Қазақстан тарихы Көшпелі мал шаруашылығының қалыптасуы 6 сынып

Раздел История
Класс 6 класс
Тип Другие методич. материалы
Автор
Дата
Формат docx
Изображения Нет
For-Teacher.ru - все для учителя
Поделитесь с коллегами:

Күні: 15.12.16

Сыныбы: 6 «В»Көшпелі мал шаруашылығының қалыптасуы

Мақсаты

Ежелгі адамдардың тұрмыс тіршілігі, өмір сүру дағдылары мен мәдениеті туралы білу.


Міндеттері

Ежелгі адамдардың көшпелі өмір салтын біледі

Топтаса отырып талдайды, салыстырады және пікір алмасады

Тілін, сөздік қорлары дамыйды,сабаққа деген қызығушылығын артады

Типі

Жаңа білімді меңгеру

Түрі

Аралас

Қолданылатын әдіс-тәсілдер

Сөзімді аяқта, топтастыру, өкіл,пікір талас, сен маған мен саған.

Қолданылатын ресурстар

маркерлер, портреттер, тақта, стикерлер, ноутбук

Ұйымдастыру кезеңі

Оқушылар 1-3 санау арқылы топқа бөлу

Оқушылардың мұндағы мақсаты топтасу санау арқылы өз жұптарын тауып, бір топ болып құралу

Сабақ кезеңдері

Тапсырма

Мұғалімнің іс-әрекеті

Оқушылардың іс-әрекеті

Білім

Қызығушылық

тарын ояту

«Сөзімді аяқта »

Мақсат: өткен тақырыптарды ескет түсіру және жаңа тақырыпқа шығу.

  • Ботай мәдениеті ....

  • Ботай қонысынан ...

  • Еңбек өнімі дегеніміз ...

  • Патриархалдық дегеніміз ..

  • Неолит тұрақтары орналасу сипатына қарай

  • Неолиттің құралдары

  • Мезолиттің мерзімі

  • Неолиттің мерзімі

Әр жауап берген сұрақтары үшін жетондар беріліп отырады.

Оқушылар берілген сұрақтарға жауап береді.

Түсіну

«Топтастыру»

Үш топқа үш түрлі сөздер бере отырып топтастыруларын сұранамын.

Оқушылар магия, рух, бойтұмар сөздерін топтастыра отырып не білетіндіктерін анықтап шығады.

Қолдану

« Өкіл »

Мақсат: мәтінді толық игереді, өзара талқылау арқылы түсінуге мүмкіндік береді.

Ежелгі адамдардың қоршаған орта туралы түсінігі тақырыбын толық оқушылар қамту үшін үш топқа бөліп беремін.

Оқушылар өздеріне берілген мәтіндерін толық оқып болған соң топ ішінде талқылайды, содан кейін келесі топтарға өкіл есебінде барып өз мәтіндерін түсіндіреді.

Талдау

Топпен жұмыс

Тақырып беріп өзара пікір сайыс ұймдастыру


  • Діни көз қарас дегенді қалай түсінсе болады


  • Ежелгі адамдарда діни көзқарастардың қалыптасу себебі неде?

  • Адам білімінің дамуы неге әсер етеді?

Берілген сұрақтар арқылы топтар бір-біріне сұрақ қою арқылы диалогке түседі.

Жинақтау

«Сен маған мен саған»

Мақсат:

Жаңа тақырыпты қаншалықты меңгергендіктерін анықтау және сұрақ қою дағдыларын қалыптастыру.

Әр топ өз мәтіндері бойынша кезекпен сұрақтарын қояды, ал қалған топтар сұрақтарға жауап береді.

Оқушылардың мақсаты берілген сұрақтарға жауап береді

Бағалау

Бағдаршам арқылы бағалау

Рефлексия


  • Сабақта не аштыңыз, білдіңіз?

  • Сабақта мен ....... жұмыс істедім

  • Сабақ ненің төңірегінде ойлануға мәжбүр етті?

Үйге тапсырма беру

Көшпелі мал шаруашылығының қалыптасуы





© 2010-2022