Ашық сабақ Сәулет өнері тақырыбында 5 сынып

Раздел История
Класс 5 класс
Тип Другие методич. материалы
Автор
Дата
Формат docx
Изображения Нет
For-Teacher.ru - все для учителя
Поделитесь с коллегами:


08.02.2016

Сыныбы : 5«ә»

Пәні Қазақстан тарихы Пән мұғалімі:Егеубаева.А.Б

Тақырыбы:

Сәулет өнері

Мақсаты

Қазақстанның сәулет өнерінің ескерткіштері туралы, олардың орналасқан аумағы мен тарихи маңызы, архитектуралық ерекшеліктері туралы білім алады.

Оқыту нәтижесі

Табыс критерийлері

Сәулет өнерінің ескерткіштері туралы мағлұматты есіне сақтап, сәулет өнерінің туындылары жайлы өз пікірі қалыптасады.

Қазақстан аумағындағы сәулет өнерінің ескерткіштерін салыстыра отырып, оқушылардың танымдық қабілетін дамытып, өз бетінше қорытынды жасауға, ізденуге дағдыланады.

Модульдер, қолданылатын

Әдіс-тәсілдер

Оқыту мен оқудағы жаңа тәсілдер;Сыни тұрғыдан ойлауға үйрету;

ОүБ және оқуды бағалау; Оқытуда АКТ; Талантты және дарынды балаларды оқыту;

Оқушылардың жас ерекшеліктеріне сәйкес оқыту және оқу; Оқытудағы басқару және көшбасшылық;

Сілтемелер

Ж.О.Артықбаев, Ә.Ә.Сабданбекова, Е.А.Әбіл «Қазақстан тарихынан әңгімелер» 2015 ж.; «Қазақстан картасы»;

e.edu.kz тапсырмасы. Ғаламтор материалы. Бейне көрініс

Көрнекілігі және құрал-жабдықтары

Интерактивті тақта, түрлі түсті маркерлер, А4 форматы, ватман, суреттер

Сабақ барысы

Кезеңдері

Уақы

ты

Мұғалімнің іс - әрекеті

Оқушының іс-әрекеті

Бағалау

Ұйымдастыру

1 мин

2 мин

8 мин

1. Сәлемдесу. Жағымды психологиялық орта қалыптастыру. Музыка қосу.

Топқа бөлу. «Мозаика» әдісі арқылы.

Үй тапсырмасына кері байланыс.

  1. «Қазақтың көрнекті ғалымдары мен ағартушылары» тақырыбында .

  2. І топ- кластер құру стратегиясы, Ш.Уәлиханов

  3. ІІ топ- «Жорық стратегиясы» тест жұмысы, Ы.Алтынсарин

  4. ІІІ топ-«Поэзия әлеміне саяхат» стратегиясы А.Құнанбаев

Шеңбер құрып тұрады және біріне-бірі сәттіліктер тілейді .

«Тарих кітабы» суреті -тарихшылар, «Кесене»- суреті архитекторлар, «Билет», суреті туристік агенттік топтары суреттері бойынша мозаика құрады.


Формативті бағалау


Смайликтер арқылы бағалау

Қызығушылықты ояту

«Кесенелер» видеосын көру

Мақсат қою кезеңі

2 мин

«Кесенелер» тақырыбында видео көру арқылы тақырыпты ашу.

Оқушылар «Кесенелер» тақырыбында видео көріп тақырыпты табады.

Сабақтың тақырыбын нақтылап, мақсатын анықтайды. Мақсатты алдындағы суретке жазады.

Топтық бірлікті көрсете білген топ формативті бағаланады.

Жаңа тақырып

7 мин

12 мин


2 мин

Топтық жұмыс.

І топ: «Төрт сөйлем » стратегиясы.

Терминдерге анықтама, мысал, қорытынды.

ІІ топ: «Геродот алгоритмі» стратегиясы.

Тарихшылар тобы, кесенелердің қандай тарихи дерекке жататынын анықтайды.

ІІІ топ: «Саяхат» стратегиясы.

Архитектуралық ескерткіштерді жарнамалау.

Сергіту сәті. «Мен қазақпын».

Топпен жұмыс жасай отырып, топтар берілген тапсырманы анықтайды, талдайды, жарнамалайды .

«Бағалау» парақшасы арқылы топ басшылары бағалайды.

Ойды қорытындылау

«Шеберлігіңді шыңда» кезеңі

4 мин

«Позиция таңдау» стратегиясымен сәулет өнерінің ерекшеліктерін ашу.

«Позияция таңдау» стратегиясы бойынша өз пікірлерін дәлелдеп, қорытындылауы қажет.

Бағалау парақшасы арқылы топ басшылары бағалайды.

Кері байланыс

3 мин

«Мақсатқа жету» парағын толтыру. Сабақ соңында оқушылар қаншалықты мақсатына жеткендерін, нәтижелерін анықтап жазады және түсіндіріп береді.

«Аяқталмаған сөйлем» арқылы сабақтан алған әсерлерін, қаншалықты деңгейде меңгергенін бағалайды

Топ басшылары бағалау парақтары бойынша қорытындылайды

Үйге тапсырма

1 мин

Тақырыпты оқу, қосымша мағлұматтар әкелу. Шығыс Қазақстан өңіріндегі кесенелер жайлы эссе жазу.

Бүгінгі сабақта алған білімдерін бекітіп, келесі сабақта қолданады.

«Сәулет өнері» тақырыбындағы ашық сабақтан көріністер.




© 2010-2022