- Преподавателю
- История
- Ежелгі Қазақстан тарихы Алғашқы адамдардың өмірі (6 класс)
Ежелгі Қазақстан тарихы Алғашқы адамдардың өмірі (6 класс)
Раздел | История |
Класс | 6 класс |
Тип | Конспекты |
Автор | Алдабергенова Г.Б. |
Дата | 18.03.2016 |
Формат | docx |
Изображения | Нет |
Өткізген: Алдабергенова Г
Пәні: Қазақстан тарихы
Алғашқы адамдардың өмірі
Класc: 6 ә, б, в
Мақсаты:
Ежелгі адамдардың іс-әрекеттері мен алғашқы тастан жасалған құралдарына түсінік беру
Уақыты: 12, 14 қыркүйек
Оқыту нәтижесі:
Тарихи оқиғаларға шығармашылық түрғыда талдау жасай білу әдісіне үйрету және білімнің маңызы жайлы логикалық- танымдық ойлау жүйесінің дамып,тақырыпты терең меңгеруге деген қызығушылығының арта түсуіне ыкпал ету
Негізгі идеясы:
Етсең етсең ерінбей, тояды қарның тіленбей.
Табыс критериі
Барлық оқушылар:
Оқушылардың көпшілігі:
Жекелеген оқушылар:
Уақыт
Мұғалімнің іс-әрекеті
Оқушының іс-әрекеті
Ресурстар
2 минут
3 минут
5 минут
15 минут
10 минут
5 минут
3 минут
Тренинг. «Ым- шиара» Оқушылармен сәлемдесу,оқушыларды ұйымдастыру,сабаққа дайындығын тексеру
Топқа бөлу
Миға шабуыл (Суреттер сөйлейді); (3- минут)
Тақтада суреттер беріледі зейін салып көре отырып , төмендегі сұрақтарға жауап беріп көріңіз:
II-Топтық жұмыс(Мәтінмен жұмыс)
Сіздің тобыңызда 5 рөлді: көшбасшы, баяндамашы, хатшы, уақыт сақшысы және бақылаушыларды анықтаңыз. Жұмыс төмендегідей жоспармен жүреді: таныса отырып, үш топқа бөліп мәтінді оқып талқылайды.
III- Жұптық жұмыс(Домино әдісі)
Конвертті ашып ішінде қиындыларды , құрастырып тапсырма орындалады
ІҮ. Жеке жұмыс. Блум таксономиясы
«Екі ұсыныс, бір оқиға» кестесі
Тренинг бойынша сәлемдесіп, ынтымақтастық орта қалыптастырады.
Оқушылар жануарлардың іс қимылын салу арқылы үш топқа орналасты
1-сұрақ . Кім туралы айтылып не туралы көрсетілді?
2 -сұрақ. Негізгі мәні , айтар ойы неде?
1-топ: Еңбек құралдарды жетілдіру 2-топ: Палеолиттен неолитке дейінгі еңбек құралдары 3-топ: Ұлы мұздақтар (әр топқа 1-минут).
1. Жердің күрт суу кезеңі қай уақыт?
2. ретушь әдісі дегеніміз не?
3. Тас құралдардың жүзін өткірлеу кезеңі?
Рефлексия
Суреттер
Ватман , маркер, т.б
АКТ
Қосымша тапсырма: 2 минут
§ 4 Алғашқы адамдардың өмірі
Еңбек құралдарының мағынасын ашу
Не сәтті өтті?
Не сәтсіз өтті?
Нені жақсартуға болады?
Мен өз дағдымда нені дамыта алдым: Нені өзгертуге болады?