- Преподавателю
- История
- Конспект урока по истории Мәдениеттің дамуы
Конспект урока по истории Мәдениеттің дамуы
Раздел | История |
Класс | 8 класс |
Тип | Конспекты |
Автор | Мурсалимова М.К. |
Дата | 14.03.2016 |
Формат | doc |
Изображения | Нет |
8-сынып. Дүние жүзі тарихы
Сабақтың тақырыбы: § 30. Мәдениеттің дамуы.
Сабақтың мақсаты:
-
Оқушыларға мәдениет дамуының экономикадағы, саясаттағы және әлеуметтік өмірдегі болып жатқан процестермен өзара байланыстылығын ашып көрсету.
-
ХІХ-ХХ ғасырдарда ғылым жаңалықтары және өнер мен әдебиеттің дамуындағы жетістіктерді меңгерту:
-
Аса маңызды дүниежүзілік мәдениет жетістіктеріне деген оқушылардың қызығушылығын тудыру және арттыру;
Сабақтың түрі:аралас
Әдісі:баяндау
Көрнекілігі:карта, суреттер, сызба
Сабақтың барысы: І. Ұйымдастыру кезеңі
-
Оқу құралын тексеріп түгелдеу
-
Әнұран орындау, «Хабар».
-
Оқушылардың зейінін сабаққа аудару.
ІІ. Үй тапсырмасын сұрау:
-
Англия мен Франция арасындағы бақталастық күрес ХІХ ғасырдың соңғы ширегінде қай құрлықта шиеленісе түсті?
-
Қиыр Шығысты қай ел басқыншылық саясатқа көшіп, көрші елдерге көз аларта бастады?
-
Сан-Стефано келісімі бойынша қандай елдер өз тәуелсіздігіне қол жеткізді?
-
1907 жылғы ағылшын-орыс келісімі бойынша қандай мәселелер шешілді?
-
Антанта одағы қашан құрылды?
-
Балқан халықтарының бірігуіне қандай оқиғалар себеп болды?
-
1913 жылғы Балқан соғысының салдары қандай болды?
ІІІ. Жаңа сабақтың жоспары:
-
Ғылым мен техника
-
Әдебиет пен өнер
-
Музыка
Шығармалдар
Мазмұны
ІҮ. Сабақтың бекіту:
-
Дүниежүзілік музыка мәдениетінің қорын байытқан сазгер Иоганн Себестьян Бах шығармаларының ерекшелігі неде?
-
Музыкант Франц Шуберт өзінің әндерін, әсіресе қайсы ақын-жазушылардың сөздеріне жазған?
-
Неліктен Фридерик Шопенді «Мазурка королі» деп атаған?
-
Қайсы композитордың шығармасы ғұндардың Италияға басып кіруі туралы?
-
Музыканың зайырлы өнерге айналуы қандай данышпан композитордың есімімен байланысты?
Ү. Бағалау:
ҮІ. Үйге тапсырма:§30. Параграф соңындағы сұрақтарға жауап әзірлеу. Кестені толтыру.
Химия
Физика
Микробиология