- Преподавателю
- История
- Сабақ жоспары+ қмж Қазақстандағы халық ағарту ісі 8-сынып
Сабақ жоспары+ қмж Қазақстандағы халық ағарту ісі 8-сынып
Раздел | История |
Класс | 8 класс |
Тип | Рабочие программы |
Автор | Ілесбек М.І. |
Дата | 24.01.2016 |
Формат | docx |
Изображения | Нет |
Сыныбы: | 8 « А »
| ||||
Сабақтың тақырыбы: | Қазақстандағы халық ағарту ісі.
| ||||
Сабақтың мақсаты: | Халық ағарту ісінің басты бағыттарына түсінік қалыптастыру, әр қалалардағы білім ордаларын анықтау.
| ||||
Оқып үйренудің нәтижелері: | XIX ғасырдағы Қазақстандағы білімнің дамуын саралау.
| ||||
Оқытуда қолданылатын әдіс-тәсілдер: | СТО . АКТ Оқудағы жаңа тәсілдер. Диологтық оқыту. Рефлекция, бағалау.
| ||||
Құралдар: | интерактив тақта, плакат, стикер, түсті бояулар, слайд.интерактив ррр КөрнКпрерноноенеекіліктерпппппиипппақыты | ||||
Тапсырмалар: | Миға шабуыл, ДЖИГСО әдісі, мазмұнды сызбада топпен жұмыс, алтын, күміс, қола қақпа ойыны. | ||||
Дерек көздер: | оқулық, әдеби оқулықтар. ҚР картасы
| ||||
Сабақтың барысы
| |||||
Сабақ барысы
| Уақыты | Әдіс- тәсілдері | Мұғалімнің іс-әрекеті | Оқушының іс-әрекеті | |
ұйымдастыру | 2 минут | Оқудағы жаңа тәсілдер. | 1. Ынтымақтастық атмосферасын құру. « Жүректен жүрекке » 2. Топқа оқулық, қалам, дәптер суретімен бөлу. | 1. Шаттық шеңбер құрады. Ізгі тілектерін айтады. 2. Топқа бөлінеді. | |
Білу, түсіну | 10 минут
| Миға шабуыл
| 1. сөз жұмбақ үй тапсырмасын сұрау. Альфавит бойынша сөздер санмен жазылады, әріптер жасырынған.
| 1. Топтағы оқушылар сұрақтар арқылы үй тапсырмасына жауап береді. Тақырыптың мәнін ашады.
| |
Қолдану | 10 минут | ДЖИГСО әдісі
АКТ | Мәтінмен жұмыс.
2. Слайд көрсету, толық мағлұмат беру. | 2. Тақырыпты оқып, елшілікке бір- бір оқушы шығып, топтармен талқылайды, тобына түсіндіреді. 2. Слайд көру арқылы толық мағлұмат алады.
| |
Талдау | 10 минут | Топпен жұмыс | мазмұнды сызба жасау. « XIX ғасырдағы Қазақстандағы ағарту ісінің дамуы »
| Мазмұнды сызбаны топпен ақылдасып сызады. Топпен қорғайды. | |
| 2 минут
| сергіту сәті | |||
Жинақтау | 5минут | « Алтын, күміс, қола қақпа » ойыны | Алтын- күрделі сұрақ Күміс- орташа сұрақ, Қола- оңай сұрақ
| Тақырып бойынша әртүрлі сұрақтарға жауап береді. | |
Бағалау | 5 минут |
| « Екі жұлдыз, бір тілек» бойынша бағалау. Екі- жұлдыз- сабақта ұнаған тұстары, бір тілек - келешекке есте сақтауға ұсыныс айту. Топ ішін крийтерилер арқылы бағалау.
| 2 жұлдыз, 1 тілек топтарды бағалау. Рефлекция. « Білемін, білдім, білгім келеді » сабақтан алған әсерін стикерлерге жазады. Топпен өз- өздерін бағалайды. | |
Үйге тапсырма | 1 минут |
| « Мектеп білім бастауы » эссе | « Мектеп білім бастауы » тақырыбында эссе жазып келеді. |