7 класс Қазақстан тарихы

Раздел История
Класс 7 класс
Тип Другие методич. материалы
Автор
Дата
Формат docx
Изображения Есть
For-Teacher.ru - все для учителя
Поделитесь с коллегами:

7 класс Қазақстан тарихыҚысқа мерзімді жоспар№4

Пәні: Қазақстан тарихы

Сынып: 7

Мерзімі:

Тақырыбы:

Қарлұқ қағанаты

Мақсаты:

Оқушыларды қазақ жерiнде өмip сүрген қарлұқ қaғaнaтыI тарихымен және халқының әлеуметтiк-экономикалық мәдени дамуымен таныстыру

Күтілетін нәтиже:

Оқушылар оқулықпен өздiгiнен жұмыс iстey қабiлетiн жетiлдiре алады, Tүркі дүниесiнiң даму ерекшелiктерi, маңызын ашып көрсетеді, талдап қорытынды жасай біледі, Қарлұққaғанатының Tүpiк өркениетiне қосқан үлесiн көрсете отырып, мәдени құндылықтарды бағалай алады.

Бағалау критерийлері:

Теорияны түсіну, негізгі идеяны білу, рефлексия жасау

Әдіс-тәсілдер:

Гүлдер алаңы, «Джигсо» , «Ыстық картоп», «Зәулім үй» әдісі

Сабақтың барысы:

Кезеңі

Уақыты

Мұғалімнің

іс-әрекеті

Оқушының

іс-әрекеті

Бағалау

Ресурстар

Кіріспе

2минут

Сәлемдесу

Түгендеу

Оқушылардың зейінін сабаққа аудару

Оқушылар оқу құралдарын дайындайды

Ауызша мадақтау


АКТ

стикерлер

2 минут

3 минут

Оқушыларды топқа бөлу

Түрлі түстер арқылы

Үй тапсырмасын сұрау

Оқушы қызығушылық танытып, белсенділігі артады

«Ыстық картоп» әдісі арқылы

Жылдам отырған топқа стикер беру

Тақырыпқа байланысты суреттер

Таныстырылым

2 минут

Қарлұқ қағанаты жайлы түсінік беру

Оқушылар тыңдай біледі, тақырыпты әңгімелейді

Стикерлер арқылы ынталандыру

Электронды оқулық

Негізгі бөлім

20 минут

Джигсо әдісі

Мәтінді оқиды

Оқушы орындау керек

Мәтінмен жұмыс

Қазақстанның саяси картасымен жұмыс

Белсенді топқа стикерлер

Қазақстанның саяси картасы

АКТ

А4 форматтағы түрлі-түсті қағазадар

3 минут

Қарлұқтардың ұйғыр қағанатымен күресі

Қарлұқтардың саманилермен күресі

Қарлұқтардың арабтармен күресі


Дәптермен жұмыс

Оқулықпен жұмыс

Стикерлер арқылы

7 сыныпқа арналған Қазақстан тарихы оқулығы

3 минут

Жаңа сабақты қорытындылау




Вен диаграммасын толтырады

Түргештер мен Қарлұқтарды салыстырады

Стикерлер

АКТ

Қорытынды

10 минут

Суммативті бағалау

Рефлексия жасау

Үйге тапсырма

Оқушы өзін-өзі бағалайды

Рефлексия

Үйге берілген тапсырманы күнделікке жазу

Бағалау

Рефлексия

Гүлдер алаңы













© 2010-2022