Қазақстанда ғылым мен өнердің дамуы

Раздел История
Класс 5 класс
Тип Рабочие программы
Автор
Дата
Формат docx
Изображения Нет
For-Teacher.ru - все для учителя
Поделитесь с коллегами:

Қазақстан тарихынан әңгімелер 5-сынып

Пән мұғалімі: Құдабай Жазира Әкімханқызы

Тақырыбы: Қазақстанда ғылым мен өнердің дамуы.

Мақсаты:Оқушылар Қазақстандағы ғылым мен өнердің дамуы туралы білуі тиіс.Мемлекет тарихындағы оң және келеңсіз құбылыстарға баға бере алуды,тарихи деректерді талдай алуды білуі тиіс.Тарихи мәселелерді талқылауда өз көзқарасын білдіруді үйренуі тСабақ

Қазақстан тарихынан әңгімелер

Мұғалімнің аты-жөні

Құдабай Жазира Әкімханқызы

Алматы облысы

Талғар ауданы Талғар ауданы №33 орта мектеп

Сабақтың тақырыбы: Қазақстанда ғылым мен өнердің дамуы.

Сілтеме

5-сынып оқулығы

Сабақтың мақсаты:

Білімділік: Оқушылар Қазақстандағы ғылым мен өнердің дамуы туралы білуі тиіс.Мемлекет тарихындағы оң және келеңсіз құбылыстарға баға бере алуды,тарихи деректерді талдай алуды білуі тиіс.Тарихи мәселелерді талқылауда өз көзқарасын білдіруді үйренуі тиіс.

Дамытушылық:Проблемалық сұрақтарға жауап бере отырып ойланады,пікірлеседі.

Тәрбиелік:Топта бір-бірін тыңдауға,қадірлеуге үйренеді.

Нәтиже:

Қазақстандағы ғылым мен өнердің дамуы туралы біледі.Тарихи деректерді талдай алады.Тарихи мәселелерді талқылауда өз көзқарасын білдіреді.

Сабақтың түрі

Жаңа сабақ

Әдіс-тәсілдері

СТО,ОҮБ,сұрақ-жауап,топтық.

Пәнаралық байланыс

Қазақ әдебиеті.

Қажетті материалдар

Оқулық,флипчарттар,маркерлер,үлестірме қима қағаздар.

Ұйымдастыру кезеңі 2-мин

Мұғалімнің іс-әрекеті

Оқушының іс-әрекеті

1.Сәлемдесу

2.Топқа бөлу

3.Сабақ барысымен таныстыру

4.Бағалау парағын таныстыру

5.Балалардың назарын сабаққа шоғырландыру.

Сәлемдесу

Топқа бөлінеді

Оқу құралдарын,дәптерлерін шығарады.

Табыс критерийларын жасайды

Үй тапсырмасы:3-топқа сұрақтар беріледі

1-топқа.Тың және тыңайған жерлерді игеру идеясы қашан қабылданды, неліктен?

2.Тың игеру қазақ халқының рухани өміріне қалай әсер етті?

3.Тың және тыңайған жерлерді игерудің қандай теріс жақтары болды,неліктен деп ойлайсың?



1.Сыныпты топқа бөлу

2.Топ басшысына бағалау парағы берілді

3.Сабақтың өтілу шартын түсіндіру.

3-топқа түстермен бөлінді

Топ басшысы бағалау парағын алып,балаларға таратып береді

Сабақтың соңына дейін бағалау парағымен өздері жұмыс жасайды

1-тапсырма.3 топқа 3сұрақ.

1-топқа.Тың және тыңайған жерлерді игеру идеясы қашан қабылданды, неліктен?

2.Тың игеру қазақ халқының рухани өміріне қалай әсер етті?

3.Тың және тыңайған жерлерді игерудің қандай теріс жақтары болды,неліктен деп ойлайсың?

2-тапсырма Мәтінмен жұмыс

1-топқа.Мемлекетіміздің мәртебесін асқақтатқан қандай өнер қайраткерлерін білесіңдер. Осы кісілерді неліктен өнер қайреткерлеріне жатқызамыз.

2-топ.Қазақстан ғылымының дамуына Қ.И.Сәтбаевтың қосқан үлесі қандай?

3-топқа.Қазақ мәдениетіне үлес қосқан қандай жазушыларды,артистерді білесіңдер.

Өз ойларын ортаға салады.


Тапсырма-2.

Мәтінмен жұмыс жасайды.Жеке жұмыс,жұппен талқылайды,ортаға салады.

Постер салулары керек.

Постер салып,қорғайды.

Сергіту сәті (Қаңқалар биі)

Балалар орындайды

3-тапсырма Дәптермен жұмыс,эссе жазу.Кім болам?

Өз беттерінше жұмыс жасайды,эссе жазады.

Сабақты қорыту Ашық сұрақ.

Қазіргі қазақтың киноларына,әншілеріне көңілдерің тола ма,Мысалы,қандай қазақтың киносын білесің?Сенің ойыңша қазақтың киносы қандай болу керек.Әншілері ше?

Бағалау.

Оқушылар өз өздерін бағалайды

Сұраққа топ бойынша талқылап жауап береді.


Бақылайды,бағалайды.

Оқушылардың формативті бағалауымен өз бағасынан ортақ баға қояды

Табыс критерийлары арқылы бағалайды

Үй жұмысы 2-минут Тақырыпты оқып,үйден эссені аяқтау.

Мұғалімнің іс-әрекеті

Оқушының іс-әрекеті

Болашақта қандай маман иелері болғыларың келеді ?Неліктен?

Тапсырманы күнделіктеріне жазып алады.

Мұғалңмнің іс-әрекеті

Оқушының іс-әрекеті

Сабақты қорытып,кері байланыс орнатады.

ББҮ,"Екі жұлдыз,бір тілек"



© 2010-2022