Сабақ жоспары Австрия 8 сынып

Раздел История
Класс 8 класс
Тип Конспекты
Автор
Дата
Формат docx
Изображения Нет
For-Teacher.ru - все для учителя
Поделитесь с коллегами:

8 сынып дүниежүзі тарихы

Сабақтың тақырыбы: ХҮІІІ Австрия империясы

Сабақтың мақсаты:

Білімділік: ХҮІІ-ХҮІІІ ғасырлардағы Австрияның жағдайына сипаттама беру. ХҮІІ ғасырда Австрияның әлеуметтік-экономикалық жағдайы мен Мария Терезия тұсында мемлекетте жүргізілген реформалардың ерекшелігі туралы түсініктерін қалыптаcтыру.

Дамытушылық: Австрия мемлекеті туралы оқушыларға білім бере отырып, оқушының дүниетанымын кеңейту. Өзін-өзі басқаруға дағдыландыру.

Тәрбиелік: Оқушылардың бойында адамгершілік, ізгілік, өзге елдің тарихына құрметпен қарайтын, өздігінен, жұппен жұмыс жасай алатын, білімді, жеке тұлғаны тәрбиелеу.

Сабақтың түрі: Интербелсенді.

Әдісі: Диалогтық оқыту әдісі, жұптық жұмыс.

Көрнекілігі: Карта, суреттер, слайдттар, таратпа материалдар.

Сабақтың барысы:

1. Топқа бөлу: 10 оқушы болғандықтан екі оқушыдан бес жұпқа бөлінеді. Жұптардың атын стикерге жазып тақтаға жабыстыру, сол бойынша жұпқа бөлу. Оқушылар соны алу арқылы бес жұпқа бөлінеді

3. Тақырыпты бөлу: Тақырып А 4 бетке жазылып, бес жұпқа таратылады (деңгейі ескерілу керек).

1. ХVІІ ғасырдың екінші жартысындағы Австриялық Габсбургтер әулетінің иелігі.

2. ХVІІ ғ. соңы мен ХVІІІ ғ. басындағы Австриялық Габсбургтер монархияының жаулаушылық соғыстары мен Габсбург монархиясының әлсіреуі.

3. Австрия мұрасы үшін соғыс.

4. Жеті жылдық соғыс (1756-1763).

5. Австриядағы «Ағартушы абсолютизм» ХҮІІІ ғасырдың екінші жартысында.

Оқушыларға оқып дайындалуларына 10 минут уақыт беріледі. Мұғалім оқушылардың қасына барып көмектесуі қажет.

4. Түсіндіру: Жұптағы оқушы өзіне берілген тақырыптарды түсіндіруі керек. Егерде оқушы берілген тақырыпты түсіндіре алмай жатса, онда екінші оқушы көмектесуіне болады. 4 минуттан (20 минут)уақыт беріледі

5. Бекіту: «Бәрін білгім келеді» ойыны. Интерактивті тақтаға торкөздер беріледі сондағы сұрақтарды ашу арқылы оқушы балл жинайды.

(4 мин.).

6. Бағалау:

Блум технологиясы бойынша бағалау.

1. Білу

2. Түсіну

3. Қолдану

4. Жинақтау

5. Синтездеу

7. Бағалаушының пікіріне келісу: Бағалаушы оқушы мен пән мұғалімі арасында.

8. Үйге тапсырма: Үш патшаның «Ағартушылық абсолютизм» саясаттар



© 2010-2022