Кенесары Қасымұлы. Кенесары хандығы

Раздел История
Класс 8 класс
Тип Конспекты
Автор
Дата
Формат docx
Изображения Есть
For-Teacher.ru - все для учителя
Поделитесь с коллегами:


Қазақстан тарихы

Сабақтың тақырыбы: Кенесары Қасымұлы. Кенесары хандығы.

Мақсаты:

А) Кенесары Қасымұлы ның өмірі,қызметі,ерлігі,тарихта алатын орны мен Кенесары құрған хандықтың қазақ тарихында қалтырған ізімен таныстыру.

Ә).Топ ішінде бір-біріне ықпал ете отырып,жаңа білімдіі өз беттерімен меңгеру дағдыларын дамыту, алған біліміне қорытынды жасай білу дағдыларын дамыту,шығармашылық қабілеттеріндамыту

Б) Кенесары Қасымұлының өмірі мен қайраткерлігін үлгі ету.еліміздің біртуар перзентіне деген зор құрметпен мақтаныш сезімін ұялату.

Сабақты өткізу түрі: аралас сабақ.

Сабақты ұйымдастыру формасы: топтық, ұжымдық.

Сабақта қолданылатын көрнекіліктер мен құрал-жабдықтар: презентация,бағалау парақтары ,топқа бөлу сөздері, жапрақ стикерлері жалған мәлімет бар мәтіндер суреттер желім А-3 маркерлер, түрлі түсті қағаздар нокутбуктер сұрактары бар кубик, бәйтерек ағашы салынған ватман, топ ережесі жазылған сабаққа кіріктірілетін модульдер: СТО, окұту мен щқудағы жаңа тәсілдер АКТ, жас ерекшеліктеріне сай оқыту, оқыту үшін бағалау және оқуды бағалау талантты және дарынды балаларды оқыту.

Қолданылатын стратегиялар: (жалған мәлімет , Жигсо, түртіп алу, Кубизм.

Сабақтың барысы:

I.Қызығушылықты ояту:

Сәлемдесу:

Жағымды ахуал орнату бет әлпеттерімен көңіл қүйлерін көрсету (бағалау парақтарын тарату).

Топтарға бөліну (балалар стикер арқылы түстеріне қарай екі топ құрады.

Үй тапсырмасын тексеру: (Жалған мәлімет стратегиясын пайдалану: (екі топқа мәтіні бар әртүрлі парақтар тарқату) оқушылар мәтіндегі жалған мәліметті тауып алып дұрысын ұсынады.

Екі оқушы өткен сабақты білгендерін қорытындылайды.

II. Мағынаны тану:

Мұғалім сабақтың тақырыбын айтады, мақсатын балаларға айқындатады, сабақ жоспары тақтада көрсетіледі.

Бейнежазба көрсету.

«Жигсо» стратегиясы:


1 топ: Кенесары Қасымұлы

балалық шағы, ақ киізге көтерілуі (модель қорғау)

2 топ: Хандықтың құлдырауы, Кенесары туралы ақын- жазушылар шығармалары (постер құру).

III. Ой толғаныс:

1- тапсырма:

«Кубизм» стратегиясы негізінде топатр бір-біріне тақырыпқа байланысты сұрақтар қояды.

2 - тапсырма: оқушылардың алдындағы жапырақ стикерлерді пайдаланып, тақырыпты қортындылауы ретінде алма ағашын әсемдеу.

Бағалау: топ мүшелерін топ басшысы, топ басшысын топ мүшелері бағалап түсініктеме береді, бағалау кестесіне баға қояды.

Үй жұмысы: Тақырыпты мазмұндау, эссе жазу. Кенесары

Қасымұлы туралы мәлімет оқу.

Рефлексия:

«Бүгінгі сабақта саған не қиын болды?»

«Бүгінгі сабақта саған ұнағаны?»

«Бүгінгі сабақта ең маңыздысы не болды деп ойлайсың?»

«Бұл сабақта қандай әсер алдың?»

«Бұл сабақта алған мәліметтерді қай жерде пайдалана аласың?»





Кенесары Қасымұлы. Кенесары хандығы


Өзін-өзі бағалау парағы:

Аты- жөні

Бағасы (5, 4, 3,)

1

2

3

4

5

6

7

8

9

Топ басшысы




Өзін-өзі бағалау парағы:

Аты- жөні

Бағасы (5, 4, 3,)

1

2

3

4

5

6

7

8

9

Топ басшысы




© 2010-2022