруді қалай жоспарлайсыз?

Бағалау - Оқушылардың үйренгенін тексеруді қалай жоспарлайсыз?

Пәнаралық байланыс
Қауіпсіздік және еңбекті қорғау ережелері
АКТ-мен байланыс
Құндылықтардағы байланыс

Тапсырмалардың орындалу жолын көрсету
Курделенген сұрақтар беру арқылы.


  • Табыс критериі
    Бағалау парақшасы
    әр орындаған тапсырмаға 2 балл
    жұлдызшалармен мадақтау

География

Рефлексия

Сабақ / оқу мақсаттары шынайы ма?

Бүгін оқушылар не білді?

Сыныптағы ахуал қандай болды?

Мен жоспарлаған саралау шаралары тиімді болды ма?

Мен берілген уақыт ішінде үлгердім бе? Мен өз жоспарыма қандай түзетулер енгіздім және неліктен?

Төмендегі бос ұяшыққа сабақ туралы өз пікіріңізді жазыңыз. Сол ұяшықтағы Сіздің сабағыңыздың тақырыбына сәйкес келетін сұрақтарға жауап беріңіз.


  1. Сабақтың міндеті мен мақсаты өз деңгейінде жүзеге асты. Оқушылар тарихи деректерге сүйене отырып Финикия мен Израил-иудейлік мемлекеттерінің қалыптасуы және Шығыс Жерорта теңізі халықтарының ежелгі мәдениеті жайлы мағлұмат алып , тұжырым жасап ,білімдерін кеңейтті .

  2. Оқушылар жұптық бөлінуде тапсырмаларды өз деңгейінде орындады.

Қорытынды бағамдау

Қандай екі нәрсе табысты болды (оқытуды да, оқуды да ескеріңіз)?

1.Жұппен жұмыста әр жұптың берілген тақырыпшаларына байланысты постер қорғаулары.

2. Венн диагграммасымен жұмыс жасауы


Қандай екі нәрсе сабақты жақсарта алды (оқытуды да, оқуды да ескеріңіз)?

1.Уақытты тиімді пайдалану
2.Жоспарды оқушылардың білім деңгейіне сәйкес жоспарлау

Сабақ барысында мен сынып немесе жекелеген оқушылар туралы менің келесі сабағымды жетілдіруге көмектесетін не білдім?

1.Сыни тұрғысынан ойландыратын ашық сұрақтарды қолдану




© 2010-2022