• Преподавателю
  • История
  • Поурочный план по истории на тему Қазақстанның Қытаймн сауда-экономикалық байлангыстары

Поурочный план по истории на тему Қазақстанның Қытаймн сауда-экономикалық байлангыстары

Раздел История
Класс 8 класс
Тип Конспекты
Автор
Дата
Формат docx
Изображения Нет
For-Teacher.ru - все для учителя
Поделитесь с коллегами:

Қазақстанның Қытаймен сауда-экономикалық байланыстары

Сабақтың мақсаты:

Білімділік: Қазақстанның Қытаймен сауда-экономикалық байланыстарын меңгерту

Тәрбиелік: оқушыларды елжандылққа, отансүйгіштікке, адами қасиеттерін бойына сіңіртуге баулу

Дамытушылық: оқушылардың сөйлеу мәдениетін қалыптастыру

Сабақтың көрнекілігі: Қазақстан картасы, плакаттар

Сабақтың түрі: ізденіс сабағы

Сабақтың әдістері: «Кластер», «INSERT» , «ыстық микрафон» т.б. стратегиялары

Пән аралық байланыс. География

Сабақтың барысы:

І. Ұйымдастыру кезеңі

Оқущыларды түгелдеу, оқу құралдарын реттеу. Шаттық шеңберін құрып, топқа бөліп, оқушылардың серіктестік қарым-қатынас жасауға ыңғайлы орта құру. Сыныпты 4 топқа бөлу.

ІІ. Үй тапсырмасын сұрау

Толықтыру.

І топ. .... айында Ресейде әйгілі Декабристер көтерілісі болды

ІІ топ. Қазақстанға жер аударылған ..., ......, .... жергілікті ресми мекемелерде жұмыс істейді.

ІІІ топ. Декбристер ісі бойынша жауапқа тартылған ....адамның ... Сібірге, Ертіс бойындағы бекіністерге, Орынбор шебіне айдалды.

ІҮ топ. Өз естеліктерінде «Бұқтырмада көп емдеп, көп көмектестім» - деп .... жазды

«Пирамида» стратегиясы

І топ. Мәскеу университетін бітірген айдауда жүріп, кейіннен айдауда болған кім?

ІІ топ. Г. Карелин қай теңіздің жағалауын зерттеген?

ІІІ топ. 1849 жылы М. Петрашевский ісі бойынша тұтқындалған орыстың ұлы жазушысы кім?

ІҮ топ. Шоқан Уәлихановқа қазақ ғылымының мақсатының орындалуына жол сілтеген орыстың жазушысын ата.

ІІІ. Жаңа сабақты түсіндіру.

Негізгі идеяларды ұйымдастыру, салыстыру, түсіндіру, сипаттау және бекіту жолымен фактілер мен идеяларды түсінетіндігін көрсету

Оқушылар тақырыпты өздері оқып, оны түсіну әрекеттерін орындайды

Оқушылардың танымдық іс-әрекеті, жеке тұлға пайда болады.

Оқу материалын оқып, түсіну кезеңінде төмендегідей танымдық іс-әрекет орындалады.

Интерпретация - оқу материалын «өз сөзімен» түсіндіру, қысқаша баяндау

Трансляция - оқу материалын бір «тілден» екінші «тілге» ауыстыру

Жорамалдау - оқу материалдары бойынша әңгіменің әрі қарай не туралы болатындығын, оның салдары мен нәтижелерін бағалау.

І, ІІ топ - «ХІХ ғасырдағы сауда байланыстары және оның дамуы» оқып түсіну, оқу материалдарын қысқаша, түсінікті тілде баяндау.

ІІІ, ІҮ топ - ХІХ ғасырдағы Қазақстанның Ресей-Қытай саудасындағы орнын оқып түсіну, оқу материалын қысқаша түсінікті тілде баяндау

ІІІ. Қолдану

Жаңа білімдерді, әдістерді және ережелерді түрлі нұсқада пайдалану. «INSERT» стратегиясы

І топ

Топтар тақырыптардың толық мағынасын ашып, толықтырады.

ІІ топ

ІІІ топ

ІҮ топ

ІҮ. Талдау

Дәйектер мен себептерге сәйкес ақпаратты тексеру және жіктеу. Қорытынды жасау және жалпылаудың болғанын растайтын дәлелдерді анықтау

І топ. ХІХ ғасырдың басында сауда айналымын дамытуда ерекше рөл атқарған қалалары

ІІ топ. 1876 жылы сауда керуендерін қорғаудың мақсаты

ІІІ топ. Қытаймен сауда жүргізген мемлекеттер мен хандықтар

ІҮ топ. Баж салығын шашау шығармай қазынаға түсірген кедендер

Ү. Жинақтау

«Ыстық микрафон» стратегиясы бүгінгі сабақтан алған білімдерін оқушылар сөйлеу дағдысын қалыптастыру үшін қысқаша бір-бір сөйлем арқылы тақырыптың мағынасын ашу. Бірінің ойын бірі қайталамауы тиіс

«Борт журналы» стратегиясы

Үйге тапсырма. Тақырыпты оқу

Өзін-өзі бағалау, оқушыларды бағалау кезеңдері

















































© 2010-2022