Ашық сабақ 6 сынып

Раздел История
Класс 6 класс
Тип Другие методич. материалы
Автор
Дата
Формат docx
Изображения Нет
For-Teacher.ru - все для учителя
Поделитесь с коллегами:

Мұнайлы ауданы № 3 жалпы білім беру орта мектебі

Тарих пәні мұғалімі: Кызылгулова Улжан

Қысқа мерзімді жоспар:

Күні: 15.02.2016 ж

Пәні: Ежелгі дүние тарихы.

Сынып: 6 «Ә»

Тақырыбы :

Ежелгі Қытай мәдениеті


Мақсаты

Ежелгі Қытай жазуы мен әдебиеті, ғылыми білімі мен өнер табыстарын ашып көрсету.

Міндеті:

Оқушылардың өз ойын саралай, тұжырымдай білуге дағдыландыру, ойлау қабілеттерін дамыту, өз бетінше және топпен, жеке жұмыс істеу дағдыларын қалыптастыру.

7 модульдің қолданылуы

"Оқыту мен оқудағы жаңа тәсілдер", "Оқыту үшін бағалау және оқуды бағалау", "Сыни тұрғыдан ойлауға үйрету", "Оқытуды басқару және көшбасшылық".

Қолданылатын әдіс-тәсілдер

Миға шабуыл , Инсерт, Топтық тергеу , Эссе.

Қолданылатын ресурстар

Флипчарт, маркерлер, портреттер, тақта, стикерлер, ноутбук

Ұйымдастыру кезеңі

Тренинг

Оқушыларды сапқа тұрғызып, 1-4 дейін санау арқылы топқа бөлу.

«Сандарды бейнеле» ойыны

арқылы психологиялық ахуалды жақсарту

Оқушылар топқа бөлініп, өз топбасшыларын сайлайды.

Фигуралар арқылы топтар өзара бағалайды.

Әртоп өздеріне берілген сандарды дене мүшелерімен,қимылымен бейнелеу.

Оқыту үрдісінің деңгейлері

Берілген тапсырмалар

Атқарылатын іс- әрекет

Балл

Уақыт

1

Білу.

СТО

Миға шабуыл, ой толғау, баяндау, ізденіс, қызығушылықты арттыру.

Қытай жазуының ерекшелігі неде?

Ол қалай аталады?

Кун-фуцзы(Конфуций) кім?

Сыма Цзянь деген кім?

Қытайлықтар қандай ғылым саласына өздерінің үлестерін қосты?

Сұрақтарға топпн талқылап, қағазға жазып, жауап беру керек.

Әр топтан 3 оқушыдан шығып, жылдам уақытқа жауап береді.



5



5

2

Түсіну.

«Алты қалпақ» бойынша

Қытай мәдениетіне сипаттама беру:

Фактілер,цифрлар.

Ойын нақты жеткізеді, бейімделу, еркін сөйлеу қасиеті қалыптасады.

10

9

3

Қолдану.

Мағынаны ажырату.

Оқулықпен жұмыс: 1.Жазуы мен әдебиеті. 2. Кун-фуцзы(Конфуций) - ежелгі Қытай данышпаны.

3. Сыма Цзянь - қытай тарихының атасы.

4. Ғылыми білімі мен өнер табыстары.

Топпен жұмыс.

Тірек- сызба, суреттеу арқылы тақырыптарын ашып қорғайды.

Топпен жұмыс істеу арқылы оқушыларда ынтымақтастық, ұйымшылдық қасиеттері дамиды.









10



10

4

Талдау.

Ой толғаныс.

Кун-фуцзы мен оның үш шәкірті туралы әңгіме бойынша қандай қорытындылар жасауға болады?

Сыма Цяньды неге қытай тарихының атасы дейміз?

Қытайлықтар қандай жетістіктерге жетті?

Оқушылардың сұрақтарға жауап беру арқылы, сын тұрғыдан ойлау және жаңаша көзқараспен қарау сияқты дағдылары қалыптасады.

10

7

5

Жинақтау.

ИНСЕРТ

Ежелгі Қытай мәдениеті тақырыбы бойынша БҮҮ

(Білемін, үйрендім, үйренгім келеді)

Топпен БҮҮ

толтырады.





5

4

6

Бағалау.

Бес жолды өлең

Қытай мәдениетін сипаттай отырып, бес жолды өлең шумағын құрастыру және стикер арқылы бағалау.

«Ежелгі Қытайда мәдениет жоғары дамыды. Ежелгі қытайлықтар өзіндік иероглифпен жазуды білді, әр түрлі жазу материалдарын пайдаланды. Кун-фуцзы (Конфуций) есімді данышпан, Сыма Цянь атты ғұлама тарихшы өмір сүріп, өшпес мұра қалдырды. Ежелгі Қытайда ойлап табылған құбылнама , сейсмограф, қағаз, оқ-дәрі , жібек мата т.б. бүкіл адамзаттың игілігіне айналды »







10

5

ІІІ. Шығу парағын толыту. 3мин.

1. Білдім_________________________________________

2. Пікір__________________________________________

3. Ұсыныс_________________________________________

ІҮ. Бағалау. 2мин.

Ү. Үйге тапсырма: хронологиялық кесте жасау, «Ежелгі Қытай мәдениеті» тақырыбында эссе жазу. 1мин.



© 2010-2022