Тәуке хан

Тақырыбы: Тәуке хан тұсындағы Қазақ хандығы. Сабақ мақсаты: Тәуке хан тұсындағы Қазақ хандығының ішкі-сыртқы жағдайы, «Жеті Жарғы» туралы түсінігін қалыптастыру.Сабақтың міндеттері: -Оқушыларды сыни тұрғыдан ойлауға, еркін сөйлей білуге, өз ойын жеткізе білуге, ортақ шешім шығаруға баулу; -Танымдық белсенділіктерін арттыру, қорытындылай алу, талдау жасау қабілеттерін дамыту;Сабақ түрі: Жаңа сабақМодульдер: АКТ, СТОү, ТжДОЖ, диалогтық оқыту, ОЖЕСО, оқыту және оқудағы жаңа тәсілдер, оқытудағы бас...
Раздел История
Класс 7 класс
Тип Конспекты
Автор
Дата
Формат docx
Изображения Нет
For-Teacher.ru - все для учителя
Поделитесь с коллегами:

Ақсу қаласының дарынды балаларға арналған мамандандырылған гимназиясының тарих пәні мұғалімі Альдекенова А.Т.

Сабақ тақырыбы: Тәуке хан тұсындағы Қазақ хандығы

Сабақ мақсаты: Тәуке хан тұсындағы Қазақ хандығының ішкі-сыртқы жағдайы, «Жеті Жарғы» туралы түсінігін қалыптастыру.

Сабақтың міндеттері:

  • Оқушыларды сыни тұрғыдан ойлауға, еркін сөйлей білуге, өз ойын жеткізе білуге, ортақ шешім шығаруға баулу;

  • Танымдық белсенділіктерін арттыру, қорытындылай алу, талдау жасау қабілеттерін дамыту;

Сабақ түрі: Жаңа сабақ

Модульдер: АКТ, СТОү, ТжДОЖ, диалогтық оқыту, ОЖЕСО, оқыту және оқудағы жаңа тәсілдер, оқытудағы басқару және көшбасшылық, оқыту үшін бағалау және оқуды бағалау.

Әдіс-тәсілдері: проблемалық оқыту, жұптық, топтық «Өкіл жіберу», «ДЖИГСО», «Тарихи сандық» ойыны, «Венн диаграммасы» әдістері

Дереккөздер: оқулық, интербелсенді тақта, флипчарт, бағалау парағы

Оқыту нәтижесі: Сын тұрғыдан ойлау арқылы Тәуке хан тұсындағы Қазақ хандығы тақырыбының мазмұнын меңгерді, топтық диалогта өз ойын еркін жеткізіп, ортақ шешім шығаруға үйренді, танымдық белсенділігі артты, білімін іс-жүзінде қолданып, іскерлік қабілеттері дамыды.

Сабақ кезеңдері

Уақыт

Кіріктірілген модульдер

Мұғалімнің іс-әрекеті

Оқушының іс-әрекеті

Білу

10 мин

АКТ, СТОү, диалогтық оқыту, оқыту үшін бағалау және оқуды бағалау, ОЖЕСО

ДЖИГСО тәсілімен топқа бөлу. Тақырыпқа шығу үшін «Сандық» көрсетемін, сабақпен байланысын анықтауға бағытталған сұрақтар қоямын:

Бағалау парағын таратамын. Түрлі-түсті стикер арқылы өздерін бағалауға жетелейді.

Оқушылар сұраққа жауап береді, фильм көреді. Фильм мазмұнына сүйене отырып Жәңгір ханға сипаттама береді сипаттама береді, Орбұлақ шайқасының мәнін ашып көрсетеді, мағынасын ажыратады.

Өздерін бағалайды, түсінбей қалғандарға жедел көмек беріледі.

Түсіну

12 мин

диалогтық оқыту, оқыту үшін бағалау және оқуды бағалау, басқару және көшбасшылық

ДЖИГСО әдісі арқылы парақшалар таратылады.

«Өкіл жіберу» әдісі талқылап, басқа топтардың пікірін тыңдап, өздеріңнің жұмыстарыңмен

салыстырыңдар. Топ басшысына бағалау критерийлерін беремін.

І топ: Тәукенің хан тағына отыруы

ІІ топ: Тәуке хан тұсындағы Қазақ хандығының ішкі-сыртқы жағдайы

ІІІ топ: «Жеті Жарғы» Заң жинағы

ІV топ: Ұлы билер

Топ басшысы топ мүшелерінің жұмысын бағалайды.

Жасыл түс- түсіндім, сары-жартылай түсіндім, қызыл-түсінбедім.

Қолдану

5 мин

АКТ,

Диалогтық оқыту

«Тарихи сандық» ойыны

Оқушылар берілген 5 сұраққа жауап береді

Талдау

6 мин

ДжТОЖ, диалогтық оқыту, оқыту үшін бағалау және оқуды бағалау

Сызбанұсқа арқылы мәселені талқылауға тапсырма беремін.

Оқушылар тапсырманы орындап, тақтаға жазады

Жинақтау

5 мин

АКТ, оқытудағы жаңа тәсілдер, оқыту үшін бағалау және оқуды бағалау

«Венн диаграммасы» әдісін пайдаланып, білімдерін жинақтауға бағыт-бағдар беремін

Қасым хан заңы мен «Жеті жарғы» Заң жинағына салыстырмалы талдау жасайды

Бағалау

Рефлексия

4 мин + 3мин

ДжТОЖ, оқыту үшін бағалау және оқуды бағалау

«Тарихи басқатырғы»

Топ болып талқылап, өз пікірлдерін дәлелдейді.

Стикер арқылы сабақты қорытындылайды, бағалау парағын толтырып, тапсырады.







© 2010-2022