Қысқа мерзімді сабақ жоспары: Республика дәуіріндегі Рим

Мақсаты: Апенин түбегінің табиғи-географиялық жағдайы. Қоғамдық басқару жүйесі. Римнің жаулаушылық соғыстары. Римдікжəне провинциялық ақсүйектер туралы білім қалыптасады.Сыни ойлау қабілеттерін дамиды.Оқыту нәтижесі: Апенин түбегінің табиғи-географиялық жағдайы. Қоғамдық басқару жүйесі. Римнің жаулаушылық соғыстары. Римдікжəне провинциялық ақсүйектер туралы негізгі ұғым қалыптасады, өз бетінше мәтінмен жұмыс жасайды, өз ойын еркін жеткізе біледі, басқа оқушылардың пікірлерін тыңдауға дағдыланад...
Раздел История
Класс 6 класс
Тип Рабочие программы
Автор
Дата
Формат docx
Изображения Нет
For-Teacher.ru - все для учителя
Поделитесь с коллегами:

Тексердім ДОІЖО:

"Т.Аубакиров атындағы жалпы орта мектебі" КММ Тарих пәні мұғалімі Алибекова Т К

Қысқа мерзімді жоспар

Күні: 14-16.04.- 04.2015ж Сынып: 6 а,ә Пәні: Дүниз жүзі тарихы

29. Сабақтың тақырыбы: Республика дәуіріндегі Рим

Мақсаты: Апенин түбегінің табиғи-географиялық жағдайы. Қоғамдық басқару жүйесі. Римнің жаулаушылық соғыстары. Римдікжəне провинциялық ақсүйектер туралы білім қалыптасады.Сыни ойлау қабілеттерін дамиды.

Оқыту нәтижесі: Апенин түбегінің табиғи-географиялық жағдайы. Қоғамдық басқару жүйесі. Римнің жаулаушылық соғыстары. Римдікжəне провинциялық ақсүйектер туралы негізгі ұғым қалыптасады, өз бетінше мәтінмен жұмыс жасайды, өз ойын еркін жеткізе біледі, басқа оқушылардың пікірлерін тыңдауға дағдыланады.

Түйінді идеясы: Оқушылар тақырыпты өз бтімен меңгереді.Топта бірлесе жұмыс жасайды.Бірін-бірі үйретуге машықтанады.Сыни ойлауға дағдыланады.

Уақыты

Мұғалімнің іс-әрекеті

Оқушының іс-әрекеті

Ресурстар

Кіріспе

Тренинг

СТО,ДО

3 минут

Тренингі арқылы психологиялық дайындық ахуал орнату

3 топқа бөлінеді.

Оқушылар тренингке қатысады.Көңіл-күйлері көтеріледі.3 топқа бөлінеді.

ПШО ресурстары

Интернет

Тұсаукесер

СТО,ДО,

ОҮБ

7 минут


1. Тест сұрақтарымен жұмыс

2. "Теннис" ойыны

Оқушыларды үш шапалақ арқылы ынталандырады.

Оқушылар тестсұрақтарына жауап береді.

3 оқушы тақтаға шығады.2 оқушы бір-біріне кезекпен сұрақтар қояды,3-ші оқушы бақылаушы рөлін атқарады.

Үш шапалақ арқылы бірін­б ойыншының жинаған ұпайларын есептеп бағалайды.

А 4 парақ

3 оқушы

Өзара бағалау

Негізгі бөлім

ЗЕРТ.ӘҢГ

ТЖ

20 минут


"Ойлан,жұптас,бірік" әдісі арқылы тақырыпты меңгереді.

І топ - Апенин түбегінің табиғи-географиялық жағдайы.

ІІ топ - Қоғамдық басқару жүйесі.

ІІІ топ - . Римнің жаулаушылық соғыстары. Римдікжəне провинциялық ақсүйектер

Бас бармақ арқылы бағаланады.

Әр топ тақырыпты меңгеріп, талқылап, постер түрінде қорғайды.

Топтар бірін-бірі бас бармақ арқылы бағалайды

Бейнетаспа, ватман, стикер, маркер, оқулық


2 минут

Сергіту сәті

Музыка ырғағымен қимылдайды.

АКТ

Қорытынды

10минут

"3 қадамнан тұратын сұхбат"

А,В, С. А-сұрақ қояды.

В-жауап береді.

С - айтқан жауаптарды бақылайды, толық болмаса толықтырады.

"Соңғы сөзді мен айтайын" ойыны

Бағалау.

3 оқушыдан топ құрады.Оқушылар сұрақ қояды,жауап береді,айтқан жауаптарды бақылайды,толық болмаса толықтырады.

Оқушылар Мерекелер,олимпиялық ойындар,театр түсінігі бойынша ой қорытады.

Бас бармақ арқылы топтар бірін-бірі бағалайды

СТО

ДО

ОҮБ



Бас бармақ


Кері байланыс

2 мин

Рефлексия. Не ұнады? Не ұнамады? Не үйрендім? Қиындықтарым қандай? Не істеу керек?

Ауызша сұрақтарға жауап береді.Сабақ туралы піікірін білдіреді.

Үйге тапсыр

1 мин

Келесі тақырыпты оқып келу,Тест құру

Күнделіктеріне жазып алады.

Күнделік,қаламсап


© 2010-2022