Кушан патшалығының өнері мен мәдениеті. Діни наным-сенім

Раздел История
Класс 6 класс
Тип Видеоуроки
Автор
Дата
Формат docx
Изображения Нет
For-Teacher.ru - все для учителя
Поделитесь с коллегами:

6 сынып

Дүние жүзі тарихы

Күні:


Тақырыбы:

Кушан патшалығының өнері мен мәдениеті. Діни наным-сенім

Мақсаты:

Оқушыларды Кушан патшалығының өнері мен мәдениетімен таныстыру. Діни наным-сенімдері тіралы біліктерін қалыптастыру. Ежелгі заманғы бабалар мұрасына сүйіспеншілік пен құрмет сезімдерін қалыптастыру.

Күтілетін нәтиже:

Тарихи фактілер, тарихи түсініктер мен тарихи ұғымдарды талдау дағдыларын қалыптастыру.

7 модульдң кіріктірілуі:

«Оқыту мен оқудағы жаңа тәсілдер», «Оқыту үшін бағалау және оқуды бағалау», «Сыни тұрғыдан ойлауға үйрету», «Оқытудағы басқару және көшбасшылық», АКТ, «Дарынды және талантты оқушыларды үйрету», «Жас ерекшеліктеріне сәйкес үйрету».

Қолданылатын әдіс - тәсілдер:

Мәтінмен жұмыс, жабық тест, диалогтік оқыту, сыни тұрғыдан ойлауға үйреті, тарихи диктант

Қолданылатын ресурстар:

Тақта, Оқулық, тірек- сызбалар, нұсқаулық, Шың кітабы. Бағалау парағы

Сабақ барысы:

Мұғалімнің әрекеті

Оқушылардың әрекеттері

Ұйымдастыру кезеңі:

Оқушылармен амандасу;

Психологиялық ахуалды орнату.

Оқушылар өз-өздерін ретке келтіреді, ынта-зейінін сабаққа аударады.

Білу.

Мәтінмен жұмыс

Тапсырманы түсіндіреді, оқушыларға сұрақтары жазылған карточкаларды таратады. 17ғ. 30-40 жылд. Қытай мемлектінің терең дағдарысын неден көруге болады?

1 ....;

2....;

3.....;

4..... .

Оқушылар оқулықпен жұмыс атқарады; ізденеді, мәліметті сараптайды. Нақты шешімін мұғалімге жауап береді.

Түсіну.

Мәтінмен жұмыс, сыни тұрғыдан ойлауға үйрету

Мұғалім тапсырманы түсіндіреді, бақылайды. Сөйлемдерді толықтырып, қажетті сөздерді пайдалана отырып, тарихи диктант жазыңдар.

Оқушылар сыни тұрғыдан ойлайды. Мәтінді сараптайды, ізденеді.

Қолдану.

Тірек кесте құру

Мұғалім оқушыларға тапсырмасы жазылған карточка береді, оқушының жұмысын бақылайды.

Ли Цзычэн (1606-1645) басқарған шаруалар көтерілісін (1628-1644ж.ж.) оқулықтан оқып, сызба құрыңдар.

Шаруалар көтерілісінің себептері

Шаруалар көтерілісінің нәтижесі

Оқушылар мәтіннен негізгі ойды бөліп алады, нақты жауапты тапқаннан кейін кестеге түсіреді.

Талдау.

Диалогтік оқыту

Оқушыға тақырып бойынша тапсырма беріледі: Цин империясының басқыншылық соғыстарының мақсатын, себептерін, нәтижелерін ашып жазыңдар

Оқушы өздігінше жұмыс жасайды. Өткен тақырыптарды еске түсіреді, сыни тұрғыдан ойлайды. Берілген тапсырманы орындайды.

Жинақтау(синтез).

Диалогтік оқыту, сыни тұрғыдан ойлауға үйрету

Тапсырманы түсіндіру, бақылау.

Сызбада айтылғандарға «ия» немесе «жоқ» деп жауап беріңдер.

Ойланады, ойларын жинақтайды, қағаз бетіне өз пікірлерін білдіреді.

Бағалау.

Тест

Оқушыларға шағын тест тарату.

Өзін-өзі бағалау, кері байланыс парағын толтыру

Рефлексия.

«Екі жұлдыз, бір ұсыныс»

Оқушылар тақырып бойынша ұққандарын, сабақтан алған әсерлерін, ұсыныс - тілектерін жазады.

Үй тапсырмасы.

тақырыпты қайталау.




© 2010-2022