- Преподавателю
- История
- Қазақ билері. ҚМЖ 5-сынып
Қазақ билері. ҚМЖ 5-сынып
Раздел | История |
Класс | 5 класс |
Тип | Статьи |
Автор | Бердисугирова З.А. |
Дата | 10.12.2016 |
Формат | docx |
Изображения | Нет |
Күні:14.01.13ж 5«а»сынып | Қазақстан тарихы | |||
Сабақтың тақырыбы | Қазақ билері | |||
Сілтеме | Оқулық | |||
Сабақтың мақсаты | Қазақтың билерінің өмір тарихы,қазақ билері жүргізген саясаттары туралы түсінік беру. | |||
Нәтиже | Әйтеке би,Төле би,Қазыбек би билері туралы мәлімет алады | |||
Сабақтың түрі, типі | кіріктірілген | |||
Сабақтың әдіс - тәсілі | Топтық жұмыс. | |||
Сабақтың көрнекілігі | Интерактивті тақта, маркер, қағаздар, оқулық | |||
Пәнаралық байланыс | Әдебиет | |||
Сабақ барысы: Үй тапсырмасын бақылау және жинақтау | -топ бойынша хандардың тарихына сипаттама -сұрақ жауап -картамен жұмыс,қосымша материалмен жұмыс.
| |||
Жаңа сабақ | Қазақ билері тақырыбы мақсатында Блум таксономиясын қолдану | |||
Ұйымдастыру кезеңі | 1.Оқушылармен амандасу,сыныпты түгендеу,сабаққа назар аудару; 2.Асасация құру Қазақ билері. 3.Топқа бөлу 4.1топ Қазақ билеріне сипаттама береді 2топ 3топ Картадан ескерткіш орныдарын көрсетеді
| |||
Кезең | Сабақ бөлімдерінің мақсаты | Мұғалімнің іс-әрекеті | Оқушының іс-әрекеті | Әдісі |
Білім | Қазақ билерінің өмір тарихын,қазақтың билерін біледі | Қызығушылықты ояту Қазақ билерін ата? Билер мен хандардың айырмашылығы неде? | Ой туғызу Аталған ұсрақтар төңірегінде өз ойларын айтады. . | Ой қозғау әдісі. |
Түсіну | Төле би,Қазыбек би,Әйтеке билердің қазақ жеріне қосқан үлесі саралау. | Үш топқа бөлу әр топқа салыстырмалы түрде билерге сипаттама беру | 1топ Төле биге сипаттама 2топ Қазыбек биге 3топ Әйтеке биге | Топпен жұмыс |
Қолдану | Әз Тәуке ханның жеті жарғысының шығу тарихымен танысу | Оқушыларды айтылып жатқан ақпаратты зейін қойып тындата отырып, ерекшеліктерді есте сақтауға ықпал ету. | Мәтін бойынша айтылған ойларыд нақтылап шығу1-2 сөйлем жазу. | Мәтін мен жұмыс |
Талдау | Кесте толтыру | Әр топ осы тақырып бойынша | Қазақ билері. | Инсерт әдісі |
Жинақтау (синтез.) | Бірлескен оқу арқылы алған білімдерін жинақтау. | Триада кестесі арқылы алған білімін жинақтайды. Білмеген жерлерін басқа топтардан барып жазып алады. | Кестедегі тапсырмаларды орындайды, талдайды, ой қорытып жинақтайды. | Триада кестесі |
Бағалау | Сабақ барысында оқушы көзқарасы | Оқушылар диаграмма арқылы өздерін жиынтық бағаларын шығарады. | Қорыту Оқушылар әр тапсырма арқылы өздерін бағалайды. |
|
Үйге тапсырма:30 параграфты оқу,кескін реферат жазу.
Тексерілді:
14.01.13.