- Преподавателю
- История
- Ашық сабақ Абай Құнанбайұлы туралы туралы 8 сынып
Ашық сабақ Абай Құнанбайұлы туралы туралы 8 сынып
Раздел | История |
Класс | 8 класс |
Тип | Конспекты |
Автор | Идрисова О.Ш. |
Дата | 06.10.2016 |
Формат | docx |
Изображения | Нет |
Сыныбы : 8В | Күні : 15.04.15ж | Пәні : Қазақстан тарихы | ||
Сабақтың тақырыбы | Абай Құнанбайұлы | |||
Мақсаты | Абай Құнанбайұлының балалық шағы,жастық шағы,өскен ортасымен танысады.Ақындығы мен ағартушылық қызметінің ,композиторлық қабілетінің ашылуына көз жеткізеді.Қазақ әдебиеті мен тарихында алатын орнын көрсете біледі. | |||
Күтілетін нәтиже | Абайдың ақын,жазушы,ойшыл,композитор болғанын түсінді.Ағартушылық қызметінің өсуіне,дамуына отбасы әсер еткенін біледі.Абайдың туындылары ғылым-білімге шақырып,уақытты бос жібермеуге үйрететінін ұғынды. | |||
Сабақтың әдіс -тәсілдері | Топтық жұмыс,жеке жұмыс,Power Point таныстырылымы | |||
Уақыты | Мұғалімнің іс-әрекеті | Оқушының іс-әрекеті | Ресурстар | Бағалау |
2 мин | Кіріспе Білу: Сергіту сәті «Қарлығаш» әніне дене шынықтыру қимылдарын жасау
| Оқушылар сергиді,бойын жазады. |
|
|
2 мин | Оқушыларды топқа бөлу (1,2,3 сандары арқылы санау) Әр топ өз мүшелерінен баяндамашы,уақыт сақшысы,бақылаушы,хатшы тағайындайды. | Оқушылар алдымен топқа бөлінеді,сосын рөлге бөлінеді |
|
|
2 мин | «Ой қозғау» доп арқылы мұғалім сұрақ қояды,толықтырады | Оқушылар еске түсіреді,айтады,толықтырады | АКТ-ны пайдалану смайликтер | Әр топтағы оқушылардың жауабын смайликпен бағалап отыру.Марапаттап отыру.Форматты бағалау |
10 мин
| Түсіну топтарға тапсырманы оқуға беріледі | Топтар мәтінмен танысады | Оқулық мәтіні,АКТ-ны пайдалану, wikipedia.org
|
|
5 мин | «Екі жұлдыз бір тілек» әдісі | Оқушылар бір-біріне тілектері мен ұсыныстарын айтады (ауызша) | «Жемісті корзина» әдісі,стикерлер | Формативті бағалау |
7 мин | Қорытынды:
| Оқушылар өз білгендері бойынша жауап береді | «Жауабымды тыңда» әдісі қызыл жалауша арқылы |
|
2 мин | Рефлексия (кері байланыс оқушылар сабақтың өтуі туралы «Бас бармақ» арқылы көрсетеді) Үйге тапсырма беру:Бейнелеу өнері және музыка тақырыбына дайындалу | Оқушылар өз ойларымен бөліседі | «Бас бармақ» әдісі,АКТ-ны пайдалану |
|