Ашық сабақ 6-сынып

Раздел История
Класс 6 класс
Тип Другие методич. материалы
Автор
Дата
Формат docx
Изображения Нет
For-Teacher.ru - все для учителя
Поделитесь с коллегами:

Мұнайлы ауданы № 3 жалпы білім беру орта мектебі

Тарих пәні мұғалімі: Кызылгулова Улжан

Қысқа мерзімді жоспар:

Күні: 15.02.2016 ж

Пәні: Орта ғасырлардағы дүние жүзі тарихы

Сынып: 7 «а» 7 «ә»

Тақырыбы

Моңғол-татар шапқыншылығы қарсаңындағы феодалдық бытыраңқылық

Мақсаты

Моңғол-татар шапқыншылығы қарсаңындағы орыс жеріндегі феодалдық бытыраңқылықты ашып көрсету.

Жалпы мақсат

Тақырыпты түсініп оқи білуге баулу. Тілін, сөздік қорларын дамыту арқылы сабаққа деген қызығушылығын арттыру

Күтілетін нәтиже

Оқушылар Орыс жері моңғол-татар шапқыншылығы туралы мәліметтер алады. Сонымен қатар тарихи деректермен танысады.

7 модульдің қолданылуы

"Оқыту мен оқудағы жаңа тәсілдер", "Оқыту үшін бағалау және оқуды бағалау", "Сыни тұрғыдан ойлауға үйрету", "Оқытуды басқару және көшбасшылық".

Қолданылатын әдіс-тәсілдер

Миға шабуыл, Венн диагамманы , Инсерт,

Қолданылатын ресурстар

Флипчарт, маркерлер, портреттер, тақта, стикерлер

Ұйымдастыру кезеңі.

Сәлемдесу .

Сынып оқушыларына жағымды ахуал туғызу

Түгелдеу

Топқа бөл(санау арқылы 4 топқа бөлінеді)

Әр топ өзорнына отырып сабаққа дайындалады .

Оқыту үрдісінің деңгейлері

Берілген тапсырмалар

Атқарылатын іс- әрекет

Балл

Уақыт

1

Білу.

СТО

Миға шабуыл, ой толғау, баяндау, ізденіс, қызығушылықты арттыру.

Орыс мемлекетінде феодалдық бытыраңқылық қашан болды,?

Феодалдық бытыраңқылық дегеніміз не?

Бұл мәдениетті зерттеуші қазақстандық ғалымдар?

Басты кәсіптері не?

Баспаналары қандай? Қоғамдық құрылысы?

Сұрақтарға топпн талқылап, қағазға жазып, жауап беру керек.

Әр топтан 3 оқушыдан шығып, жылдам уақытқа жауап береді.



5



5

2

Түсіну.

«Алты қалпақ» бойынша

Орыс мемлекетінің феодалдық бытыраңқылыққа сипаттама беру:

Фактілер,цифрлар.

Ойын нақты жеткізеді, бейімделу,еркін сөйлеу қасиеті қалыптасады.

10

9

3

Қолдану.

Мағынаны ажырату.

Оқулықпен жұмыс: 1. Феодалдық бытыраңқылық. 2.Владимир-Суздаль кінәздігі.

3. Галич-Волынь жері.

4.Ұлы Новгород кінәздігі.

Топпен жұмыс.

Тірек- сызба, суреттеу арқылы тақырыптарын ашып қорғайды.

Топпен жұмыс істеу арқылы оқушыларда ынтымақтастық, ұйымшылдық қасиеттері дамиды.









10



10

4

Талдау.

Ой толғаныс.

Венн диаграммасы.

Кінәздіктерді салыстыру.

Оқушылардың салыстыру арқылы, сын тұрғыдан ойлау және жаңаша көзқараспен қарау сияқты дағдылары қалыптасады.

10

7

5

Жинақтау.

ИНСЕРТ

Жаңа тақырып бойынша БҮҮ (Білемін, үйрендім, үйренгім келеді)

Топпен БҮҮ

толтырады.





5

4

6

Бағалау.

Бес жолды өлең

Бес жолды өлең арқылы тақырыпты бағалау.

Орыс жері монғол-татар шапқыншылығы қарсаңында сипаттай отырып, бес жолды өлең шумағын құрастыру және Стикер арқылы бағалау.







10

5

ІІІ. Шығу парағын толыту. 3мин.

1. Білдім_________________________________________

2. Пікір__________________________________________

3. Ұсыныс_________________________________________

ІҮ. Бағалау. 2мин.

Ү. Үйге тапсырма: хронологиялық кесте жасау, «Орыс жері моңғол-татар шапқыншылығы қарсаңында» тақырыбында эссе жазу. 1мин



© 2010-2022