• Преподавателю
  • История
  • Практичне заняття з історії на тему Де і як жили первісні люди на території сучасної України (6 клас)

Практичне заняття з історії на тему Де і як жили первісні люди на території сучасної України (6 клас)

Раздел История
Класс 6 класс
Тип Конспекты
Автор
Дата
Формат docx
Изображения Нет
For-Teacher.ru - все для учителя
Поделитесь с коллегами:

УРОК

ПРАКТИЧНА РОБОТА

ТЕМА. ДЕ І ЯК ЖИЛИ ПЕРВІСНІ ЛЮДИ НА ТЕРИТОРІЇ СУЧАСНОЇ УКРАЇНИ

Мета:

- ознайомити учнів з місцями розташування основних стоянок первісних людей на території України;

- поглибити знання учнів з теми «Життя людей за первісних часів» шляхом вивчення особливостей пам'яток первісних людей на території України, узагальнити основні характеристики трипільської культури;

- розвивати образне мислення, мовно-логічні мисленеві операції на підставі змістів історичних малюнків та окремих предметів;

- виховувати самостійність у прийнятті рішень, індивідуальну та колективну відповідальність.

Очікувані результати: Після цього уроку учні навчаться:

- показувати на карті й називати період існування найвідоміших стоянок первісних людей Королеве, Мізин, Киїк-Коба, Ігрень;

- виконувати прості завдання на контурній карті;

- описувати за малюнками заняття й спосіб життя первісних людей;

- описувати буденне життя людей стоянок пізнього палеоліту - енеоліту, використовуючи малюнки-реконструкції

- встановлювати причинно-наслідкові зв'язки між способом життя людини і впливом на неї природних умов.

Тип уроку: урок вивчення нового матеріалу, формування вмінь і навичок.

Форма уроку: практичне заняття.

Хід уроку

І. Організаційний момент

ІІ. Актуалізація знань

Вправа «Співвіднеси термін і поняття»

1 Кераміка Колектив родичів, що разом працював і мав спільне майно

2 Стоянка Перший метал, який почали обробляти первісні люди

3 Ремесло Виготовлення гончарних виробів з глини

4 Археологічна культура Досвідчені члени роду

5 Старійшини Заняття з виготовлення знарядь праці, побутових предметів

6 Родова община Декілька великих сімей, об'єднаних в родову общину

7 Мідь Не укріплене поселення для проживання в період кам'яного віку

8 Рід Речові залишки, знайденіпід час розкопок, що належать до одного історичного часута однієї території, і мають спільні риси.

ІІІ. Мотивація навчальної діяльності

Перегляд ілюстрацій про життя первісних людей періоду палеоліту.

- Чи існувало людське життя в той час на території України?

- Де з'явилися перші люди на Україні?

Оголошення теми.

ІV. Вивчення нового матеріалу

На території України археологи знаходять найбагатші стоянки періоду пізнього палеоліту - енеоліту. Давайте розглянемо навідоміші з них.

Пропоную виконати завдання на контурній карті, знайти в атласі с.1 та нанести на контурній карті стоянки первісних людей на території України с. Мізин на Чернігівщині, Кирилівську стоянку (м. Київ), Королеве, Амвросіївка в нашому краї, Киїк-Коба в Криму.

Робота з історичною картою

Знайдіть і покажіть на карті стоянки первісних людей різних періодів кам'яного віку.

Робота в групах

Об'єднавшись у групи проведіть дослідження однієї стоянки за допомогою підручника та ілюстрацій.

1 група- Королево

2 група - Киїк-Коба

3 група - Мізин

4 група - Ігрень

Завдання 1

Користуючись планом відповіді, складіть розповідь про вашу стоянку.

  1. До якого періоду первісності належить стоянка, згадана в описі? Які його хронологічні межі?

  2. Хто з предків людини мешкав на цій стоянці?

  3. Як ви вважаєте, у яких умовах жили мешканці стоянки?

  4. Які знаряддя праці та як саме вони використовували?

Завдання 2

Розгляньте ілюстрацію та з'ясуйте:

  • Що зображено на ній?

  • Що роблять зображені на ній люди?

  • Який епізод з життя людини зображено?

  • Які історичні знання втілив художник в картині?

Учні презентують результати роботи в групі.

Метод «Прес»

  • Як змінюються заняття та спосіб життя з кожною стоянкою? Знайдіть спільне та відмінне.

Метод «Прес» має таку структуру та етапи:

І. Позиція(Я вважаю, що… ) (висловіть свою думку, поясніть, у чому полягає ваш погляд).

2. Обгрунтування(Так є, тому, що...) (наведіть причину появи цієї думки, тобто на чому ґрунтуються докази на підтрим-ку вашої позиції).

3. Приклад(Наприклад, …)(наведіть факти, які демонструють ваші докази, вони підсилять вашу позицію).

4. Висновки(Отже(тому), я вважаю...) (узагальніть свою думку, зробіть висновок про те, що необхідно робити; тобто, це є заклик прийняти вашу позицію).

V. Узагальнення та систематизація знань

Підсумком роботи груп є заповнення порівняльної таблиці.VІ. Рефлексія.

Вчитель: сьогодні на уроці ми навчилися ….

  • мені на уроці вдалося з'ясувати ….

  • найцікавішим виявилося….

  • мої побажання…

VІІ. Домашне завдання

1. Опрацювати § 8 підручника.

2. Виконати завдання на контурній карті.


© 2010-2022