- Преподавателю
- История
- Бөкей хандығының құрылуы 8 класс
Бөкей хандығының құрылуы 8 класс
Раздел | История |
Класс | 8 класс |
Тип | Другие методич. материалы |
Автор | Бекентаева А.А. |
Дата | 11.12.2016 |
Формат | docx |
Изображения | Нет |
Күні: Класс: 8 Пәні: Қазақстан тарихы | |||||
Сабақтың тақырыбы: Бөкей хандығының құрылуы | |||||
Мақсаты: Бөкей хандығы территориясы, шаруашылығы, әкімшілік және саяси жағдайы, Бөкей және Жәңгір хандар тұсындағы Бөкей Ордасының экономикалық, әлеуметтік, саяси және мәдени дамуы туралы түсінеді. Міндеті: Ақпаратты терең меңгеруге, сараптауға, жинақтауға, бағалауға, ақпаратпен түсініп өз көзқарасы тұрғысынан рефлексия жасауға өз кластастарымен жұмысты талқылауға, өз білімін, түсінігін кеңейтуге дағдыландыру | |||||
Оқыту нәтижесі: | Бөкей Ордасының тарихымен, Жәңгір ханның ішкі, сыртқы саясатымен танысады, түрлі мәліметтер алады. | ||||
7 модульдің қолданылуы | АКТ", "Оқыту мен оқудағы жаңа тәсілдер", "Оқыту үшін бағалау және оқуды бағалау", "Сыни тұрғыдан ойлауға үйрету", "Оқытуды басқару және көшбасшылық". | ||||
Түйінді идеясы: | Бөкей Ордасы- Жайық пен Еділ арасындағы Орда | ||||
Уақыты | Мұғалімнің іс-әрекеті | Оқушының іс-әрекеті | Ресурстар | ||
Кіріспе | 5 минут | «Майшам» тренингі арқылы психологиялық ахуал орнату, Қазір мен майшамды шағамын. Барлығымыз ортаға шығып дөңгеленіп тұрып , бір-бірімізге майшамды бере отырып ,жылы, жақсы сөздер айтамыз. Майшам жарық, жақсы нәрсе сондықтан бүгінгі сабаққа ашық, жарқын қатысуларына септігін тигізеді деп ойлаймын.
| «Майшам» тренинг арқылы класта ынтымақтастық орта қалыптасады.Оқушылар бір-біріне майшамды бере отырып тілек тілейді. | Тренинг, майшам | |
Тұсаукесер | 7мин 5 минут
| «Деңгейлік тапсырмалар» арқылы үй тапсырмасы сұралды. Тест тапсырмалар «Ой қозғау» Видео-ролик көрсетіледі . Видео-роликте не туралы көрдік? Бүгінгі сабағымыз кім туралы екен. Бөкей хандығының құрылуы Ол туралы не білеміз?
| Сұрақ жауап арқылы сұрақтар қойылып,оқушы жауап береді. Тест тапсырмалары беріледі Видео-ролик тыңдайды Көп сұраққа жауап берген оқушыға от шашу жасайды. Оқушылар видеороликті тыңдайды
| Кеспе қағаздар, маркер, стикер | |
Негізгі бөлім | 20 минут
| Жүк журналы «Кілттік» әдісі арқылы оқулықты пайдалана отырып өз беттерінше материалды меңгереді.
Критерий арқылы бағалау Тақырыбы-----------------------
|
|
|
Оқушының аты---------------------------------
Жүк журналы
1тапсырма
Шекара шебіне таяу
аймақтарда отырған қазақтар мал
жайлымынан тапшылық көрді
Критерий арқылы топтар бірбірін бағалайды.
Ғаламтор материалдарыЖүк журналы, маркер, А-3, ватман, стикер
3тапсырма
Аталған әдістер арқылы жаңа тақырып бекітіледі.
Бағалау. Оқушылар өзөзін бағалайды.
Парақ, қалам
3мин
2мин
1мин
1мин
Қорытынды
Видеоролик көрсетіледі
«Түртіп ал» әдісі
Дағара- - темірден, мыстан, жезден
жасалған үлкен ыдыс түрі.
Жергілікті жерлерде бұл ыдысты шара, леген,
шылапшын деп әртүрлі нұсқада айтады.
Дағараны- кір жууға, қол жууға, малға жем жібітуге, азық-түлікті қолмен тасымалдауға пайдалана береді.
«Ассоциация»әдісі
Танымдық тапсырма
«Сандар сөйлегенде»
Жүк журналы: Жаңа ақпарат
4тапсырма
22ж ел билеген 1дәрежелі Қасиетті Анна орденімен марапатталған
1801ж-1845ж 42жасында
Генерал-майор
6ұлы,3қызы 43жасындаҚазан университеті Ғылыми
Кеңесінің құрметті мүшесі болды
Бөкей халқының руы-Байбақты, адай, шеркеш, тама, беріш, ысық, алаша, табын, кердері, қызылқұрт, тана, кете, есентемір, таз,
жаппас, масқар т.б
«Сандар сөйлейді» 1799ж,1801ж,1812ж,1815ж,1824,1827ж,
1832ж,1835ж,1838ж,1841ж,1845ж,1847ж,1872ж,
2мин
Үйге тапсырма
Рефлексия
Кері байланыс
«Сөз соңындағы рефлексия»
Қоржыныма салынған білім(чемодан)
*Нені білдім?
*Қандай жаңалық білдім?
*Менің білімім қалай өзгерілді(толықты)?
*Мен осымен не істеймін?
« Сандар сөйлегенде»
1799ж 1801ж 1812ж
1815ж 1826ж 1830ж
1832ж 1835ж 1838ж
1841ж 1845ж 1823ж 1872ж