Халық ауыз әдебиеті, тіл және жазу (көне түркі жазуы, араб жазуы), діни наным-сенімдер

Раздел История
Класс 7 класс
Тип Другие методич. материалы
Автор
Дата
Формат doc
Изображения Есть
For-Teacher.ru - все для учителя
Поделитесь с коллегами:



Б.Жұмалиев атындағы орта мектебі







Ашық сабақ

Тақырыбы:

&10. Халық ауыз әдебиеті, тіл және жазу

(көне түркі жазуы, араб жазуы),

діни наным-сенімдер

Халық ауыз әдебиеті, тіл және жазу (көне түркі жазуы, араб жазуы), діни наным-сенімдер

Пән мұғалімі: Жайықбай П.М.

Сыныбы: 7 «Ә»



7 қазан 2015 жылы



Қысқа мерзімді жоспары

Пәні:

Қазақстан тарихы

Сынып: 7

Мерзімі: 7.10.2015

Тақырыбы:

&10. Халық ауыз әдебиеті, тіл және жазу (көне түркі жазуы, араб жазуы),

діни наным-сенімдер

Мақсаты:

Tүркі тiлдес халықтардың мәдениетiнде ерекше орын алатын халық ауыз әдебиеті, тіл және жазу (көне түркі жазуы, араб жазуы), діни наным-сенімдер жайлы оқушыларға жан-жақты түciнiк беру және оқушыларға оларды бағалай бiлуге үйре­ту, жаңа нәрсе ойлап табу қабiлетiн дамыту

Күтілетін нәтиже:

Оқушылар тақырыпты оқып, талқылай отырып, эстетикалық тәрбие алады, өнерге деген құштарлықтары ояна отырып еңбексуйгiштiк қабілеттері артады.

Бағалау критерийлері:

Теорияны түсіну, негізгі идеяны білу, рефлексия жасау

Әдіс-тәсілдер:

Диалогтық оқыту, сұрақ-жауап

Сабақтың барысы:

Кезеңі

Уақыты

Мұғалімнің

іс-әрекеті

Оқушының

іс-әрекеті

Бағалау

Ресурстар

Ұйымдас-тыру бөлімі

3 минут

Сәлемдесу

Түгендеу

Оқушылардың зейінін сабаққа аудару

Мақал-мәтел арқылы топқа бөліну

Алтын ережені еске түсіруХалық ауыз әдебиеті, тіл және жазу (көне түркі жазуы, араб жазуы), діни наным-сенімдер

Оқушылар оқу құралдарын дайындайды

Оқушы қызығушылық танытып, белсенділігі артады

Ауызша мадақтау

Жылдам отырған топқа стикер беру

АКТ,

стикерлер, мақал-мәтел жазылған қағаздар, А3, А4 форматтағы түрлі-түсті қағаздар, 7-сыныпқа арналған Қазақстан тарихы оқулығы

Үй тапсырма

сын сұрау

7 минут

Үй тапсырмасын сұрау Көшпелілердің материалдық мәдениеті

Топтың әрқайсысына сұрақтар беріледіХалық ауыз әдебиеті, тіл және жазу (көне түркі жазуы, араб жазуы), діни наным-сенімдер

Түрлі түсті қағаздар

мен бағалау

Негізгі бөлім

Жаңа сабақты меңгерту

15 минут

Тақырыпқа байланысты қысқаша түсінік беру

Халық ауыз әдебиеті, тіл және жазу (көне түркі жазуы, араб жазуы), діни наным-сенімдер

Оқушылар топта тақырыпты әңгімелейді. Постерга салып, қорғайды

Халық ауыз әдебиеті, тіл және жазу (көне түркі жазуы, араб жазуы), діни наным-сенімдер

Бағдаршам арқылы бағалау

5 минут

Сергіту жаттығуы «Шаңырақ, уық, кереге»

Оқушылар шеңбер құрып, мұғалімнің айтуымен орындайды.

Мақал-мәтелдің мағынасын ашадыХалық ауыз әдебиеті, тіл және жазу (көне түркі жазуы, араб жазуы), діни наным-сенімдер

Басбармақ арқылы бағалау

5 минут

РАФТ әдісі

Рөл - кім?

Аудитория - кімге?

Форма - қалай?

Тақырып - не туралы?

Әр топ өзіне берілген тапсырманы орындайды

  1. Білімсіз күнің жоқ (эссе жазу)

  2. Күлтегінге хат

  3. Дін Ислам - діңгегім! (өлең шығару) Халық ауыз әдебиеті, тіл және жазу (көне түркі жазуы, араб жазуы), діни наным-сенімдер

Шапалақ

тау

Жаңа сабақты қорытындылау

5 минут

«Аялдама» ойыны

Мұғалім берген желдеткіштегі сұрақтарға жауап беру

Түрлі-түсті қағаздармен бағалау

Кері байланыс

Бағалау

Үйге тапсырма

5 минут

«Екі жұлдыз, бір тілек»

Бағалау парақшасын жинап алып бағалау

Оқушы өзін-өзі бағалайды

Рефлексия

Үйге берілген тапсырманы күнделікке жазу

Халық ауыз әдебиеті, тіл және жазу (көне түркі жазуы, араб жазуы), діни наным-сенімдер



© 2010-2022