• Преподавателю
  • История
  • Материал по ситории Қазақстан аумағындағы тайпалық одақтар мен алғашқы мемлекеттер (6 класс)

Материал по ситории Қазақстан аумағындағы тайпалық одақтар мен алғашқы мемлекеттер (6 класс)

Раздел История
Класс 6 класс
Тип Другие методич. материалы
Автор
Дата
Формат docx
Изображения Есть
For-Teacher.ru - все для учителя
Поделитесь с коллегами:


Қысқа мерзімді сабақ жоспары

Пән

Ежелгі Қазақстан тарихы

Сынып:6ә,б

Өтілетін мерзім

19.12.2015

Мұғалім:

Кумарова Ақманар

Тақырыбы:

Қазақстан аумағындағы тайпалық одақтар мен алғашқы мемлекеттер

Мақсаты:

Қауымдық құрылыстың ыдырап, алғашқы тайпалық одақтардың құрылғандығы туралы білуі тиіс.

Күтілетін нәтиже:

1.Сақ туралы алғашқы мәліметтерді еркін меңгереді.

2. Алғашқы құрылған тайпалық одақтарды ашып айта алады.

Сабақта қолданылатын

әдіс-тәсілдер:

мәтінмен жұмыс,сұрақ-жауап, деңгейлік тапсырмалар, суретпен жұмыс

Қолданылған модульдер:

Оқыту мен оқудағы жаңа тәсілдер, сыни тұрғыдан ойлауға үйрету, оқыту үшін бағалау және оқуды бағалау,оқушылардың жас ерекшеліктеріне сәйкес оқыту және оқу

Сабақ кезеңдері

Тапсырмалар мен сұрақтар

Мұғалімнің әрекеті

Оқушының әрекеті

Бағалау түрі

Кіріспе

Балалармен сәлемдесу, оқушылардың зейінін сабаққа аударту.

Оқушылармен амандасады, оқу шылардың назарын сабаққа бағыттайды.

Сабаққа дайындық, зейіндерін аударады.

Тренинг

«Бойды жазу жаттығу» сергіту сәті.

Мақсаты:Сергіту сәті арқылы оқушылардың бойларын жазу.

Интерактивті тақтадан жаттығуды жіберіп,барлығының да орындауларын сұрайды.

Өзара жылы қарым-қатынас орната отырып, бойларын сергіте отырып жаттығуды орындайды.

Үй жұмысын тексеру

«Ыстық орындық» әдісі.

«Тез белгілейік» тест жұмысы

Өз еркімен келіп сабақ айтушыларды ортаға шақырады.Қосымша сұрақтар қойылады.

Оқушыларға тест сұрақтарын таратады

Материал по ситории Қазақстан аумағындағы тайпалық одақтар мен алғашқы мемлекеттер (6 класс)

Оқушылар шығып өз білгендерінортаға салады, және қойылған сұрақтарға жауап береді. Тест сұрақтарына жауап береді.

Жаңа сабақ

Интерактивті тақтадан сабақтың тақырыбы мен мақсаты беріледі.

Жаңа тақырыпқа өту мақсатында интерактивті тақтадан суреттер көрсетіледі.

Интерактивті тақтаға назар аудартып,көрсетілген суреттер бойынша балалардың сөйлеулерін сұрайды.

Балалар сабақтың тақырыбы және мақсатымен таныса отырып, көрсетілген суреттер және қойылған сұрақ төңірегінде ойланып жауап береді.

Жеке жұмыс

Деңгейлік сұрақтар үлестіріледі.

Мұғалім оқушының деңгейін ескере отырып деңгейлік сұрақтарды таратады.

Берілген сұраққа іздене жауап береді.

Сабақты қорытындылау

Ассоциация бойынша сабақты қорытындылау сұрақтар қойылады.

Сұрақ қоя отырып оқушылардың толық жауап беруін өтінеді.

Калаш бойынша қойлыған сұрақтарға жауап береді.

Үйге тапсырма

Пар.28-1.Тарау бойынша қайталау.

Кері байланыс

Бағдаршам әдісі

Кері байланыс парағы үлестіріледі.Сұрақтарға толық қанды жауап берулерін сұрайды.

Оқушылар сабақтан алған көңіл-күйлеріне байланысты сұрақтарға өз жауаптарын жазады.

Бағалау

Үй тапсырмасындағы «ыстық орындық»және жұптық бағалау бойынша жиынтық бағалары қойылады.



© 2010-2022