- Преподавателю
- История
- Өз тарихымызды білеміз бе?
Өз тарихымызды білеміз бе?
Раздел | История |
Класс | 8 класс |
Тип | Другие методич. материалы |
Автор | Жанар С.Д. |
Дата | 27.11.2015 |
Формат | docx |
Изображения | Нет |
Сыныбы: 8«А,Б» | Күні: 20 ақпан 2015жыл АӘД кабинеті | ||
Сыныптан тыс шараның тақырыбы: | «Өз тарихымызды білеміз бе?» | ||
Мақсаты:
|
| ||
Күтілетін нәтижелер:
| А. Мәтінді мәнерлеп оқып, мазмұнын түсінеді, сұрақтар құрастыра алады. В. Сұрақтарға жауап бере алады, хронологиялық кесте құрып, талдай алады. С. Мәтін бойынша түсінгенін өз сөздерімен айта алады, өздігінен қорытынды шығара алады. | ||
Керекті жабдықтар: | ноутбук, таныстырылым, флипчарт, смайликтер, стикерлер, рефлексия парағы | ||
Қолданылатын әдіс - тәсілдер: | жоғары және төмен дәрежелі сұрақтар арқылы тексеру, топтық жұмыс: ой бөлісу, венн диаграммасы, сыни тұрғыдан ойлау стратегиялары.. | ||
Сабақ барысы: | |||
Сабақ кезеңдері | Мұғалім әрекеті | Оқушы әрекеті | |
Кіріспе
| Ұйымдастыру. Амандасу. Тренинг «» -шеңберге тұрып, | 1.Тренинг арқылы тілдерін жаттықтырады, бір - біріне сыйластықпен қарап, сабаққа кіріседі. 2.Оқушылар қиық қағаздарды таңдап, 3топқа бөлінеді. | |
Тұсаукесер
| Мұғалімнің кіріспе сөзі. Адамзат тарихында қай кезеңде болмасын ғұламалар ғылым мен білім мәселелеріне ерекше көңіл бөлген. Қазіргі ғаламдық заманда 50 елдің қатарына қосылу үшін білімнің аса қажет екенін Елбасы Н. Назарбаевта Жолдауында баса көрсетті. Қазақстан Республикасы өркениетті ел болу үшін ең бастысы - білім. Білім - патриотизм негізі. Білімді болу жүйелі түрде үйренудің, оқығанды зердеге, миға тоқудың нәтижесі.
1 - кезең: Бәйге 1 - топқа | 1. Оқушылармен бірге шарамыздың мақсатын анықтау, әр тапсырмаға бағалау критерийлерін құру, әр жұмысты талдап, бір - біріне бағалау фишкаларын ұсыну, әр топ бір - біріне сұрақтар қойып, жауап алу, әр жауапқа толық талдау жасау. Шарты: топқа жеке - жеке он сұрақтан қойылады. Әр бір дұрыс жауапқа 10 ұпай.
| |
Негізгі бөлім
| «Ойлан. Жұптас. Бөліс» әдісі. 2 - кезең: Ғажайып әлем 3- кезең: Флипчарт Керей мен Жәнібек және Абылай хан 1. Берілген ресурс бойынша жұмыстану.(берілген жұмыс түрлерін оқушылар белгілі уақыт ішінде өзара бөліп алып орындайды) Ресурс бойынша постер жасау, қорғау. 4 - кезең: Маңызды сегіз сұрақ Шарты: Бұл сайыста әр сайыскер сан таңдайды, артында пән аттары, және сол пәнге байланысты сұрақтар жасырылған. Дұрыс жауап 10 ұпай. | «Пилот және навигатор» әд. 1. - ресурс мәтінімен танысу; - хронологиялық кесте құру; - сұрақтар құру; - мәтін бойынша қысқаша әңгімелеу. 2. Екі тілек, бір ұсыныс әдісі бойынша бағалау. | |
Қорытынды
| Тұлғаны таны Терминология
| Оқушылар стикерге тілектерін жазып, тәрбие сағатынан алған әсерлерімен бөліседі.
| |
Шараның өзіндік талдауы.
|
Сыныптан тыс шара жақсы өтті деп ойлаймын, өйткені жоспарлаған тапсырмалардың барлығы орындалып, оқушылар белсене қатысып, өз білімдерін тиісті деңгейде көрсете білді. Мақсатына жетті. Күтілетін нәтижеде көрсетілгендей, А, В, С деңгейіндегі оқушылар берілген тапсырмаларды орындай алды. Ресурс бойынша бір - біріне түсіндіріп, талдап, жұмыс түрлерін бөліп алды (топта отырған оқушылар «Пилот және навигатор» әдісі бойынша қазақ оқушылары өзге ұлт өкілдеріне екі тілде түсіндіріп отырды, сондықтан олар толық түсініп алды).
Сабақ барысында қолданылған модульдер: «Оқыту мен оқуда АКТ-ды пайдалану» модулі бойынша компьютерді тұсаукесер бөлімінде ой толғауға арналған презентация, суреттер көрсету үшін қолдандым; «Сыни тұрғыдан ойлауға үйрету» модулі бойынша постер жасау, оны қорғау, «Оқыту мен оқудағы жаңа тәсілдер» модулі бойынша оқушылар бір - бірімен пікірлесіп, жақсы нәтиже көрсетті; «Оқыту үшін бағалау және оқуды бағалау» модулі бойынша фишка, рефлексия парағы, екі тілек, бір ұсыныс әдісі бойынша өзара, өзін - өзі бағалау жүріп тұрды.