Қазақстан тарихы пәнінен Найман, Керей, Жалайырлар мемлекеті тақырыбы 7 - сынып

Раздел История
Класс 7 класс
Тип Конспекты
Автор
Дата
Формат docx
Изображения Нет
For-Teacher.ru - все для учителя
Поделитесь с коллегами:

Бекітемін:

Мектеп директоры м.у.а: __________ И.Олжаев


Қысқы мерзімді жоспар


Пәні:Қазақстан тарихы Сыныбы: 7 «Б»Қазақстан тарихы

Мектеп: № 37 жалпы орта мектебі «КММ» сі

Күні: 10.10.2016 ж

Мұғалімнің есімі: Кошаков Сентябрь Ахматұлы

Сынып: 7 Б

Қатысқандар саны :

Қатыспағандар саны:

Тақырыбы:

Найман, Керей, Жалайырлар мемлекеті

Сабақ негізделген оқу мақсаты:

Ортағасырлық мемлекеттің құрылуы тарихимен танысады, танымдық белсенділіктерін қалыптастыру

Сабақ мақсаттары

Барлық оқушылар : Найман, Керей, Жалайырлар мемлекетінің құрылу тарихы, қоғамдық. құрылысы, шаруашылығымен мәдениетiндегi ерекшелiктерiмен таныстыру;

Оқушылардын басым бөлігі: Мемлекеттердiң өзiндiк ерекшелiктерi мен ұқcaстықтары туралы айта отырып, мемлекеттер тарихын салыстырып, қорытынды жасау қабiлеттерiдамиды

Кейбір оқушылар: мадениеті мен шаруашылығын түсідіре айтып бере алады

Тілдік мақсат

Оқушылар:

жаза алады, өз ойын жеткізе алады, оқи алады, салыстыра алады


Орта ғасырлардағы мемлекеттердың ерекшеліктері мен ұқсастықтарын «Зерттеушілік әңгіме» арқылы талдау

  1. Қарахан мемлекеті орналасқан територияларын анықтаңыз?

  2. Қарахан мемлекетінің саяси басқару жүйесі туралы айтыңыз?

  3. Қарахан мемлекетінің, Қазақстан тарихында алатын орны туралы анықтаңыз?

Жазылым бойынша ұсыныстар: эссе, мен жаттығулар

Айтылым бойынша ұсыныстар: тірек-сөздер

Оқылым бойынша ұсыныстар: сұрақ - жауаптар


Алдыңғы оқу:

Қарахан мемлекеті.

Жоспар:

Жоспарланған уақыт

Жоспарланған жаттығулар (төменде жоспарланған жаттығулар мен қатар, ескертпелерді жазыңыз)

Ресурстар

Басталуы (10 мин)

2 минут

2 минут

6 минут

Ұйымдастыру кезеңі: сәлемдесу,

Шаттық шеңбер Оқушылар бір-біріне жақсы тілектер айтады.

сандар арқылы топқа бөлінеді

І. Үй таспсырмасы бойынша «Стоп кадр» әдісі арқылы сұрау


Интер-тақ

Ортасы (25 минут)

24 минут









1 минут

ІІ. «Екі жақты күнделік» әдісі, мәтін беріледі, тақтадағы сұрақтар арқылы оқушылардың кезекпен жауап беруі сұралады.

оқушылар жаңа тақырыпты меңгеру барысында постер жасайды, оны қорғау барысында жаңа сабақтың тақырыбын ашады.

ІІІ. Деңгейлік тапсырмалар. Жаңа тақырыпқа «Джигсо» әдісімен кестені толтыру.

ІҮ. Сергіту сәті

интерактивті тақта

Плакат, маркер

смайликтер, оқулық

А-4 карточкалар

Аяқталуы

(10 мин)

5 минут

2 минут

2 минут

1 минут

«Зерттеушілік әңгіме» әдісін қолдану. Жаңа материалға байланысты сұрақтар беріледі, жауап береді.

Оқушылар жаңа материалды меңгергенін критерий бойынша топ жетекшілері бағалайды.

Сабақтан алған әсерлерің «Екі жұлдыз , бір тілек»

Үй тапсырмасын беру. №11 . эссе жазу

үлестірме тапсырмалар

Критерий бойынша топ жетекшілері бағалайды,

стикер

смайлик,

Саралау-Сіз қосымша көмек көрсетуді қалай жоспарлайсыз? Сіз қабілеті жоғары оқушыға оқушыға тапсырманы күрделендіруді қалай жоспарлайсыз?

Бағалау-оқушылардың үйренгенін тексеруді қалай жоспарлайсыз?

Пәнаралық байланыс . Қауыпсіздік және еңбекті қорғау ережелері АКТ-мен байланыс Құндылықтардағы байланыс

Дарынды оқушыларға эссе жазу үшін тапсырма беремін.

Мақтау, мадақтау арқылы бағалауды жолға қоямын.

Дүние жүзі тарихи, география пәнімен байланысты, интернет-пен байланысты құндылықтарды ескертіп айтып отырамын.

Рефлекция

Сабақ оқу мақсаттары шынайы ма?

Бүгін оқушылар не білді?

Сынып тағы ахуал қандай болды?

Мен жоспарлаған саралау шаралар тиімді болды ма?

Мен берілген уақыт ішінде үлгердім бе?

Мен өз жоспарыма қандай түзетулер енгіздім және неліктен?

Төмендегі бос ұяшыққа сабақ туралы өз пікіріңізді жазыңыз. Сол ұяшықтағы Сіздің сабағыңыздың тақырыбына сәйкес келетін сұрақтарға жауап беріңіз.

Сабақ оқу мақсаты шынайы, себебі сабақтың тақырыбы стандарт бойынша өтілуде.Оқушылар жаңа тақырып бойынша білімдерін қортындылады.

Джигсо әдісі ерекше болды.

Оқушылар тапсырмаларды орындау кезінде жан жақты жұмыс жасады.

Өзара бағалауды өзін өзі бағалауды жолға қою.



© 2010-2022