Тарих пәнінен сабақ жоспары Тың көтеру 5 сынып

Раздел История
Класс 5 класс
Тип Другие методич. материалы
Автор
Дата
Формат docx
Изображения Нет
For-Teacher.ru - все для учителя
Поделитесь с коллегами:

Тақырып: Тың көтеру .

Сабақтың мақсаты: Оқушылардың мәтінмен жұмыс істеу қабілеттерін, өздігімен ой қорыту дағдыларын дамыту.

Сабақтың міндеттері:

1. Оқушыларға тың және тыңайған жерлерді игеру, оның негізгі ерекшіліктері жайында білім беру.

2. Оқушыларды өз елінің тарихына құрметпен қарауға, ұлтжандылыққа тәрбиелеу

Сабақ түрі: Жаңа сабақ

Сабақтың жабдықталуы: Интербелсенді тақта, жұмыс парағы, бағалау парағы.

Сабақтың әдіс-тәсілі: АКТ, СТО, ЖЕ, ДОЖ, Диалог оқыту, көшбасшылық бағалау.

Жұмыстың формасы: жұппен, топпен.

Сабақ барысы:

Тапсырмалар

Әдіс-тәсіл

Мұғалімнің іс- әрекеті

Оқушының іс-әрекеті

уақыты

Тақырыпқа шығу

АКТ, СТО

Интербелсенді тақтадағы сүрет арқылы тақырыпқа шығу

Сұраққа жауап беру арқылы тақырыпқа шығады.

2 мин

1.Тың игеруді қалай түсінесіндер? Тың игеру жылдарын анықта

СТО, диалогтық оқыту

Бағыт-бағдар беру

Топ ішінде сұрақты талқылайды, топта пікір алмасады. Өзін-өзі бағалау

7 мин

2. Топ ішінде мәтінді оқып меңгеру. Өз сөзімен білдіру. Сұрақтарға жауап беру

СТО,ЖИГСО

Көшбасшылық,

Зерттеушілік диалог.

Үәж беру,бағыт беру

Топ ішінде оқыйды. Талдайды. Пікір бөліседі. Бір-бірін бағалайды

7 мин

3. Мәтінмен жұмыс жасап кестені толтыру «Иә немесе жоқ»

СТО,ЖЕ, АКТ

Бағыт-бағдар беру, реттеу

Кестені толтырады. Топтан бір оқушы сөйлейді. Көшбасшылық бағалау.

8 мин

Сергіту сәті 2минут

4. Тың игерудің жағымды және жағымсыз жақтарын шығару.

СТО, АКТ,

Көшбасшылық,

Диалогтік оқыту.

Бағыт беру

Топ ішінде талдайды, бір бірімен пікір бөліседі. Кесте толтырады. Бір-бірін бағалайды.

5 мин

5. Тың игеру қазақ халқының рухани өміріне қалай әсер еткенің постерге салып ұсыну.

СТО, ТжД, көшбасшылық

Үәж беру, бағыттау

Постер салады. Топтан бір оқушы қорғайды. Өзін-өзі бағалау

7 мин

6. Тың игерудің қандай теріс жақтары болды? Неліктен деп ойлайсындар? Эссэ жазындар

Бағалау

ТжД, ЖЕ

Бағалау

Шығармашылықтары арқылы, сабақты қорытындылайды. Бір-бірін бағалайды.

7 мин

«Сұрақты ұстап ал» деген әдісті қолдану

© 2010-2022