• Преподавателю
  • История
  • Неолит ескерткіштері, неолит дәуірінің тұрақтары, аналық рудан аталық руға көшудің басталуы (6-сынып)

Неолит ескерткіштері, неолит дәуірінің тұрақтары, аналық рудан аталық руға көшудің басталуы (6-сынып)

Раздел История
Класс 6 класс
Тип Другие методич. материалы
Автор
Дата
Формат docx
Изображения Есть
For-Teacher.ru - все для учителя
Поделитесь с коллегами:

Қордай ауданы №28 Ш.Уәлиханов атындағы орта мектебінің тарих пәні мұғалімі Нысырбаева Марьяш АйкеевнаНеолит ескерткіштері, неолит дәуірінің тұрақтары, аналық рудан аталық руға көшудің басталуы (6-сынып)

Сыныбы:

6 «А»

Тақырыбы:

Неолит ескерткіштері, неолит дәуірінің тұрақтары, аналық рудан аталық руға көшудің басталуы.

Мақсаты:

Неолит ескерткіштері, тұрақтары туралы ақпарат алады, аналық рудан аталық руға көшу себебін анықтау,

Міндеттері:

1.Неолит ескерткіштері және тұрақтары туралы біледі

2.Аналық ру мен аталық руды салыстырып, аталық руға көшу себебін анықтайды.

3.Аталық рудың үстемдігін өмірмен байланыстырады.

Нәтижесі:

1.Топта ой пікірлерін ашық айтуға үйренеді

2.Бір-бірімен жеке қарым-қатынас орнатады

3.Оқушылар арасында еркіндік және сенім атмосферасы қалыптасады

Әдіс тәсілдер

«Жеміс-жидек», «Ұстап ал», «ББҮ», «Ақылдың алты қалпағы» , «Т- кестесі», «Бес жолды өлең», «Автор орындығы»

Қажетті жабдықтар

ЭО, карта, компютер, постер, маркер,смайлик, стикер.

Сабақтың типі:

Жаңа білімді меңгеру

Сабақтың түрі:

Аралас

Сабақ кезеңдері

Мұғалімнің іс-әрекеті

Оқушының іс-әрекеті

1

Ұйымдастыру

Сәлемдесу, «өзіңе тілегенді өзгеге тіле»

Бір-біріне сәттілік тілейді

2

Қызығушылықты ояту

«жеміс жидек» тәсілі арқылы топқа бөледі

Үш топқа бөлінеді

3

Үй тапсырмасы

«Ұстап ал» әдісі

1.Мезолит заманында қандай өзгерістер орын алды?

2.Рулық қауымнық өмірі туралы не білесіңдер?

3.Жаңа тас ғасырының хронологиясын

4.Жаға тас ғасырындағы адамдардың бұрынғы адамдардан айырмашылығы

Сұрақтарға жауап береді

4

Блум таксономиясы

Білу

Б

Б

Ү

Неолит ескерткіштері, неолит дәуірінің тұрақтары, аналық рудан аталық руға көшудің басталуы туралы не білеміз? Не білгілеріңіз келеді?

Электрондық оқулықты көрсете отырып, тақырыпты ашады

Оқушылар ББ кестесін толтырады



Мәлімет алады

5

Блум таксономиясы

Түсіну

Оқушыларға тапсырма береді

1-топ: Аналық ру

2-топ: Аталық ру

3-топ: Неолит ескерткіштері

Б

Б

Ү



Оқып, талдап, постерге түсіріп қорғайды

Оқушылар Ү кестесін толтырады

6

Блум таксономиясы

Қолдану

«Ақылдың алты қалпағы» Оқушылардың басына алты түсті қалпақ кигізіпп, шартын түсіндіреді................................................

Тақырыпты қалпақтың түсіне қарай сипаттайды

7

Блум таксономиясы

Талдау

Т-кестесі

Аталық ру

Аналық ру


Аталық ру мен Аналық руды салыстырады

8

Блум таксономиясы

Жинақтау

«Бес жолды өлең»

Бірінші жол 1 зат есімнен тұрады

Екінші жол 2 сын есімнен тұрады

Үшінші жол 3 етістіктен тұрады

Төртінші жол кез келген сөз таптарынан тұратын 4 сөзден тұрады

Бесінші жол бірінші жолдың синонимі 1 сөзден тұрады

Тақырыпқа байланысты өлең құрастырады

9

Блум таксономиясы

Бағалау

Автор орындығы

Бір оқушы автор орындығына отырады қалған оқушылар сұрақ қояды

10

Кері байланыс

«сұрақтан басталып, сұрақпен аяқталады»

Стикерге оқушылар бір сұрақ жазады бұл сұраққа өзі жауап жазады, тағы бір сұрақ жазып аяқтайды.

11

Үйге тапсырма

Неолит ескерткіштері, неолит дәуірінің тұрақтары, аналық рудан аталық руға көшудің басталуы туралы эссе жазу

Тақырыпқа байланысты қосымша материал жинайды

12

Бағалау

Қорытынды баға

Смайликпен өзара бағалау, критерий бойынша «бағдаршаммен» өзін-өзі бағалау, бағалау парағы





© 2010-2022