- Преподавателю
- История
- Қол өнердің пайда болуы (тоқымашылық, қыш құмыралар, еңбек құралдары мен әшекей бұйымдары) (6 сынып)
Қол өнердің пайда болуы (тоқымашылық, қыш құмыралар, еңбек құралдары мен әшекей бұйымдары) (6 сынып)
Раздел | История |
Класс | 6 класс |
Тип | Другие методич. материалы |
Автор | Мысырбекова Ж.М. |
Дата | 16.09.2016 |
Формат | docx |
Изображения | Нет |
Күні: 20.10.2016 | Сыныбы: 6 «Б» Қазақстан тарихы
| |||
Тақырыбы | Қол өнердің пайда болуы (тоқымашылық,қыш құмыралар,еңбек құралдары мен әшекей бұйымдары)
| |||
Мақсаты | Еңбек құралдарының жетілуі,қыш құмыралардың пайда болу,тас өңдеу мәдениетіне сипаттама беру. Топпен жұмыс арқылы ойлау деңгейін арттыру. Оқушыларды ізденімпаздыққа, ұлтжандылыққа тәрбиелеу. | |||
Күтілетін нәтиже | Оқушылар тас дәуіріндегі пайда болған еңбек құралдары туралы біледі.тоқымашылық,қыш құмыралар өнерінің қалыптасу себебін біледі.
| |||
Ресурстар | Маркерлер, портреттер, тақта, стикерлер, интербелсенді тақта,презентация.
| |||
Сабақ кезеңдері | Уақыты | Мұғалімнің іс-әрекеті | Оқушылардың іс-әрекеті
| |
Ұйымдастыру кезеңі
Топқа бөлу
| 3 мин | Амандасу. «шаттық шеңбері» ойыны арқылы психологиялық ахуалды жақсарту. Алтын ереже құру қажеттігі туралы айту. Оқушыларды сапқа тұрғызып, 1-3 дейін санау арқылы топқа бөлу Әр топқа бағалау парағын таратып беру.
| Оқушылар ортаға шығады.оқушы атының басқы әріпінен теңеу айтады.Оқушылар топқа бөлініп, өз топбасшыларын сайлайды. Топ ішінде тәртіп ережелері талданып , сол арқылы сыныптың алтын ережесін құрады. Бағалау парағы арқылы топбасшылар өз топ мүшелерін бағалап отырады.
| |
Үй тапсырмасын сұрау
Топпен жұмыс | 6 мин
10 мин | Берілген конвертте сұрақтар бар.Оқушылар сұрақтарды кезектеп алып жауап береді Жаңа сабақты бастамас бұрын ой қозғау мақсатында оқушыларға сұрақ арқылы диалогқа түсіру.Өз ойларын, пікірлерін ашық айту. Оқулықпен жұмыс 1-топ тоқымашылық 2-топ қыш құмыралар 3-топ еңбек құралдары,әшекей бұйымдары | Мұғалім берген тапсырмасын орындау арқылы оқушылардың сабаққа дайындықтарын тексеру Оқушылардың мақсаты мұғалімді тыңдау, өз ойлары мен пікірлерін айту Оқулықты оқып жауабын түсіндіреді. | |
Теориялық білім | 7 мин | Жаңа тас ғасырындағы қол өнердің пайда болуы және дамуы «Видео» көрсетілім | Видеоны көреді,түсінеді,жаңа тақырыпты меңгереді және өз пікірлерін ортаға салады. | |
Сергіту сәті | 2 мин | Оқушылармен бірге сергіту сәтін жасау | Интербелсеңді тақтадағы бейнероиктегідей жаттығулар жасайды. | |
Топпен жұмыс | 7 мин | Постермен жұмыс 1-топ тоқымашылар 2-топ құмырашылар 3-топ шеберлер | Постерді қорғайды | |
Сабақты бекіту | 3 мин | Әр топқа шағын әнгіме жазу тапсырылады, әр топ бүгінгі тақырыптан не біліп не үйренгенін жазады, тақырыпты жинақтайды | Топ бірлесе отырып қағазға тақырыптан не түсінгенін жазады | |
Үйге тапсырма | 2 мин | 11-тарауды оқу. «Қыш ыдыстар заманы» тақырыбына эссе жазу.
| Түсінеді,жазып алады. | |
Бағалау | 3 мин
| Бағалау парақтарын таратады Бір- бірін бағалауды қадағалау
| Топты бағалау Өзін өзі бағалау | |
Рефлексия | 2 мин | Стикерлерді толтыру. «Менің жемісім» атты себетке салу.
| Ұсынылған стикерді толтыру,себетке салу |