- Преподавателю
- История
- Қазақ халқының қалыптасуының соңғы кезеңі, қазақ жүздері
Қазақ халқының қалыптасуының соңғы кезеңі, қазақ жүздері
Раздел | История |
Класс | 7 класс |
Тип | Рабочие программы |
Автор | Жунисова А.И. |
Дата | 21.04.2015 |
Формат | docx |
Изображения | Есть |
Шығыс Қазақстан облысы,Абай ауданы
Қасқабұлақ ауылы,
М.Әуезов атындағы орта мектептің тарих,
құқық пәндерінің мұғалімі
Жунисова Асел
Сабақтың тақырыбы: §32. Қазақ халқының қалыптасуының соңғы кезеңі,қазақ жүздері
Сабақтың мақсаты:
-
Қазақ халқының қалыптасуының соңғы кезеңі, қазақ жүздері олар туралы деректер, аңыздар жайлы түсіндіру ,мағлұматтар беру
-
Өткен тақырыптармен салыстыру арқылы білім,білік, дағды шеберліктерін арттыру
-
логикалық ойлауын дамыту.
-
белсенді, білімді азамат тәрбиелеу,патриоттық тәрбие беру
Сабақтың түрі: Танымдық сабақ
Сабақтың типі: Дағды мен шеберлікті меңгерту
Сабақтың көрнекілігі: кесте,сызбалар,бағалау парағы,жетондар, электронды оқулық Қазақстаның физикалық картасы
Сабақтың әдіс-тәсілдері: жұппен жұмыс,топпен жұмыс,ой-қозғау,Блум жүйесі, құжатпен жұмыс,интерактивті оқыту әдістері,Блоб ағашы,
сто стратегиялары
Жаңа технология: сын тұрғысынан ойлау
Пәнаралық байланыс:география, тарих,әдебиет,музыка
Сабақтың барысы:
І.Ұйымдастыру кезеңі
II. Үй тапсырмасын тексеру
III .Жаңа сабақ
IV . Жаңа сабақты бекіту
V. Қорытындылау,бағалау
VI . Үйге тапсырма.
Сабақтың барысы:
І.Ұйымдастыру кезеңі
-
Оқушыларды интерактивті оқыту әдістерінің төңкерілген П стилімен оқушыларды орналастыру.
-
Оқу құралын тексеріп түгелдеу.Бағалау парағын тарату.
Психологиялық дайындық .Слайд №3.
Рефлексия. «Көңіл-күй» шкаласынан өз көңіл-күйіңе сәйкес суретті таңдап алып, белгілеп қойыңдар.
Мен сабаққа дайынмын. Менің сабаққа зауқым жоқ .Мен өз-өзіме сенімсізбін.
Оқушылар зейінін сабаққа аудару
Слайд
Сабақтың ұраны:
Бүгінгі күнді түсініп-түйсіну үшін де, болашақтың дидарын көзге елестету үшін де кешегі кезеңге көз жіберуіз керек».
Н.Назарбаев .
ІІ.Слайд №5. Үй тапсырмасын сұрау:
-
П-41. Ждто.Кж.
-
Конверт сұрақ стратегиясы. Үй тапсырмасын сұрау
-
Түрлі тапсырмалар орындату арқылы логикалық ойлау ,сөздік қорын дамыту
-
Есім ханның ішкі және сыртқы саясаты
-
Тұрсын ханның бүлігі
-
Есім ханның ескі жолы
-
Жұмыс дәптерін жұппен тексеру.
Кескін картаны тексеру. Бағалау.Техникалық құрал көмегімен көрсету.
Пікірлерін тыңдау. Геометриялық пішінмен бағалау.
Слайд №6. Сергіту сәті. Сыныппен орындау.
Қол көтерсем солтүстік
Топ-топ бассам оңтүстік
Қолды созсам жан-жаққа
Көрсетеді бағытты
Батыс пенен шығысты
Иіліп сәлем берейік
Экватор белде деп
Белді бұрай қозғасаң
Сағат тілі батысқа
Жер айналар шығысқа.
Пәнаралық байланыс: география.
Жаңа сабақтың жоспары:
Слайд № 7. Қазақ халқының қалыптасуының соңғы кезеңі
Қазақ жүздері
Электронды оқулықпен жұмыс. А-2
Мағынаны ажырату. «Қазақ жүздерінің құрылу себебі ,олар( қазақтар) көшіп-қонып жүрген жерлерінде өз құқықтарын қорғау үшін одақтар құрған.Ол одақ-қазақ жүздері» Ш.Уәлиханов
-
Қақіргі заманмен байланыстыру .ҚРК. 1 бап. Қазақстан халқының саны.
Сабақты бекіту: Блум жүйесі. «Мен не білдім?»
Сабақты қорытындылау.
Бағалау: Білімді оқушыны анықтау. Төсбелгі тағу .
Үйге тапсырма: §32.Ждто. Шт.