- Преподавателю
- История
- Ашық сабақ Ыбырай Алтынсарин туралы 8 сынып
Ашық сабақ Ыбырай Алтынсарин туралы 8 сынып
Раздел | История |
Класс | 8 класс |
Тип | Конспекты |
Автор | Идрисова О.Ш. |
Дата | 30.09.2016 |
Формат | docx |
Изображения | Нет |
Сыныбы : 8В | Күні : 14.04.15ж | Пәні: Қазақстан тарихы | ||
Сабақтың тақырыбы | Ыбырай Алтынсарин | |||
Мақсаты | Ы.Алтынсариннің ағартушылық көзқарасының қалыптасуының сырын ұғынды.Бала оқытуға көп еңбек еткенін түсінді.Ағартушылық саладан басқа экономика мен қоғамдық өмірде де өз үлесін тигізгеніне көзін жеткізеді. | |||
Күтілетін нәтиже | Ыбырай атаның ағартушы,педагог, жазушы,фольклоршы,этнограф,қоғам қайраткері болғанын түсінді. | |||
Сабақтың әдіс -тәсілдері | Топтық жұмыс,жеке жұмыс | |||
Уақыты | Мұғалімнің іс-әрекеті | Оқушының іс-әрекеті | Ресурстар | Бағалау |
2 мин | Кіріспе Білу: Сергіту сәті Амандасу (әр тілде),топқа бөлінеді (1-шеңбер, 2-үшбұрыш,3-төртбұрыш, 4-трапеция)
| Оқушылар шапшаң топқа бөлінеді | Қима қағаздар |
|
2 мин | Әр топ өз мүшелерінен баяндамашы,уақыт сақшысы,бақылаушы,хатшы тағайындайды. | Оқушылар рөлге бөлінеді |
|
|
2 мин | «Ой қозғау» доп арқылы 1.Ы.Алтынсарин деген кім? 2.Неліктен Ыбырай атаның өлеңдері білімге,оқуға шақырған? 3.Оның қандай өлеңдерін білесің? | Оқушылар төменгі сыныпта оқыған білімдерін еске түсіреді,айтады,толықтырады | АКТ-ны пайдалану wikipedia.org classic.nirk.kz таңдамалы шығармалары | Әр топтағы оқушылардың жауабын смайликпен бағалап отыру. Формативті бағалау |
10 мин +10 мин | Түсіну топтарға оқулық мәтінін бөліп беру | Оқушылар мәтінді оқып,оны постерге жазып,қорғауы | Постер,маркер,сурет | Марапаттау, жылы сөз айту |
10 мин | Топтар бір-біріне «Екі жұлдыз бір тілек» деп 2 сәтті қадамы мен 1 ұсыныс айтады.Салыстыру кестесі(білімді толықтыру) | Оқушылар бір-бірінің жұмысын бағалайды.Топтар салыстыру кестесін орындайды,толықтырады | «Жемісті корзина» әдісін пайдалану және стикерлер, АКТ-ны пайдалану | Формативті бағалау |
7 мин | Қорытынды: 1.Ыбырай неге Балқожа атасының қолында тәрбиеленді? 2.Әкесінің жоқтығы Ыбырайдың білім алуына әсер етті ме? | Оқушылар өз білгендері бойынша жауап береді | Доп арқылы сұрақ -жауап әдісі |
|
2 мин | Рефлексия (кері байланыс оқушылар сабақтың өтуі туралы «Бас бармақ» арқылы көрсетеді) Үйге тапсырма: А.Құнанбайұлы туралы іздену | Оқушылар өз ойларымен бөліседі | «Бас бармақ» әдісі,АКТ-ны пайдалану |
|