Қазақстан аумағындағы ғұн тайпалары

Раздел История
Класс 5 класс
Тип Рабочие программы
Автор
Дата
Формат docx
Изображения Нет
For-Teacher.ru - все для учителя
Поделитесь с коллегами:

Бекітемін:


Күні

14-18.11.2015

Пәні

Орта ғасырлардағы Қазақстан тарихы

Пән мұғалімі

Испанова Р.А

Сабақ реттік №

№ 19-20

Сыныбы

7 «Г»

Сабақтың тақырыбы:

Ұлы Жібек жолының тармақтары. Ұлы Жібек жолының Қазақстандағы сілемі

Сабақтың мақсаты:


Оқушыларды Ұлы Жiбек жолының Қазақстандағы тармақтарымен және сiлемдерiмен таныстыру, Оңтүстiк Қазақстанның Батысқа Шығатын, Жетiсудың Шығысқа шығатын басты қақпа ретiндегi маңызын түсiндiру. Жiбек жолының Қазақстан жерiндегi қалалардың

дамуындағы рөлi туралы, әлеуметтiк-экономикалық маңызы туралы түciнiктіi қалыптастыру;

Оқиғаларға қатысты тарихи танымын қалыптастыра отырып, ойлау, талдау, қорытындыжасау қабiлеттерiн дамыту. Өзiндiк жұмыстар жасай бiлуге дағдыландыру;

Барлық салада Отанының iлгерi дамуы үшiн үлес қосуға, ұлтжандылыққа, адамгершiлiкке тәрбиелеу.


Сабақтан күтілетін нәтиже

Ұлы Жібек жолының тармақтары. Ұлы Жібек жолының Қазақстандағы сілімі жайлы біле алады.

Белсенді оқыту әдістері

Оқыту мен оқудағы жаңа әдіс тәсілдер (Топтық, жеке) СТО

Дереккөздер

Оқулық «Атамұра» баспасы

Көрнекілік

Қағаз ,қалам, суреттер, кесте,карта

Сабақтың кезеңдері

Әдістері

Уақыты

Мұғалімнің іс әрекеті

Оқушының іс әрекеті

Күтілетін нәтиже

Ой толғау

Ұйымдастыру

Қызығушы

лығын ояту

Ой толғау

Жеке


Көпір жасау



2мин


10

мин

Сәлемдесу,оқушының зейінін сабаққа аудару

Оқу құралын тексеріп түгелдеу

Сыныпта жағымды ахуал орнатуға ықпал ету.

Оқушымен мұғалім бір-біріне өткен жылғы өтілген тақырыптар бойынша сұрақтар қойып, жауап беруіне жағдай жасау.

Сәлемдеседі


Мұғалім мен оқушы бір-біріне сұрақ қойыу арқылы білу-бағалау сұрақ қойып, жауап береді.

Өз ойын еркін жеткізуге үйренеді.



Білу-бағалау деңгейіндегі сұрақтарды қойып, жауап бере алады.


Мақсат қою

Жеке

3мин

Жаңа сабақтың тақырыбы мен мақсатын хабарлау, оқушылардың мақсатты қабылдауына жағдай жасау.

Мұғалімнің мақсатының негізінде өзінде бүгінгі сабаққа мақсат қояды.Тыңдайды

Өзіне-өзі мақсат қоя алады, мақсатқа жету жолын қарастыра алады.

Мағананы тану Жаңа тақырып






Сергіту

сәті


Жеке

5-5мин

15мин





2мин

Жетісу-Ұлы Жібек жолының Шығысқа шығатын басты қақпасы.

Оңтүстік Қазақстан- Ұлы Жібек жолының Батысқа шығатын басты қақпаларының бірі.

Ұлы Жібек жолының әлеуметтік-экономикалық маңызы

Жетiсудың Шығысқа шығатын қақпа екендiгiн карта бойынша дәлелдеңдер.

Қазакстан арқылы батысқа Шығатынбағыттарды атаңдар.

Жiбекжолы Қазақстандағы қандай қалалар арқылы өтeдi?

Ұлы Жiбек жолының қазақ елi үшiн қандай маңызы болды?

Тест сұрақтарын шешу

Оқыушы жаңа сабақтың мазмұнымен танысады


Оқушы берілген тапсырмалар

ды жазады орындайды

Мұғаліммен бірге жұмыс жасай алады. Өз пікірін айтып, өзгенің пікір тыңдап, тиімдісін таңдай алады.


Өзіне керекті мәліметтерді жинақтай алады, салыстырып, қорытындылай

ды

Ой толғаныс

Қортынды

Бағалау

Үйге тапсырма беру

Жеке

5мин

2мин

1мин

Жаңа тақырыпты пысықтауға жағдай жасау

Тапсырмаларды орындауы мен сұрақтарға жауап беруі арқалы бағаланады

Берілген тапсырманы оқу сұрақтарға жауап жазу Тест шешу

Оқушы есіне түсіріп тақырыпты пысықтайды

Үй тапсырмасын жазып алады

Оқушы есіне түсіріп тақырыпты пысықтай алады

Өз ойын еркін жеткізуге тырысады






© 2010-2022