Урок по историй на тему Тәуке хан тұсындағы Қазақ хандығы (7 сынып)

Раздел История
Класс 7 класс
Тип Конспекты
Автор
Дата
Формат docx
Изображения Нет
For-Teacher.ru - все для учителя
Поделитесь с коллегами:

Сабақ жоспары



САБАҚ: Қазақстан тарихы

Мектеп: Х. Нұрымғалиев атындағы негізгі мектебі

Күні: 21.04.2015

Оқытушының аты-жөні: Шаяхметова Б.Д

СЫНЫП: 7

Қатысушылар саны: 6

Қатыспағандар:0

Осы сабақ арқылы іске асатын оқыту мақсаттары

Сабақтың мақсаттары

Білімділігі:1.Оқушылардың ұлттық мемлекет тарихындағы кесек тұлғаның бірі- Есім ханның немересі,Салқам Жәңгірдің баласы Тәук хан халқының мықты тұғыры биік бір орталыққа бағынған мемлкет болуына мол қажыр -қайратын жұмсаған.Ханың көреген қасиетімен мықты ел болғанын, Қазақ хандығының Тәуке тұсындағы ішкі- сыртқы саясаты, көрші елдермен қарым- қатынасы туралы қосымша деректермен таныстыра отырып тарихи білімін дамыту.

Тәрбиелік:сабақ барысында оқушыларды адалдыққа,адамгершілікке,елін,Отанын сүюге,салт -дәстүрді құрметтеуге баулу,Тәуке ханның халқына сіңірген еңбегін түсініп,бағалай білуге үйрету

Тілдік мақсат

Дамытушылық: Оқушылардың ойлау, сөйлеу, есте сақтау қабілеттерін дамыту, Тәуке ханның саясаты туралы өз беттерінше ізденіп, білімдерін толықтыруға бағыт беру.

Алдыңғы білім

«Қазақ хандығының әлсіреуі»

Жоспар

Жоспарланған уақыт

Жоспарланған әрекеттер (төмендегі жазбаларды өзіңіздің жоспарлаған әрекеттеріңізбен алмастырыңыз)

Ресурстар

3 мин

Ұйымдастыру кезеңі

Суреттер арқылы 2 топқа бөлдім.

Хандар мен билердің суреттері

5 мин

Білу: Үй тапсырмасын топтық жұмыс арқылы тексеремін. Ашық сұрақтар.

  1. Қазақ хандығының XVII ғасырдың екінші жартысындағы әлсіреу себебі?

  2. Орталық билік неліктен әлсіреді?

  3. Жәңгір хан кім?

  4. Сыртқы саяси жағдайлар Қазақ хандығына қалай әсер етті?

Мұғалімнің мадақтама сөздері арқылы сымайликтермен бағалау.

Карточкалар



Сымайликтар

10 мин

Түсіну:Миға шабуыл.

1 топ. Тәуке хан тұсындағы Қазақ хандығы. «Жеті жарғы»

2. Ұлы билердің қоғамдағы рөлі.

Постер қорғау.

Топтар бірін бірі бас бармақ әдісімен бағалау.

Флипчарт қағаз, маркер, газет- журналдар

5 мин

Бейне жазба «Тәуке ханның өмір дерегі»

АКТ

10 мин

Талдау: Оқулықпен жұмыс.

Өз бетінше оқып, топта талқылайды

Қолдану:

1-топ. Тәуке ханның орынында болсаң «Жеті жарғыға» қандай өзгеріс енгізер едің?

2-топ.Билер болсаңдар қандай ақыл кеңес берер едің?



Постер қорғау.Мазмұны

Толық

3 балл

Жетілдіру керек

2 балл

Өте аз

1 балл

Мақал мәтел

Үш мақал

3 балл

Екі мақалға

2 балл

Бір мақалға

1 балл

Түстер

қолдану.

Үш түс

3 балл

Екі түс

2 балл

Бір түс

1 балл

Оқулық

Маркер, плакаттар, жұлдызшалар.

3 мин

Жинақтау:«Топтастыру» әдісі

1-топ. Өлең шығару

2-топ. Сурет салу

Маркер, А4.

5 мин

Бағалау:

Формативті бағалау.

2 мин

Үйге тапсырма:

«Тақырыпқа сай сөзжұмбақ құрастыру»

2 мин

Рефлексия: «Ақылдының алты қалпағы» әдісі бойынша

Қалпақтар

Қосымша ақпарат

Дифференциалды оқыту - көбірек қолдау көрсету үшін не істейсіз? Қабілеті жоғары оқушыларға қандай міндеттер қоюды жоспарлайсыз?

Бағалау - оқушылардың берілген материалды меңгеру деңгейін қалай тексересіз?

Пәнаралық байланыс

Денсаулық және қауіпсіздік ережелері

АКТ

Құндылықтарменбайланыс

Дифференциялды оқыту өз бетінше жаттығулар кезінде мұғалім қолдауының алмасуы арқылы іске асады.

Формативті бағалау, мұғалімнің мадақтама сөздері, арнайы парақшамен

Құқық негіздері, әдебиет, география. Бейне таспа , АКТ қолданылды









© 2010-2022