- Преподавателю
- История
- Тәуекел тұсындағы қазақ хандығы
Тәуекел тұсындағы қазақ хандығы
Раздел | История |
Класс | 7 класс |
Тип | Конспекты |
Автор | Құдайбергенов Е.А. |
Дата | 25.03.2016 |
Формат | docx |
Изображения | Нет |
Сабақтың тақырыбы: | Тәуекел хан тұсындағы қазақ хандығы 7 сынып | ||
Мақсаты | Оқушылар өткен тақырып бойынша мағұлмат алады.Топта талқылайды, бір бірін тыңдайды.
| ||
Оқыту нәтижесі | Мәтінді терең меңгереді, сараптайды,жинақтайды, бағалайды.Ұсынылған мәтін туралы өзгелердің пікірін біледі. | ||
Түйінді идеясы | Өткенді білмей болашаққа ұмтылуға болмайды. | ||
Әдіс- тәсілдер | Сиқырлы сұрақтар әдісі, Қалам столдың ортасында әдісі. Үш түрлі күнделік әдісі. Бортты журнал әдісі. | ||
Уақыты | Ресурстар | Сабақтың мазмұны | |
Мұғалімнің әрекеті | Оқушының әрекеті | ||
1 | Бейнеролик | Амандасу. Оқушыларды шеңберге тұрғызып, өз атына байланысты тілек тілету. Смайликтер арқылы көңіл күйін білу. | Оқушылар шеберге тұрады. Өз атына байланысты жақсы қасиеттерін айтады.
|
2 | Сандар | 1,2 сандары арқылы топқа бөлу.
| Оқушылар 2 топ болып топтастырылады.
|
3 | АКТ | «Сиқырлы сұрақтар» әдісі Мұғалім ашық сұрағын оқушыларға ұсынады. 1. Қазақ мемлекетінің құрылуының қандай тарихи маңызы болды? 2. Қазақ хандығын құрған кімнің ұрпақтары? 3. Қазақ хандығының алғашқы ірге туын көтерген жері?
| Оқушы 2-3 минут ішінде топта ақылтасып, жауап береді. |
| Оқулық | Қалам столдың ортасында әдісі бойынша қорытындылау. Мұғалім. Оқушылар қаламдарын ортаға қою арқылы жауап, береді. Қазақ хандығының құрылу жайлы жазған тарихшы? | Оқушылар бір-біріне сұрақ қояды. Қаламдарын көтеру арқылы жауап қайтарады. |
20 | Оқулық | I топ Қасымхан II топ Заңдар | Мәтінді оқушылар күнделікті сол жақтан бастап толтырады.. берілген уақыт ішінде топ болып презентация жасап, қорғайды.
|
2 | Сергіту | Өз жұбынды тап.
| Оқушылар аңдардың дыбысы мен өз жұбын табады. |
3 | Оқулық | Оқушылар жұпта бір-біріне сұрақ қояды алған білімдерін қорытындылайды. | |
4 | Бағалау | Оқушыларды балдық жүйемен бағалау. | Оқушылар өздерін бағалайды |
| Рефлекция | Бүгінгі сабақтан қандай әсер алдыңдар? Сабақ сендерге несімен ұнады? | Оқушылар өз ойларын айтады. |
5 | Алма ағашы | Кері байланыс жасау. | Оқушылар стикер мен жапсырады.
|
Бағалау | Смайликтер, екі жұлдыз, бір тілек, жетон, өзара және өзін бағалау. | ||
Қосымша тапсырма | Тәуекел хан тұсындағы қазақ хандығы сұрақ- жауап тест құру.
|