- Преподавателю
- История
- Конспект Старажытная Фінікія к уроку в 5 классе по предмету ОМХК. (Программа Министерства образования Республики Беларусь)
Конспект Старажытная Фінікія к уроку в 5 классе по предмету ОМХК. (Программа Министерства образования Республики Беларусь)
Раздел | История |
Класс | 5 класс |
Тип | Конспекты |
Автор | Бартошик Н.П. |
Дата | 14.11.2016 |
Формат | doc |
Изображения | Нет |
Урок: сусветная гісторыя | Дата: | Kлас:5 | ||
Tэма: Старажытная Фінікія | ||||
Сувязь з папярэднімі ведамі: паказаць усходні бераг Міжземнага мора | ||||
Мэта ўрока:Мяркуецца, што вучні будуць валодаць наступнымі паняццямі:. Фінікія,Карфаген, калоніі, пурпур,алфавіт; ведаць даты гістарычных падзей:3 тыс. да н. э. - узнікненне гарадоў -дзяржаў у Фінікіі умець: апісваць прыродна-геаграфічныя асаблівасці Фінікіі, вызначаць па карте фінікійскія гарады-дзяржавы, апісаваць заняткі фінікійцаў, пералічаць і даваць ацэнку вынаходствам фінікійцаў, даваць ацэнку іх культурнаму наследзію, выражаць свае адносіны да культурнага наследзія | ||||
НаШтоБуЗУ (на што буду звяртаць увагу). Мэты ўрока мовай вучняў: 1.Буду ведаць наступнае паняцці: Фінікія,Карфаген, калоніі, пурпур,алфавіт; ведаць даты гістарычных падзей:3 тыс. да н. э. - узнікненне гарадоў -дзяржаў у Фінікіі умець: апісваць прыродна-геаграфічныя асаблівасці Фінікіі, вызначаць па карте фінікійскія гарады-дзяржавы, апісаваць заняткі фінікійцаў, пералічаць і даваць ацэнку вынаходствам фінікійцаў, даваць ацэнку іх культурнаму наследзію, выражаць свае адносіны да культурнага наследзія | ||||
Ключавое пытанне да вучняў: Адказ на пытанне 6§22? | ||||
Ход урока (метады і заданні):
2. Праверка д/з.пыт 1-5 п.21. Франтальнае апытванне(10 мін.). 2.Актуалізацыя ведаў: Адказы на пытанні ? да п.223. Фінікійцы - гандляры і мараплаўцы
| Арганізацыя работы з тэкстам п.3§22 і з гістарычнай насценнай картай. | Чытаць п.3 §22. Работа з насценнай гістарычнай картай. Адказ на пыт.4,5. | ||
4. Культурнае наследзіе Старажытнай Фінікіі | Арганізацыя даследвання па дапаможніку. Тэкст "Для дапытлівых". | Чытаць тэкст "Для дапытлівых". | ||
5.Фінікійскі алфавіт | Арганізацыя работы з тэкстам п.4§22 | Чытаць п.4 §22 і адказ на пыт.3. |
Спосаб праверкі дасягнення мэтаў урока вучнямі:Адказ на ключавое пытанне.
Калі ёсць час - тэст
Дамашняе заданне: § 22
Матэрыялы і дыдактычныя дапаможнікі: 1.Карта «Егіпет і Пярэдняя Азія». 2..Дапаможнік для 6 кл. 2016 года выдання.3.Прэзентацыя "Фінікія"
2