• Преподавателю
  • История
  • Открытый урок по истории Казахстана на тему Ерте темір дәуірі Оңтүстік Қазақстан және Жетісу

Открытый урок по истории Казахстана на тему Ерте темір дәуірі Оңтүстік Қазақстан және Жетісу

Раздел История
Класс 6 класс
Тип Другие методич. материалы
Автор
Дата
Формат docx
Изображения Нет
For-Teacher.ru - все для учителя
Поделитесь с коллегами:

Тақырыбы

Ерте темір дәуіріндегі Оңтүстік Қазақстан және Жетісу.


Мақсаты

Ерте темір дәуіріндегі Оңтүстік Қазақстан және Жетісу жерінен табылған мәдени ескерткіштер туралы мәлімет беру.

Күтілетін нәтиже

Ерте темір дәуіріндегі Оңтүстік Қазақстан және Жетісу жерінен табылған мәдени ескерткіштер туралы мәлімет алады.

Қорымдардың орналасқан жерін, табылған ескерткіштері картадан көрсете алады

Қазақстанның басқа өңірінен табылған ескерткіштермен салстыра біледі

Өзгенің пікірімен санаса біледі.

Топта шығармашылықпен жұмыс істей алады.

Қолданылатын әдіс-тәсілдер

«Серпілген сұрақтар»,«Жылдар сөйлейді»,«Сандарды сөйлет»,«Бұл кім?» картамен жұмыс, Болжау, салыстыру әдісі, кесте толтыру.

Қолданылатын ресурстар

Флипчарт, маркерлер, тақта, стикерлер, карта, слайд, тапсырмалар жазылған карточкалар,

Ұйымдастыру кезеңі

Тренинг

Барлық оқушыны ортаға шығарып шеңбер құрғызамын. Сәлемдесемін. Сыныптағы оқушылардың келген-келмегендерін түгелдеймін.

4 саны бойыншатопқа бөлдіремін.


Мұғаліммен сәлемдеседі.

Сыныптың топ басшысы жоқтарды айтады.

Әр оқушы айтқандары бойынша топ құрып орындарына отырады.

Сабақ кезеңдері

Мұғалімнің іс-әрекеті

Оқушылардың іс-әрекеті

Білім

«Серпілген сұрақтар»





«Жылдар сөйлейді»

«Сандарды сөйлет»


«Бұл кім?»

Үлгерімі төмен оқушымен жұмыс

1. Зайсан, Алакөл Қазақстанның қай аймағында орналасқан? (Шығыс Қазақстан)2.Берел қорымындағы обалардың ең үлкен

інің биіктігі? 9 метр

3.Шығыс Қазақстандағы алып патша

қорғандар кездесетін аудан?Зайсан

4. Берел кезеңі қай ғасырлар аралығын

қамтиды? (б.з.б 5-4 ғасырлар)

1 топ б.з.б.8-7ғ. б.з.б. 8ғ.,1960ж,б.з.б.5-4ғ, 1998-1999

1998-1999ж

2 топ 200,50,4303,40,16

3 топ Бұл қорымдардан ерекше қандай заттар табылған?

4 топ Бұл кім? Черников, Төлеубаев, Самашев

Картаға тайпаларды мекендеген жеріне жабыстыру

Мұғалім берген тапсырманы орындау. Үй тапсырмасына берілген сұрақтарға жауап береді, шапшаңдылық таныту, өз ойларын жеткізу.


Әр топ өздеріне берілген тапсырмаларды орындайды.

Түсіну« Болжау» әдісі бойынша жаңа сабаққа дайындық жасау әрекеттері



Жаңа сабақты бастамас бұрын ой қозғау мақсатында оқушыларғасуреттер көрсету арқылы диалогқа түсіру. Ой қозғау арқылы жаңа сабақтың негізгі тақырыбы мен мағынасын ашу.

Оқушылардың мұндағы мақсаты берілген тапсырмалар бойынша жұмыс жүргізеді, топ бойынша әрекеттер жүргізу арқылы жаңа тақырыпқа бастама жасайды, өз ой-пікірлерімен санаса білу

Қолдану

Джигсо әдісі

Бұл әдістің тиімділігі, топтағы оқушылардың барлығы да мәтінмен жұмыс жасайды. Оқушыларға уақыт беріп, тапсырма бойынша жұмыс жасауын тапсыру.

Тірек- сызба құрастыру.

Оқушылардың мақсаты мұғалімді тыңдау, өз ойлары мен пікірлерін айту. Топ бойынша жаңа тақырыптың идеясын ашады, талдайды, бір- біріне түсіндіреді.

Әр топтан сарапшы шығып сөйлейді.

Дәптермен жұмыс.

Талдау

Топтарға жаңа тақырып бойынша кітаппен жұмыс атқару үшін әр топқа кітаптағы тапсырмалармен жұмыс істеуді тапсыру

1 тест

2 дұрыс, бұрыс

3 «Алтын киімді адам» эссе жазу

4 кесте толтыру

Берілген тапсырманы уақытылы орындау, сұрақтарға нақты жауап беру.Жеке жұмыс жүргізу.

Жинақтау

Салыстыр

Әр аймақтағы ескерткіштер туралы мәлімет береді.

Әр топ 4 аймақты салыстырады.

Бағалау

Әр топқа бағалау парақтарын тарату

Бағалау шкаласы арқылы білімдерін топ басшысы бағалайды.

Рефлексия

Кері байланыс парағы

+

-

қызықты

Кері байланыс толтырады



© 2010-2022