Сабақ жоспары+ қмж Шығыстың ғұламалары 5-сынып

Раздел История
Класс 5 класс
Тип Рабочие программы
Автор
Дата
Формат docx
Изображения Нет
For-Teacher.ru - все для учителя
Поделитесь с коллегами:

Бекітемін: ---------------------- Пәні : Қазақстан тарихы Күні:

Сыныбы:

5 - сынып

Сабақтың тақырыбы:

Шығыстың ғұламалары

Сабақтың мақсаты:

Шығыстың ғұлама ғалымдарымен таныстыру. Ғылым жолындағы еңбектері туралы мағлұмат беру.

Оқып үйренудің нәтижелері:

Шығыстың ғұлама ғалымдары танысады. Еңбек жолындағы шығармаларын біледі, топ ішінде бір- бірін тындай отырып, өзін-өзі бағалауға үйренеді.

Оқытуда қолданылатын әдіс-тәсілдер:

АКТ, СТО, Оқудағы жаңа тәсілдер. Диологтік оқыту.Сыни тұрғыдан ойлануға дағдыланады. Рефлекция. Бағалау.

Құралдар:

ҚР картасы, оқулық, сурет, дәптермен жұмыс, стикер.нтерактиКпрерноноенеекіліктерпппппиипппақыт

Тапсырмалар:

1. Ұйымдастыру ( топқа бөлу)

2. Кім тез табады? Кестені толтыру.

3. Не? Қайда? Қашан? Ойыны

4. Джигсо әдісі (мәтінмен жұмыс)

5. Тұлғаны тану ( деңгейлік тапсырма)

6. Ыстық орындық ойыны (сұрақ- жауап)

7. Кері байланыс ( 2 жұлдыз, 1 ұсыныс)

Дерек көздер:

оқулық, сурет, дәптермен жұмыс. Слайд. Плакат, ҚР.картасы

Сабақтың барысы

Сабақ барысы

Уақы-ты

Әдіс- тәсілдері

Мұғалімнің іс-әрекеті

Оқушының іс-әрекеті

ұйымдастыру

3 минут

Оқудағы жаңа тәсілдер.

1. Амандасу.

«Сиқырлы көл» тренингі

Мақсаты: Жеке тұлға өзін-өзі құрметтеуге, сыйлауға үйрету, өзін-өзі бағалауға үйрету.

Құрал -жабдықтар:

қорап, айна.

2.Шығыс даналарының аттарымен бөлу.Әл-Фараби, Махмуд Қашқари, Қожа Ахмет Йассауи.

3. Оқушылардың көңіл- күйлерін бақылау.

1.Мазмұны: Қатысушылар дөңгелене отырып, көздерін жұмады. «Қазір мына қорапты бір-біріңе кезекпен жалғастыру керек. Қорапты алған адам көзін ашып, қораптың ішін қарайды, оның ішінде әлдебір керемет көл бар, сол көлдің ішінде жер бетінде ,ең тамаша адамды көресіздер. Оған күлімсіреп қарау қажет.

2. Ғалымдардың суретімен 3 топқа бөлінеді.

Білу, түсіну

10 минут


Миға шабуыл

1.1 Кім тез табады? Кестені толтыру . топтық жұмыс

1.2 «Не? Қайда?Қашан? ойыны»

үй тапсырмасын тексеру.

1.1 Кестені топ ішінде шешеді.

1.2 Сұрақ- жауаптар арқылы үй тапсырмасын қорытындылап айтып өтеді.

2. Топ ішіндегі критерийлерге байланысты бағалау жүргізіледі.

Қолдану

10 минут

Диологты оқыту

АКТ

Білім дегеніміз не?

Ғылым дегеніміз не?

Білім, ғылым туралы қандай мақал- мәтелдер білесіңдер?

1. Джигсо әдісі (мәтінмен жұмыс)

Топ ішінде мәтінді талқылау.

2. Жаңа тақырыпқа байланысты Ноутбуктан слайд материалдарын көрсетемін.

1. Мәтінді топпен талқылайды. Керек мәліметтерді дәптерге түртіп жазады.

2. Слайд материалдарын тамашалайды, толық мағлұмат алады.

Талдау

10 минут

деңгейлік тапсырма

Тұлғаны тану ( деңгейлік тапсырма)

Әр топ оқушылары топпен ақылдасып, тапсырманы талдап қорғайды.

Бармақпен бағалау

Жинақтау

8 минут

Ыстық орындық

«ыстық орындық» ойыны

(сұрақ- жауап)

Әр топтан оқушы шығып, сұрақтарға жауап береді. Бір- біріне сұрақтар қояды.

Бағалау

3 минут


  • Топ ережесіне бағынуы;

  • Үй тапсырмасына жауап беруі;

  • Жаңа тақырыпты меңгеруі;

  • Топпен пікірін бөлісуі;

  • Белсенділігі;

1.2.3.4.5.

Рефлексия

« Кері байланыс »

2 жұлдыз , 1 тілек

қай деңгейге жеткенін оқушылар анықтайды. Стикерлерге сабақтан алған жағымды әсерлерін жазады.

Үйге тапсырма

1 минут

Ғұламалардың өмірбаянына қатысты қосымша материалдар жинақтап, реферат жазу. «Шығыстың ғұламалары»

кесте толтыру.

9 оқу. Ғұламалардың өмірбаянына қатысты қосымша материалдар жинақтап, реферат жазу.

«Шығыстың ғұламалары»

кесте толтыру.





© 2010-2022