Орта тас дәуірі (қысқа мерзім жоспары) 6 сынып

Раздел История
Класс 6 класс
Тип Конспекты
Автор
Дата
Формат docx
Изображения Нет
For-Teacher.ru - все для учителя
Поделитесь с коллегами:

Сыныбы


6сынып Ежелгі Қазақстан тарихы

Күні


Сабақтың тақырыбы:

§7. Орта тас дәуірі (мезолит)

Мақсаты

Оқушыларға Орта тас ғасырының ерекшеліктері, қоғамдағы өзгерістер, егіншілік пен мал шаруашылығының қалыптасуы туралы айту, сызба түрінде түсіндіру.

Міндеттері

Оқушыларды салыстырмалы талдау жасау мен іздену жұмыстарын жүргізуге машықтандыру, дұрыс жоспар құруға, пікірін жеткізе білуге үйрету;

Әдіс-тәсілдері

СТО, диалог арқылы оқыту, жас ерекшеліктеріне сәйкес оқыту,көшбасшылық, дарынды балаларды оқыту, АКТ

Миға шабуыл(сұрақ-жауап), баяндау,жеке, топпен жұмыс.

Күтілетін нәтиже

Оқушылар :

Мезолиттің хронологиялық шеңберін, микролиттер, құрамалы, макролит деген не, ең үлкен жаңалығы-садақ пен жебенің шығуы екенін біледі.

Көрнекілігі

оқулық, карта, суреттер, ватман, интербелсенді тақта,үлестірмелі қағаздар.

Сабақ барысы

Мұғалім іс-әрекеті Оқушы іс-әрекеті

Ұйымдастыру кезеңі

1.Сәлемдесу,сыныпты түгендеу.

2.Психологиялық ахуал. Назар аударту, зейінін жинақтау.

Треннинг

3. Топқа бөлу( 5мин)

Мақсаты: топпен жұмыс істеуге дағдыландыру.

1.Оқушылар назар аударып тыңдайды.

2.Реттік сандар(1,2,3) арқылы топқа бөлінеді.

3 Топ өзінің көбасшысын тағайындайды.

Үй тапсырмасын сұрау


Жаңа сабақ.





Шығармашы-лық жұмыс



Ынталандыру мотивациясы

Рефлексия.

Бағалау

Үй тапсырмасы:


Миға шабуыл.

Үйге бес сұрақтан сұрақ құрастыруды бергенмін.


Жаңа сабақтың жоспары:

1.Орта тас дәуірінің ерекшелігі.

2. Мезолит адамдарының кәсібі.

Тақырып түсінікті болуы үшін оқушыларға тақырыпты жоспарбойынша ауызша оқытамын.

Тақырып соңында сұрақтарға назар аудару.

Жаңа терминдер:

Микролиттер-ұсақ тас.

Құрамалы-құралдардың бөлігін құрады.

Макролит-ірі тас құралдар.


Жаңа сабақты меңгеру үшін оқушыларға өзіндік жұмыс тапсырмалары беріледі.

Тапсырма:

1.Мезолит заманының ерекшелігі неде?

2. Микролиттер қандай құралдар, ол қалай жасалады?

3.Құрамалы деген не?

4. Мезолит адамдары қандай кәсіппен айналысты?

Оқушылар бүгінгі сабақта не айтылды?

Сабақ сендерге ұнады ма?

Білдім . Білмедім. Білгім келеді.

Мазмұндау. 5 сұрақтан тест сұрақтарын құрастыру


Топтағы әр оқушы құрастырған бес сұрағын жұпта бір -бірлеріне береді.

Өздерін критерий бойынша бағалайды. (10 минут)

1.Мазмұны

2.Топтың белсенділігі

3.Постердің эстетикасы

4.Әдісті қолдану


«Тізбектеп оқу» (2минут)

Оқушыларға теориялық білім беру. (20 минут)


Оқушылар қол көтеріп, кезекпен оқиды. Өз ой-пікірлерін ортаға салып отырады.



Оқушылар жұпта кластер құрастырады.

Әр жұптың көшбасшысы басқа жұпқа барып өз білімін береді.



Оқушылар стикерлерге жазып береді..




© 2010-2022