Ашық сабақ Қазақ даласындағы ән-күй өнері (5 класс)

Раздел История
Класс 5 класс
Тип Конспекты
Автор
Дата
Формат docx
Изображения Есть
For-Teacher.ru - все для учителя
Поделитесь с коллегами:

Ашық сабақ Қазақ даласындағы ән-күй өнері (5 класс)Ашық сабақ Қазақ даласындағы ән-күй өнері (5 класс)Ашық сабақ Қазақ даласындағы ән-күй өнері (5 класс)Ашық сабақ Қазақ даласындағы ән-күй өнері (5 класс)Ашық сабақ Қазақ даласындағы ән-күй өнері (5 класс)Ашық сабақ Қазақ даласындағы ән-күй өнері (5 класс)Оңтүстік Қазақстан облысыАшық сабақ Қазақ даласындағы ән-күй өнері (5 класс)

Шардара ауданы

«Қоссейіт» жалпы орта мектебі

Тарих пәнінің мұғалімі

Базарова Алия Саматовна


Қысқа мерзімді жоспар

Тарих пәнінің мұғалімі: Базарова Алия

Пәні: Қазақстан тарих

Сыныбы: 5 «А»

Сабақтың тақырыбы: Қазақ даласындағы ән-күй өнері

Сабақтың мақсаты: Қазақ даласындағы ән-күй өнері туралы мәлімет бере отырып, өз бетімен жұмыс жасауға үйренеді.

Модульдердің кіріктірілуі: Оқыту мен оқудағы жаңа тәсілдер, СТО,АКТ-ны пайдалану, Оқыту үшін бағалау және оқуды бағалау,Оқытуды басқару және көшбасшылық, Талантты және дарынды балаларды оқыту, Оқушылардың жас ерекшелігіне сай оқыту.

Сабақтың барысы


Сабақ кезеңдері

Уақыты

Мұғалімнің іс-әрекеті

Оқушының іс-әрекеті

Ресурстар

Еске түсіру.

3 мин

Ұйымдастыру кезеңі.

«Ізгілік доп» тренинг өткізу арқылы сыныпта ынтымақтастық атмосферасын қалыптастыру. «Баянауыл», «Қарқаралы», «Көкшетау» қасиетті жерлері арқылы 3 топқа бөледі.

«Ізгілік доп» тренинг өткізу арқылы сыныпта ынтымақтастық атмосферасы қалыптасты.«Баянауыл», «Қарқаралы», «Көкшетау» қасиетті жерлері арқылы 3 топқа бөлінеді.

Ноутбук, суреттер

Білу

10 мин

Үй тапсырмасын сұрау. Өтілген сабақты сұрап бекітеді. Бағалау парақшалары арқылы балаларды ынталандыру

Берілген сұрақтарға жауап береді.

Кеспе қағаздар

Түсіну

7 мин

Себебін анықтаңдар: тапсырмасы беріледі. Мысалы: Неліктен Баянауыл, Қарқаралы, Көкшетау қазақтың дамыған орны болып табылады?

Оқушылар берілген тапсырмаларға топпен бірлесе отырып жауап жазып, өз ойларымен бөлісіп қорғап шығады.

А 4 қағазы

Жинақтау

6 мин

Тақырыптың басты идеясын сызба ретінде толтыру

Ән

Күй

Флипчарт, стикер, маркер

Қолдану

8 мин

Мұғалім оқушыларға ән-күй өнеріне байланысты жұмбақтар жасырады.

1.Түсінде періштемен сырласатын,

Өлімнен қорқып талай қыр асатын.

"Қобыздың атасы"деп аты қалған

Қанекей,кім айтады оның атын?

  1. 2.Би-шешендер ұрпағынан таралады.

  2. Өнері үшін халқы оны бағалады.

40-тан астам етіп күй шығарған

Қай күйші оны кімдер таба алады? т.б.

Әр топ жасырған жұмбақтарға жауап айтады.

Кеспе қағаздар,

Талдау

6 мин

Мұғалім оқушыларға тақырыпқа байланысты СТО қолдана отырып постер дайындау тапсырмасын ұсынады

Оқушылар «Қазақ даласындағ ән- күй өнері»тақырыбында

өз топтарында постер дайындайды

Флипчарт, маркер, стикер

Қорытынды

5 мин

Бағалау парақшасы арқылы топты бағалауын сұрайды. Кері байланыс Мұғалім оқушыларға стикер таратып екі жұлдыз бір тілек әдісі арқылы бағалайды. Үйге тапсырма: «Қазақ даласындағы ән-күй өнері» тақырыбына эссе жазу.

Стикерлерге бүгінгі сабақтан екі не үйренгенін, бір не үйренгісі келетінін жазады, күнделіктеріне үй тапсырмасын жазып алады.

Топ басшылары бағалау парақтарын өткізеді..

Флипчарт, стикерлер, бағалау парақшалары









© 2010-2022