- Преподавателю
- История
- Конспект по казахский на тему Қаңлылар, қаңлылар тарихы туралы Қытай және Иран жазбалары
Конспект по казахский на тему Қаңлылар, қаңлылар тарихы туралы Қытай және Иран жазбалары
Раздел | История |
Класс | 6 класс |
Тип | Конспекты |
Автор | Тугелбаева Р.Т. |
Дата | 05.03.2016 |
Формат | docx |
Изображения | Нет |
Тексерілді
_____________А. Сарғожаева
Қаңлылар, қаңлылар тарихы туралы Қытай және Иран жазбалары
Сілтеме
-
6-сынып Ежелгі Қазақстан тарихы оқулығы
-
Мұғалімге арналған нұсқаулық
-
Ютуб браузерінен алынған видеоролик
4. Мұғалімдерге арналған сайттар
Сабақтың мақсаты
Қаңлы тайпаларының тарихы туралы деректерді Қытайдың Цыма Цянь және Иран тарихшыларының жазбаларынан, Авеста шығармаларынан ізденуге үйрету;
Оқыту нәтижесі
1. Қаңлы тайпаларының тарихы туралы деректерді Қытайдың Цыма Цянь және Иран тарихшыларының жазбаларынан, Авеста шығармаларынан біледі;
2. Жаңа тақырып жөнінде түсінік қалыптасады;
3. Топпен жұмыс істеу дағдысы қалыптасады;
Негізгі идея
Б.з.б 3-2 ғасырлар б.з- дың 5 ғасыры аралығында өмір сүрген тайпаның дамуы мен қонытанған жерінде, қазіргі таңда кімдер өмір сүріп жатыр сыни ойланатын тапсырмалар беру
Қамтылатын модульдер
-
Оқытудағы жаңа тәсілдер (диалогтық әңгіме)
-
сыни тұрғыдан ойлау
-
жас ерекшеліктеріне қарай тапсырмалар беру
-
талантты және дарынды балаларды оқыту
-
көшбасшылық
6. бағалау
Тапсырмалар
1. Топтастыру 3. Топтық тергеу әдісі
2. Сұрақ-жауап 4. бағалау
Мұғалімнің іс-әрекеті
уақыты
Оқушының әрекеті
І. Ұйымдастыру кезеңі
а) амандасу
б) түгендеу
в) топтастыру
г) сергіту сәті
3 минут
Сергіту сәтін орындай отырып, оқушылар төрт топқа бірігіп топтасып отырады.
ІІ.Үй тапсырмасы:
Сұрақ-жауап
Ашық сұрақтар
12 минут
1. Үйсіндер қоныс салу үшін қандай жерлерді таңдаған?
2. Үйсіндер күнделікті тұрмысқа қажетті қандай бұйымдар жасаған?
ІІІ.Жаңа сабақ
Оқу, талдау, қорғау
7 минут
әр топқа
Оқушылар төрт топқа бөлінеді
1- топ: Баяндап берушілер. Олардың
тапсырмасы: әңгімені оқып мазмұнын өз
көзқарастарын қосып баяндау
2- топ: Ақындар. Жоғары деңгейлі
сұрақтарға маңызы 5 жол өлең дайындайды.
3- топ: Бейнелеуші- суретшілер. Әңгіме мазмұны бойынша сурет салады.
4- топ: Дәнекершілер. Әңгіме оқиғасын
бүгінгі өмірмен байланыстырады.
ІҮ. Үйге тапсырма
§ 23. Мазмұыны айту, қосымша дереккөздерінен
ҮІ.Бағалау.
Формативті
Топтар арасындағы бағалау
Өзін-өзі бағалау
Критериалды бағалау
ҮІІ. Рефлексия
Кері байланыс сабақтан алған әсері мен білімдері туралы қысқаша ойын пікірін жазады