Дүние жүзі тарихы Осман империясы (8 сынып)

Раздел История
Класс 8 класс
Тип Другие методич. материалы
Автор
Дата
Формат doc
Изображения Есть
For-Teacher.ru - все для учителя
Поделитесь с коллегами:

Сабақ жоспары

Сабақ: Дүние жүзі тарихы

Мектеп: № 261

Күні: 12.12.2015ж

Мұғалімнің аты-жөні: Әжібекова Индира

Сынып: 8 «а,в»

Сабақтың тақырыбы: Осман империясы

Қатысқандар саны: 29 оқушы

Қатыспағандар саны: 0

Сабақ негізделген оқу мақсаты

Тақырып туралы білгенін тиянақтай отырып, түсініп оқуға ,түсінгенін әңгімелеуге, ойын толық жеткізе білуге үйренеді,тапсырманы топпен орындауға дағдыланады

Осы елдің қалыптасуы туралы түсініктер қалыптасады, деректер арқылы білімдерін дамытады

Сабақтың мақсаттары

Барлық оқушылар істей алады: Оқушылар Осман империясы жайлы түсінік алады және олардың жүйесі туралы түсінеді оны тарихи деректермен жұмыс істеуде пайдаланады

Оқушылардың көпшілігі істей алады: Тақырыпты түсініп оқи білуге баулу. Осман империясының қалыптасуы. Эканомикалық қалыптасуы жайлы түсінгендеріне постер құра алды.

Кейбір оқушылар істей алады: Тілін, сөздік қорларын дамыту арқылы сабаққа деген қызығушылығын біле алады. Постеге ойларын тұжырымдай алады.

Тілдік мақсат

Оқушылар: Тарихи деректерді қолдана білуге дағдыланады

Негізгі сөздер мен тіркестер: Хронология жайлы толық білетін болады.

Сыныптағы диалог/жазылым үшін пайдалы тілдік бірліктер

Талқылауға арналған сұрақтар:

  1. Осман империясы қалай құрылды?

Сіз неліктен ... екенін айта аласыз ба?

  1. Османдықтардың шаруашылықтары туралы айта аласыз ба?

Тыңдалым мен оқылым бойынша ұсыныстар:

  1. Осман империясының саудасының дамуына Ұлы Жібек жолы қалай әсер етті?

Жетістік критерийлері:

  1. Үй тапсырмасы бойынша;

  2. Топтық жұмыс: Мәтінді талдау;

  3. Жұптық жұмыс: Ассосиация құру

  4. Жеке жұмыс: Хронологиялық кесте

  5. Рефлексия (1 минуттық эссе)

Алдыңғы оқу

Иран мемлекеті жайлы білім алады.

Жоспар

Жоспарланған уақыт

Жоспарланған жаттығулар (төменде жоспарланған жаттығулармен қатар ескертпелерді жазыңыз

Ресурстар

Басы




(5 минут)

Топтық жұмыс. Өзара жұмыс (Мәтінмен танысу)

(Екі жұлдыз, бір ұсынысарқылы бағалау)

(10 мин)

Үйге берілген тапсырманы сұрақ-жауап арқылы диалогқа түсіру

Слайдта берілген сұрақтарға жауап беру, топпен тапсырманы орындау

АКТ енгізілген слайдтарға және суреттер қойылған тапсырма, орындау , ақпарат көздерін қолдануға бағыт

Осман империясы мемлекеті

1-топ Осман империсының қалыптасуы

2-топ Осман империясының құрылуы

3-топ Эканомикалық қатынастар

4-топ Діни көзқарастар. Осман империясының өнері


Оқушы қызығушылық танытып, белсенділігі артады

«Ақыл тасы» әдісі арқылы

Дүние жүзінің картасы

АКТ

А4 форматтағы түрлі-түсті қағазадар

Ортасы

Жұптық жұмыс

Миға шабуыл

(5 мин)

(Ассосиация құру) «Мадақтау сэндвич»

Дүние жүзі тарихы Осман империясы (8 сынып)Дүние жүзі тарихы Осман империясы (8 сынып)Дүние жүзі тарихы Осман империясы (8 сынып)Дүние жүзі тарихы Осман империясы (8 сынып)Дүние жүзі тарихы Осман империясы (8 сынып)Дүние жүзі тарихы Осман империясы (8 сынып)Дүние жүзі тарихы Осман империясы (8 сынып)Дүние жүзі тарихы Осман империясы (8 сынып)Дүние жүзі тарихы Осман империясы (8 сынып)

Оқушылардың мұндағы мақсаты берілгенкестені толтырып, өз ой-пікірлерімен санаса білу

Жұппен жұмыс жасау

Соңы

Жеке жұмыс:

(10 минут) Хронологиялық кесте)

(Саусақ сигналдары арқылы бағалау)

Жылдар

Оқиғалар





8 сыныпқа арналған Дүние жүзі тарихы оқулығы

Қосымша ақпарат (10 мин)

Саралау - Сіз қосымша көмек көрсетуді қалай жоспарлайсыз? Сіз қабілеті жоғары оқушыларға тапсырманы күрделендіруді қалай жопарлайсыз?

Курделенген сұрақтар беру арқылы.

Қаблетті оқушыларға мынадай тапсырма беремін.

Осман жерінде қай мемлекет қалыптасқан және оның билеушілері қай елге басып кіре бастады? Күрес болды ма? Және болса қандай жағдайлар болды немесе қанша жылға созылды? Иран мемлекеті неше аймаққа бөлінді?

Бағалау - Оқушылардың үйренгенін тексеруді қалай жоспарлайсыз?

  1. Топтық жұмыс (мәтінмен танысу) «Екі жұлдыз, бір ұсыныс арқылы бағалау»

  2. Жұптық жұмы: (Мадақтау сэндвич)

3. Жеке жұмыс

Кім жылдам тапсырмасы

(Саусақ сигналдары арқылы

бағалау)


  1. Пәнаралық байланыстар, қауіпсіздік және еңбекті қорғау ережелері, АКТ-мен байланыс. Құндылықтардағы байланыс Слайдпен көрсету арқылы тақырыпты түсіндіру.

Рефлексия (2 минут)

Не сәтті болды

Не қиын болды

Қиындықты қалай жеңіп шығам




Қорытынды бағамдау (3 мин) Жаңа сабақты қорытындылау

Осман империясының ежелгі дүниедегі көшпелілер құрған ірі мемлекеттің бірі болды. Осман империясы Орта Азияның ғана емес, Оңтүстік тіптен Батыс Азияның саяси-әлеуметтік қатынастарының дамуында үлкен рөл атқарды. Ежелгі дүниедегі көптеген елдер мен мемлекеттердің мәдени және эканомикалық байланыстарының қалыптасуына тиімді ықпал етті.

Қандай екі нәрсе табысты болды (оқытуды да оқуды да ескеріңіз)?

1. Осман империясының билеушісі кім?.

2.Осман империясының шет елдермен байланысының күшейуі.

Қандай екі нәрсе сабақты жақсарта алды (оқытуды да оқуды да ескеріңіз)?

1. Топпен жұмыста әр топтың берілген тақырыпшаларына байланысты постер қорғаулары.

2. Осман империясы туралы ассосиация құрулары.

Сабақ барысында мен сынып немесе жекелеген оқушылар туралы менің келесі сабағымды жетілдіруге көмектесетін не білдім?

Оқушылардың сабақта хронологияны жатқа білулерін.

Смайлектер арқылы оқушылардың тақырыпты түсінбеген жерлерін қайта түсіндірулері.



© 2010-2022